Κυριακή, 05 Δεκεμβρίου 2021

Βελτιωμένος ο Ηρόδοτος... αλλά έμεινε στο 1-1 με τον Αλμυρό

Κυριακή, 17 Οκτωβρίου 2021 18:48 Γράφτηκε από τον

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το φιλικό παιχνίδι στην Νέα Αλικαρνασσό ανάμεσα σε Ηρόδοτο και Αλμυρό, με τους Αλικαρνασσιώτες να εμφανίζονται βελτιωμένοι σε σχέση με τα προηγούμενα φιλικά τους, ωστόσο φάνηκε ότι έχουν πρόβλημα στο τελείωμα των φάσεων!

Η ομάδα του Γιάννη Τάτση προηγήθηκε στο 19' με τον Γκίνη, ωστόσο οι Γαζανοί ισοφάρισαν στο 60' με τον Αντωνίου, ενώ οι γηπεδούχοι είχαν και ακυρωθέν γκολ με τον Κοιλιάρα.

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΓΚΟΛ
9’ Ο Κοιλιάρας Δ. έκοψε στο δεύτερο δοκάρι για το Βρεττό κι εκείνος σούταρε με την προσπάθειά του να περνάει άουτ!
11’ Ο Βρεττός από αριστερά σέντραρε για το Χατζησάββα που προσπάθησε να νικήσει το Χανιωτάκη όμως εκείνος με διπλή προσπάθεια είπε «όχι»
12’ Εκτέλεση φάουλ από το Λεόν, σε κόρνερ ο Δήμιζας
14’ Φάουλ από τον Κοιλιάρα, κεφαλιά του Χατζησάββα, μαζεύει ο Χανιωτάκης
19’ ΓΚΟΛ! Ο Γκίνη ανοίγει το σκορ για τον Ηρόδοτο με ωραίο σουτ!
24’ Σουτ του Λουμπάκη, μπλοκάρει ο Χανιωτάκης
38’ Ο Κοιλιάρας στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα όμως έχει σηκωθεί το σημαιάκι του οφ-σάιντ και το γκολ ακυρώνεται
50’ Σέντρα του Κοιλιάρα από δεξιά, ο Βρεττός απειλεί, η μπάλα θα βρει σε αμυνόμενους και θα περάσει κόρνερ
60’ Ο Αλμυρός έπειτα από αδράνεια, ισοφαρίζει σε 1-1 με τον Αντωνίου
67’ Σουτ από τον Χατζησάββα, ξανά «όχι» από τον πορτιέρο του Αλμυρού
74’ Ο Κοιλιάρας έβγαλε τον Αποστολίδη σε θέση τετ-α-τετ, ο δεύτερος έστειλε τη μπάλα πάνω στο Χανιωτάκη!
76’ Σέντρα του Αρναούτογλου με αποδέκτη τον Κατίδη, κεφαλιά, λίγο άουτ
80’ Ο Γκίνη πιάνει ένα καλό σουτ, μπλοκάρει ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΗΡΟΔΟΤΟΣ: Δήμιζας, Αρναούτογλου, Κόρτσαμ (68’ Σουρνάκης), Λουμπάκης, Μπολάκης, Ρουσσάκης, Αποστολίδης, Βρεττός (68’ Κατίδης), Γκίνη, Κοιλιάρας Δ., Χατζησάββας (85’ Αργκιλέσι)

ΑΛΜΥΡΟΣ: Χανιωτάκης, Αγαπάκης, Κανδυλάκης, Ξενοκτιστάκης, Ζέλιος, Ενγκουέμ, Ντιονίσιο, Λεόν, Χαϊντίνι, Ντιατά, Αντωνίου