Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Ηττήθηκε παρά την μεγάλη προσπάθεια η Κ19 του ΟΦΗ

Τετάρτη, 24 Απριλίου 2019 21:03 Γράφτηκε από τον

Η Κ19 του ΟΦΗ ηττήθηκε με σκορ 4-3 από την αντίστοιχη του Ολυμπιακού, στο πλαίσιο του εξ αναβολής αγώνα της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Σκόρερ για τους ασπρόμαυρους οι Σουρνάκης (16'), Καλαϊτζάκης (68') και Αζίζι (72').

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 3ο λεπτό με τον Τσερκώνη, ενώ στο 11' έγινε το 2-0. Πέντε λεπτα αργότερα ο ΟΦΗ μείωσε σε 2-1 με τον Σουρνάκη.

Στο 38' ο Ολυμπιακός έκανε το 3-1, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α' ημίχρονο. Στο 68' ο Καλαϊτζάκης με σουτ εντός περιοχής έκανε το 3-2 για τον ΟΦΗ.

Στο 72' ο Αζίζι ισοφάρισε σε 3-3 για τους κρητικούς, όμως τρία λεπτά αργότερα οι "ερυθρόλευκοι" πέτυχαν ακόμα ένα γκολ, διαμορφώνοντας το τελικό 4-3.

Να σημειωθεί ότι ο ΟΦΗ έφτασε πολύ κοντά στη νίκη και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες, με πιο χαρακτηριστικές αυτές των Νοικοκυράκη και Κουράκη στο α' ημίχρονο.

Κ19 ΟΦΗ (M. Πατεμτζής): Μακατουνάκης, Περδίκης, Ξενοκτιστάκης, Κοκολογιαννης ( 66' Μακρυδάκης), Σουρνάκης, Δολαψάκης, Αζίζι, Μαρινάκης, Κουράκης (78' Σταυρακάκης), Ψαράς (66' Καλαϊτζάκης), Νοικοκυράκης