Πέμπτη, 19 Μαϊος 2022

Αθλητικές μεταδόσεις για την Κυριακή 12 Δεκεμβρίου!

Κυριακή, 12 Δεκεμβρίου 2021 12:10 Γράφτηκε από

Αρκετές είναι οι επιλογές στο πρόγραμμα για τις αθλητικές μεταδόσεις για σήμερα, Κυριακή 12 Δεκεμβρίου.

Η Super League 1 συνεχίζεται με δύο αναμετρήσεις μετά και την αναβολή του αγώνα Απόλλων Σμύρνης – ΟΦΗ εξαιτίας των θετικών κρουσμάτων Covid-19 των γηπεδούχων.

Έτσι, ο ΠΑΟΚ ανοίγει στις 17:15 το πρόγραμμα της ημέρας για το ελληνικό πρωτάθλημα υποδεχόμενος την Λαμία στην Τούμπα ενώ στις 19:30, ο Ολυμπιακός υποδέχεται τον Άρη στον σημαντικότερο αγώνα της 13ης αγωνιστικής.

Πλούσια θα είναι όμως η δράση και στα μεγάλα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα με τον αγώνα που ξεχωρίζει να είναι το μεγάλο ντέρμπι της Μαδρίτης ανάμεσα σε Ρεάλ και Ατλέτικο στην έδρα της πρώτης που θα διεξαχθεί στις 22:00.

Αγώνες έχουμε και για την Basket League, εκεί όπου ο Ολυμπιακός υποδέχεται στις 17:00 τον Απόλλων Πάτρας ενώ στις 20:00 το Περιστέρι υποδέχεται τον Ιωνικό.

Παρακάτω αναλυτικά οι αθλητικές μεταδόσεις για την Κυριακή 12 Δεκεμβρίου:

 

01:00 COSMOTE SPORT 7 HD NBA TV 2021-22 - Μπάσκετ
03:00 COSMOTE SPORT 7 HD Μαϊάμι Χιτ - Σικάγο Μπουλς - Μπάσκετ
05:30 COSMOTE SPORT 7 HD NBA TV 2021-22 - Μπάσκετ
10:55 COSMOTE SPORT 5 HD Formula 2 2021 - Μηχανοκίνητα
13:00 COSMOTE SPORT 7 HD Ντινάμο Μόσχας - Ζενίτ - Ποδόσφαιρο
13:30 COSMOTE SPORT 3 HD Τορίνο - Μπολόνια - Ποδόσφαιρο
14:00 COSMOTE SPORT 9 HD Χαρτς - Ρέιντζερς - Ποδόσφαιρο
14:00 Novasports Prime Λιλ - Λιόν - Ποδόσφαιρο
14:30 Novasports 2HD Αμβούργο - Χάνσα Ροστόκ - Ποδόσφαιρο
14:30 Novasports 5HD Αντβέρπ - Σταντάρ Λιέγης - Ποδόσφαιρο
14:45 ΕΡΤ3 Ηρακλής - Ολυμπιακός Β' - Ποδόσφαιρο
14:45 ΕΡΤ Sports 1 Παναθηναϊκός Β' - Αστέρας Βλαχιώτη - Ποδόσφαιρο
14:50 ΕΡΤ2 Formula 1 2021 - Grand Prix Άμπου Ντάμπι - Μηχανοκίνητα
15:00 Novasports 1HD Βιγιαρεάλ - Βαγιεκάνο - Ποδόσφαιρο
15:00 COSMOTE SPORT 1 HD Απόλλων Σμύρνης - ΟΦΗ - Ποδόσφαιρο
15:00 COSMOTE SPORT 5 HD Formula 1 2021 - Grand Prix Άμπου Ντάμπι - Μηχανοκίνητα
15:00 ΕΡΤ Sports 2 Χαρίλαος Τρικούπης - Καρδίτσα - Μπάσκετ
15:30 Novasports 4HD Χρόνιγκεν - Φέγενορντ - Ποδόσφαιρο
16:00 COSMOTE SPORT 2 HD Ελλάς Βερόνα - Αταλάντα - Ποδόσφαιρο
16:00 COSMOTE SPORT 3 HD Μπράιτον - Τότεναμ - Ποδόσφαιρο
16:00 COSMOTE SPORT 4 HD Ζενίτ - Νίζνι Νόβγκοροντ - Μπάσκετ
16:00 COSMOTE SPORT 7 HD Μπέρνλι - Γουέστ Χαμ - Ποδόσφαιρο
16:00 COSMOTE SPORT 8 HD Λέστερ - Νιούκαστλ - Ποδόσφαιρο
16:30 Novasports 3HD Γκρόιτερ Φιρτ - Ουνιόν Βερολίνου - Ποδόσφαιρο
17:00 ΕΡΤ3 Ολυμπιακός - Απόλλων Πάτρας - Μπάσκετ
17:00 ΕΡΤ Sports 1 Περιστέρι - Ιωνικός - Μπάσκετ
17:15 Novasports 1HD Οσασούνα - Μπαρτσελόνα - Ποδόσφαιρο
17:15 Novasports 2HD ΠΑΟΚ - Λαμία - Ποδόσφαιρο
17:45 Novasports 5HD Αγιαξ - Αλκμααρ - Ποδόσφαιρο
18:05 Novasports 4HD Στρασβούργο - Μαρσέιγ - Ποδόσφαιρο
18:30 Novasports 3HD Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Μπάγερ Λεβερκούζεν - Ποδόσφαιρο
18:30 COSMOTE SPORT 1 HD Κρίσταλ Πάλας - Έβερτον - Ποδόσφαιρο
19:00 COSMOTE SPORT 2 HD Νάπολι - Έμπολι - Ποδόσφαιρο
19:00 COSMOTE SPORT 3 HD Σασουόλο - Λάτσιο - Ποδόσφαιρο
19:00 COSMOTE SPORT 4 HD Νιου Γιορκ Νικς - Μιλγουόκι Μπακς - Μπάσκετ
19:30 Novasports 1HD Μπέτις - Ρεάλ Σοθιεδάδ - Ποδόσφαιρο
19:30 COSMOTE SPORT 7 HD Τενερίφη - Μπαρτσελόνα - Μπάσκετ
19:30 Novasports Prime Ολυμπιακός - Άρης - Ποδόσφαιρο
19:30 Novasports Start Γάνδη - Γκενκ - Ποδόσφαιρο
20:00 ΕΡΤ3 Περιστέρι - Ιωνικός HNC Revolution - Μπάσκετ
20:00 ΕΡΤ3 Λάρισα - Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ - Μπάσκετ
20:00 COSMOTE SPORT 8 HD Φαμαλικάο - Μπενφίκα - Ποδόσφαιρο
21:00 Novasports 5HD Ναϊμέχεν - Αϊντχόφεν - Ποδόσφαιρο
21:30 Novasports 6HD Ρετζίνα - Αλεσάντρια - Ποδόσφαιρο
21:45 Novasports 2HD Παρί Σεν Ζερμέν - Μονακό - Ποδόσφαιρο
21:45 COSMOTE SPORT 2 HD Ίντερ - Κάλιαρι - Ποδόσφαιρο
22:00 Novasports 1HD Ρεάλ Μαδρίτης - Ατλέτικο Μαδρίτης - Ποδόσφαιρο
22:30 COSMOTE SPORT 8 HD Πόρτο - Μπράγκα - Ποδόσφαιρο

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Σχετικά Άρθρα

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

 

Στοιχεία Επικοινωνίας

Ειδησεογραφικό Τμήμα  info@prismanews.gr  

Αθλητικό Τμήμα  info@prismasport.gr 

Τμήμα Πωλήσεων  marketing@prismanews.gr  

 

Search