Παρασκευή, 22 Οκτωβρίου 2021

Ισόπαλοι χωρίς τέρματα Χανιά και Κηφισιά

Σάββατο, 28 Αυγούστου 2021 21:08 Γράφτηκε από

Σε ένα αρκετά δυνατό φιλικό στο Αθλητικό Κέντρο Καρπενησίου η ομάδα των Χανίων αναδείχτηκε ισόπαλη 0-0 με την Κηφισιά.

Τα Χανιά μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και είχαν δοκάρι με τον Μπαΐροβιτς στο 16’. Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο Κόλα έχασε σημαντική ευκαιρία, ενώ στη συνέχεια ο Κατσιμήτρος με σημαντικές επεμβάσεις σε σουτ των Γιαννιτσάνη (56’) και Φελίπε Σόουζα (72’) διατήρησε την εστία του απαραβίαστη.

Η Κηφισιά, ενημερωτικά, είχε και δύο σουτ στο πρώτο ημίχρονο με Καλλέργη (25') και Πριόνα (35') που κατέληξαν μακριά από την εστία.

Στο φινάλε του αγώνα το σουτ του Κόλα έφυγε ψηλά πάνω από την εστία, σε φάση με πολύ καλές προϋποθέσεις, για να ακολουθήσει μεγάλη ευκαιρία για την Κηφισιά με τον Γιαννιτσάνη. Το πρωί της Κυριακής (29/08) θα πραγματοποιηθεί η τελευταία προπόνηση στο Καρπενήσι και στη συνέχεια η αποστολή θα πάρει τον δρόμο της επιστροφής για τα Χανιά.