Δευτέρα, 20 Σεπτεμβρίου 2021

Euro2020: Έτσι πέρασε στους ημιτελικούς η Δανία, 2-1 τους Τσέχους (VIDEO)

Σάββατο, 03 Ιουλίου 2021 21:10 Γράφτηκε από τον

Η Δανία προκρίθηκε στους ημιτελικούς του Euro επικρατώντας με 1-2 της Τσεχίας στο Μπακού!

Από νωρίς άνοιξαν το σκορ οι Δανοί με τον Ντιλέινι, ενώ προς το τέλος του ημιχρόνου διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Ντόλμπεργκ. Οι Τσέχοι το πάλεψαν και πέτυχαν γκολ νωρίς στην επανάληψη με τον Σικ ο οποίος έφτασε τα 5 τέρματα στην διοργάνωηση όντας πρώτος σκόρερ μαζί με τον Κριστιάνο Ρονάλντο. Πέρα από αυτό το τέρμα όμως δεν κατάφεραν κάτι περισσότερο με τους Δανούς να έχουν καλές ευκαιρίες για να τελειώσουν το ματς τόσο με τον Πόουλσεν όσο και με τον Μέλε.

Πλέον οι Δανοί περιμένουν τον αντίπαλο τους από το ζευγάρι Ουκρανία - Αγγλία, ενώ να θυμίσουμε ότι στον άλλο ημιτελικό θα δούμε ματς Ιταλία - Ισπανία!