Παρασκευή, 05 Ιουνίου 2020

ΠΑΟΚ - Ανθεστίων 1-2: Μεγάλο διπλό του Ανθεστίωνα, «βράζει» για την διαιτησία ο ΠΑΟΚ!

Κυριακή, 19 Ιανουαρίου 2020 17:35 Γράφτηκε από τον

Ο Ανθεστίωνας έφυγε με τεράστιο διπλό από τον Κρουσώνα με 1-2 επί του ΠΑΟΚ, με τους γηπεδούχους να βράζουν για την διαιτησία όχι του κου Κρασαγάκη αλλά για τους βοηθούς οι οποίοι θερούν ότι έκριναν την αναμέτρηση.

Αυτό το αποτέλεσμα έφερε και την παραίτηση του Κώστα Μπουμάκη από την προεδρία του ΠΑΟΚ.

Δύο ακυρωθέντα γκολ για τους ασπρόμαυρους, που έχασαν και πέναλτι με πρωταγωνιστή τον Μαραθιανό ο οποίος άθελα του έγινε ο μοιραίος παίκτης για την ομάδα του.

Μόλις στο 6ο λεπτό ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ, με τον Βασιλείου να βρίσκει δίχτυα με σουτ εντός περιοχής.

Ο ΠΑΟΚ ήταν αυτός που συνέχισε να πιέζει και βρήκε δεύτερο τέρμα όμως ο επόπτης έκρινε ότι ο Μαραθιανός ήταν σε θέση οφσάιντ, σηκώνοντας τις διαμαρτυρίες των γηπεδούχων

Μετέπειτα ο Ζαχαρίας Μαραθιανός βγήκε σε θέση τετ α τετ αλλά νικήθηκε από τον φανταστικό σήμερα Χρονάκη.

Οι γηπεδούχοι έχασαν φάσεις και με τους Βασιλείου και Σκούφο για να πετύχουν δεύτερο τέρμα.

Με τη έναρξη του δευτέρου μέρους οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσα με τον Μακρογιαννάκη.

Ο αμυντικός του Ανθεστίωνα με μονοκόμματο σουτ νίκησε τον Κασμερίδη στέλνοντας την μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του.

Στο 60' το γκολ του Βασιλείου θα ακυρωθεί ως οφσάιντ.

Πέντε λεπτά αργότερα ο ΠΑΟΚ θα κερδίσει πέναλτι αλλά ο Μαραθιανός θα αστοχήσει από τα 11 βήματα.

Στο 70' ο Τσομπανάκης με σουτ μέσα από την περιοχή θα δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του για το 1-2.

Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να διευρύνουν το σκορ με τους Τρουλάκης, Τσομπανάκη και Φωτόπουλο.

ΠΑΟΚ: Κασμερίδης, Ξηρός (68' Κοζορώνης), Χατζησεβαστός, Γεωργόπουλος, Ξημεράκης, Σκούφος (70' Καλομοίρης), Πρικάκης (63' Ανωγειανάκης), Παπαδιός, Βασίλείου, Στρατήγης, Μαραθιανός

Ανθεστίωνας: Χρονάκης, Μακρογιαννάκης, Καπαρουνάκης, Πήλιος, Τσομπανάκης, Κυριακάκης (46' Ανυφαντάκης), Στρατάκης, Λιοδάκης (90+2 Θεοδωράκης), Ψαλιδάκης (83' Μελαδάκης), Τρουλάκης, Φωτόπουλος (90' Δρακάκης)