Δευτέρα, 01 Ιουνίου 2020

Με σούπερ Μυλωνά πέρασε από το Πανεπιστήμιο ο ΠΑΝΟΜ

Κυριακή, 08 Μαρτίου 2020 18:30 Γράφτηκε από τον
ΠΑΝΟΜ ΠΑΝΟΜ

Με τον Γιώργο Μυλωνά σε μεγάλα κέφια ο ΠΑΝΟΜ επιβλήθηκε με 5-2 της Μινωικής στο Πανεπιστήμιο.

Για την 25η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ η Μινωική υποδέχτηκε τον ΠΑΝΟΜ στο γήπεδο του Πανεπιστημίου. Έγινε ένα αρκετά ανοιχτό παιχνίδι μιας και βαθμολογικό κίνητρο δεν υπήρχε, καθώς η Μινωική έχει ήδη υποβιβαστεί, ενώ και ο ΠΑΝΟΜ δεν κυνηγάει κάτι.

Το σκορ άνοιξε στο 3' με την απευθείας εκτέλεσε φάουλ του Μυλωνά, με τους γηπεδούχους να απαντούν άμεσα και να φέρνουν το ματς στα ίσα στο 5ο λεπτό με το ωραίο μακρινό σουτ του Ρουλειώτη.

Η ομάδα των Μαλίων πήρε ξανά το προβάδισμα με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Μυλωνά στο 27', σκορ που ήταν το τελικό του πρώτου μέρους

Η «Μπάρτσα» κατάφερε να ισοφαρίσει ξανά με την ωραία εκτέλεση φάουλ του Απλαδά στο 51', αλλά οι γηπεδούχοι δεν άντεξαν να παλέψουν περισσότερο.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν ακόμα πιο δυνατά και έκαναν το 2-3 με τον Μυλωνά στο 56', με τον ικανό σκόρερ να συμπληρώνει το χατ-τρικ. Το 2-4 διαμορφώθηκε και πάλι με τον Μυλωνά μετά από ωραία προσπάθεια και ασίστ του Λυδάκη, ενώ το τελικό σκορ υπέγραψε ο Κεφαλούκος με κεφαλιά μετά από σέντρα του Λυδάκη.

Το τρίποντο ανέβασε τα Μάλια στους 37 βαθμούς της 6ης θέσης, ενώ η Μπάρτσα θα τερματίσει μαθηματικά πλέον στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Μινωική (Μ. Ντάγκινης): Αμπατζής, Χατζηδημητρίου, Τσαμπουράκης, Στεφανής , Παπουτσιδάκης, Καστελλιανάκης, Ανδρεαδάκης, Καραντινάκης, Απλαδάς, Ρουμελιώτης, Νικηταράς

ΠΑΝΟΜ: (Γ. Κουλούρας): Ζαχαριάδης, Κωνσταντινίδης, Κλινάκης (54' Μποτζάκης), Τζανάκης, Μαυρίδης, Κατσούλης, Δαριβιανάκης, Κεφαλούκος, Συσκάκης, Μυλωνάς