Κυριακή, 16 Ιανουαρίου 2022

Έσπασε το ρόδι με τριάρα εκτός έδρας η Επισκοπή κόντρα στη Ζάκυνθο (0-3)

Κυριακή, 05 Δεκεμβρίου 2021 19:12 Γράφτηκε από

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα της Super League 2 σημείωσε την Κυριακή η Επισκοπή η οποία επικράτησε εκτός έδρας με 0-3 της ουραγού Ζακύνθου για την 6η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου

Ο Ντεμέτριους στο 19΄άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Ρεθύμνου με καταπληκτικό γυριστό σουτ μετά από ωραία σέντρα του Τσάβου από τα αριστερά. Αυτό ήταν το σκορ του πρώτου μέρους με την Επισκοπή να μπαίνει πολύ δυνατά στο πρώτο τέταρτο του δευτέρου ημιχρόνου με τον τερματοφύλακα Πατσιογιώτργο της Ζακύνθου να κάνει εντυπωσιακές επεμβάσεις.

Το 0-2 όμως δεν άργησε να έρθει καθώς στο 61΄μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τριντάντε ο Νταρζίσιο με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του που κατάφερε να σημειώσει και τρίτο τέρμα λίγα λεπτά αργότερα και πιο συγκεκριμένα στο 75΄με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ντεμέτριους.

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ (Δ. Νόλης): Πατσιογιώργος, Κολεύρης Κ. , Μαρίνος, Καλλιβωκάς, Κούνια, Ντάσης, Σούρμπης, Τελλέν (89′ Ζογκάι), Παναγιωτόπουλος (77′ Καψάσκης), Κοναγκάγια, Εντουάρντο (81′ Μυλωνάς).

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Γ. Βέλιτς): Καλογεράκης, Μπαρμπόσα (85′ Θεοδώρου), Γκονζάλβες, Πολυχρόνης, Ντεμέτριους, Τασιουλής, Τριντάντε, Νοικοκυράκης (81′ Σκόνδρας), Τσάβος, Πέτρου (76′ Σταθόπουλος), Νταρζίσιο (85′ Γεωργούσης).