Παρασκευή, 22 Οκτωβρίου 2021

Νίκη με Κίσσα για τον Ηρόδοτο κόντρα στον Πόρο

Σάββατο, 25 Σεπτεμβρίου 2021 19:25 Γράφτηκε από

Με γκολ του Κίσσα στην συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού ο Ηρόδοτος επικράτησε 1-0 του Πόρου σε φιλικό  που πραγματοποιήθηκε στη Νέα Αλικαρνασσό.

Φιλική νίκη εναντίον του Πόρου για την ομάδα του Γιάννη Τάτση που προετοιμάζεται για την έναρξη της Super League 2.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης για τους "κυανόλευκους" της Ν. Αλικαρνασσού, που είχαν τον έλεγχο σχεδόν σε όλη τη διάρκεια, σημείωσε ο Κίσσας με μακρινό σουτ στο 60',

Από την άλλη οι "μπλε" του Ανδρέα Σκέντζου είχαν σημαντικές ευκαιρίες με τους Καστελλιανάκη και Κουτσογιαννάκη να μην μπορούν να νικήσουν τον Λουτριώτη στις προσπάθειες τους.

Αναλυτικά η ενημέρωση της ΠΑΕ Ηρόδοτος:

Φιλικό με τον Πόρο έδωσε η ομάδα μας το απόγευμα του Σαββάτου, στη Νέα Αλικαρνασσό. Ο Γιάννης Τάτσης χρησιμοποίησε τους περισσότερους παίκτες που έχει στη διάθεσή του και είδε τον Ηρόδοτο να επικρατεί με σκορ 1-0, χάρη στο τέρμα του Κίσσα στο 60’.
ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΜΑΤΣ
19’ Ο Αποστολίδης επιχειρεί καλό σουτ από δεξιά, μπλοκάρει ο Παναγιώτου
39’ Νέο σουτ από τον Αποστολίδη, έπειτα από σέντρα του Κοιλιάρα, λίγο άουτ η μπάλα!
41’ Ωραία κάθετη του Κοιλιάρα για τον Αργκιλέσι, ο δεύτερος με διπλή προσπάθεια νίκησε τον Παναγιώτου όμως το τέρμα ακυρώθηκε ως οφ-σάιντ
49’ Ο Σουρνάκης πάσαρε ωραία για τον Κολιάρα που βρέθηκε μόνος σε θέση βολής, η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι όμως θεωρείται ως μη γενόμενη καθώς είχε σηκωθεί το σημαιάκι του οφ-σάιντ.
55’ Πλασέ από τον Γκίνη από δεξιά μέσα από την περιοχή, η μπάλα βρήκε στο δοκάρι αλλά και τον ποριέρο του Πόρου και κατέληξε κόρνερ
56’ Πλασέ από τον Κόρτσαμ ο Παναγιώτου διώχνει πάνω στη γραμμή!
60’ ΓΚΟΛ! Ο Κίσσας ανοίγει το σκορ με μακρινό σουτ!
64’ Καλή στιγμή για τον Πόρο με τον Καστελλιανάκη που απείλησε από κοντά, ο Λουτριώτης έδιωξε!
81’ Σουτ του Βαρούχα από δεξιά, στην αγκαλιά του Παναγιώτου
83’ Ωραία προσπάθεια από το Βαρούχα, θα σουτάρει και η μπάλα θα καταλήξει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι!
85’ Σέντρα Μπορμπόκη από δεξιά, κεφαλιά Μακριδάκη εξ’ επαφής, η μπάλα θα καταλήξει στα χέρια του Παναγιώτου
87’ Ο Κουτσογιαννάκης έπειτα από ασσίστ του Τσάτσου θα βγει απέναντι από τον Λουτριώτη, ο οποίος θα βγει και θα κερδίσει τη μεταξύ τους μονομαχία
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
ΗΡΟΔΟΤΟΣ: Δήμιζας, Μπολάκης, Κοιλιάρας Γ., Νταμιάνοβιτς, Γκίνη, Κόρτσαμ, Ρουσσάκης, Κοιλιάρας Δ., Καντέ, Αποστολίδης, Αργκιλέσι
Αγωνίστηκαν και οι: Σουρνάκης, Καργιωτάκης, Κίσσας, Μακριδάκης, Κατίδης, Αρναούτογλου, Χαρίτος, Χριστογιάννης, Λουμπάκης, Λουτριώτης, Βαρούχας, Γιαννικάκης, Χειμωνέτος
ΠΟΡΟΣ: Παναγιώτου, Αρώνης, Λούσι Παγώνης, Πανάγου, Παπαδομιχελάκης, Μπάμπης, Μπίσας, Πήλιος, Ράπτης Καστελλιανάκης
Αγωνίστηκαν και οι: Στεφανάκης, Ψωρογιάννης, Κλίνης, Κουτσογιαννάκης, Πλαϊτάκης, Τσάτσος