Πέμπτη, 06 Αυγούστου 2020

Φιλική ισοπαλία για την Κ19 του Εργοτέλη και του ΟΦΗ

Σάββατο, 07 Σεπτεμβρίου 2019 17:54 Γράφτηκε από τον

Ισόπαλο 1-1 έληξε το φιλικό παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο των Καλεσών ανάμεσα στην Κ19 του Εργοτέλη και στην Κ19 του ΟΦΗ.

Στις τάξεις των δύο ομάδων επικρατεί κλίμα αισιοδοξίας μετά την εικόνα που έδειξαν οι νεαροί ποδοσφιαριστές αφήνοντας αισιόδοξα μηνύματα για τη συνέχεια.

Στο πρώτο ημίχρονο οι κιτρινόμαυροι άνοιξαν το σκορ στο 32΄, μετά από σουτ του Καπουράνη από τα όρια της μεγάλης περιοχής. Εκτός από τη φάση του γκολ η Κ19 του Εργοτέλη είχε ακόμη τρεις καλές ευκαιρίες για γκολ με τους Αλεξάκη, Λούσι, Αζίζι, Καπουράνηςκαι Σαϊτακης

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ ανέβασε την απόδοση του και στο 86', μετά από εκτέλεση φάουλ κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 με κοντινή κεφαλιά του Αυγουστάκη. Στο 75΄ο Μακριδάκης σημάδεψε το δοκάρι της εστίας του Εργοτέλη.

Κ19 Εργοτελη: Ψιμόπουλος(46' Βλαχάκης) Λούσι(75' Μανωλιτσάκης), Θεοδωράκης(75' Πλαϊτάκης), Κόλα, Βενεράκης(46' Στεφανάκης), Πάγια(46' Κουτάντος), Αλεξάκης(60' Λουσιο), Δασκαλάκης(46' Κομνηνός), Χαϊντίνι(60' Σαϊτάκης), Καπουράνης(60 Σταματάκης), Αζιζι(75' Μπερνίκου)

Κ19 ΟΦΗ: Νεοκοσμίδης, Δολαψάκης, Γαϊτάνης, Αυγουστάκης, Κουγιουμτζής, Μπέκου, Ψαράς, Παπιπομίτογλου, Κουράκης, Σκέντζος, Σταυρακάκης

Επίσης αγωνίστηκαν οι: Σηφάκης, Καλαϊτζάκης, Σαβουϊδάκης, Μακρυδάκης, Παπαδάκης, Μαρινάκης, Μπέρκης.

Παίζουμε μπάλα και στο facebook, ακολουθήστε μας!