Παρασκευή, 22 Οκτωβρίου 2021

Επιστροφή στις νίκες με Βουτσά για τον Εργοτέλη κόντρα στον ΟΦΙ

Παρασκευή, 27 Αυγούστου 2021 20:07 Γράφτηκε από

Τη νίκη με 1-0 επί του ΟΦΙ πήρε σε φιλικό που πραγματοποιήθηκε στο βοηθητικό γήπεδο του Παγκρητίου Σταδίου ο Εργοτέλης.

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα του Νίκου Μπαδήμα η οποία με γκολ του Βουτσά στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους επικράτησε 1-0 του ΟΦΙεράπετρας του Στάικου Βεργέτη.

Ένα πολύ χρήσιμο παιχνίδι για συμπεράσματα αλλά και δοκιμές πραγματοποίησαν Εργοτέλης και ΟΦΙ με τους "κιτρινόμαυρους" να αναδεικνύονται νικητές.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Χρήστος Βουτσάς στο 48ο λεπτό με όμορφο σουτ.

Το φιλμ του αγώνα

6' Απευθείας εκτέλεση φάουλ απ' τον Σερβιλάκη απ το ύψος της περιοχής ο γκολκιπερ μπλοκάρει.

15’ Ο Kwateng μένει όρθιος μετά από συνεχείς μονομαχίες με αντιπάλους βγάζει την πάσα στον Μπουρσέλη που ερχόταν απ' τα δεξιά, ο οποίος πλασάρει με την μπάλα να βρίσκει σε σώματα και να καταλήγει κόρνερ.

36’ Δυνατό σουτ απ' τον Αζίζι έξω απ' την περιοχή ο τερματοφύλακας μπλοκάρει.

38’ Ο Μπουρσέλης μπαίνει στην περιοχή από πλάγια θέση κάνει το πλασέ με την μπάλα να περνάει παράλληλα απ το δεξί κάθετο δοκάρι.

44’ Τρομερή διπλή επέμβαση απ' τον Τσέλιο. Ο Λεμονής μπήκε στην περιοχή βρέθηκε απέναντι απ’ τον Τσελιο, πλάσαρε με τον τελευταίο να αποκρούει εντυπωσιακά κ σε δεύτερο χρόνο εν συνεχεία ο τερματοφύλακας της ομάδας μας απέκρουσε ξανά πλασέ του ίδιου.

45’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ απ' τον Σερβιλάκη η μπάλα περνάει λίγο δίπλα απ’ το αριστερό κάθετο δοκάρι.

47’ ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη! Ο Βουτσάς με δυνατό σουτ έξω απ’ την περιοχή στέλνει την μπάλα στη αριστερή κάθετη γωνία του Μανουσάκη ανοίγοντας το σκορ.

54’ Ο Κατσούρι στρώνει την μπάλα στον Μπουρσέλη ο οποίος ερχόμενος με φόρα σουτάρει με δύναμη έξω απ’ την περιοχή στέλνοντας την μπάλα λίγο έξω.

61’ Ο Μπενίτεθ λίγα μέτρα έξω απ’ την περιοχή δοκίμασε το σουτ με τον Τζελέπη να βρίσκεται σε ετοιμότητα και να μπλοκάρει.

68’ Ο Χιμένεθ από το ύψος της περιοχής έκανε το σουτ με την μπάλα να περνάει λίγο έξω.

87’ Ο Λεμονής μπήκε στην περιοχή έκανε το πλασέ με δύναμη, ο Τζελέπης όμως απέκρουσε ενστικτωδώς.

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας) :Τσέλιος, Στεφανάκης, Κόλα, Σερβιλάκης, Σαρρής, Δασκαλάκης, Μπουτσάκης, Βουτσάς, Μπουρσέλης, Αζίζι, Κούατενγκ
Αγωνίστηκαν και οι: Τζελέπης, Κατσούρι, Ποζατζίδης, Τσαμανδιώτης, Σαβουϊδάκης, Νικολακάκης, Κωστανάσιος, Πάγια

ΟΦΙ (Στάικος Βεργέτης): Μανουσάκης, Κοντοές, Χιντζίδης, Ζήσης, Καρδάρης, Ντι Λορέντσο, Λεμονής, Μπενίτεζ, Μπλάνκο, Τασιούλης, Βουό

Αγωνίστηκαν και οι: Κασσωτάκης, Σταθάκης, Παπαδάκης, Ντελορέντσι, Ψάνης, Καλιοτζής, Τορίμπιο, Μεσιντόρο, Γκέγκολλι, Ανγκερέγκεν, Αρέτα, Γεωργόπουλος, Χιμένες, Κοπανάκης, Λούκας