Κυριακή, 26 Ιουνίου 2022

Από την κόλαση... στον παράδεισο του τελικού η Λίβερπουλ του Τσιμίκα, 2-3 την Βιγιαρεάλ (video)

Τετάρτη, 04 Μαϊος 2022 09:40 Γράφτηκε από τον

Από την κόλαση του πρώτου ημιχρόνου... η Λίβερπουλ του δικού μας Τάσου Τσιμίκα, βρέθηκε στον παράδεισο στο χθεσινό παιχνίδι στο «Μαδριγάλ» κόντρα στην Βιγιαρεάλ και πήρε την πρόκριση στον τελικό του Champions League, όπου σήμερα περιμένει τον αντίπαλο της από το παιχνίδι Ρεάλ Μαδρίτης - Μάντσεστερ Σίτι.

Η Βιγιαρεάλ άγγιξε το θαύμα έχοντας προηγηθεί στο πρώτο μέρος με 2-0 με τα γκολ των Ντιά και Κοκλέν ωστόσο η Λίβερπουλ στο δεύτερο ημίχρονο αφυπνίστηκε και κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή και να επικρατήσει με 2-3 (είχε κερδίσει με 2-0 στο πρώτο ματς στο Άνφιλντ) παίρνοντας το πρώτο εισιτήριο για τον τελικό. Τα γκολ των «Reds» πέτυχαν οι Φαμπίνιο, Ντίαζ και Μανέ.

Δείτε τα στιγμιότυπα από την χθεσινή ματσάρα Βιγιαρεάλ - Λίβερπουλ 2-3