Πέμπτη, 04 Μαρτίου 2021
Κατερίνα Σγουρού

Κατερίνα Σγουρού

Κυριακή, 25 Οκτωβρίου 2020 15:50

Prismasport.gr: Live ΠΟΑ-Ηρόδοτος

Παρακολουθήστε στο Prismasport.gr το live από τον μεγάλο αγώνα στο Ατσαλένιο ανάμεσα στον ΠΟΑ και τον Ηρόδοτο.

Θα σας μεταφέρουμε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης. 

Μείνετε συντονισμένοι στο Live του Prismasport.gr.

Δύο αγώνες θα πραγματοποιηθούν σήμερα το πρωί για το πρωτάθλημα της Γ΄ΕΠΣΗ.

Ο Κόρακας υποδέχεται μετά από τρία χρόνια στο ανακαινισμένο γήπεδο της Πόμπιας (κεντρική φωτογραφία) τις Ελπίδες Ηρ. και ο ΠΟΗ τους Ν. Μοιρών.

Όπως είναι γνωστό ο Κόρακας επανιδρύθηκε φέτος και έκανε επανεκκίνηση από το πρωτάθλημα της Γ΄ΕΠΣΗ. Οι ιθύνοντες του συλλόγου με φωτογραφίες στην επίσημη σελίδα ενημέρωσαν ότι το γήπεδο είναι και πάλι έτοιμο να υποδεχτεί ποδοσφαιρικό αγώνα. 

1k

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Γ΄ΕΠΣΗ
2η αγωνιστική

ΩΡΑ 12:00
ΚΟΡΑΚΑΣ - ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΡΟΔΟΤΟΥ ΠΟΜΠΙΑΣ: Κανταρτζόγλου Δ., Μαυραντωνάκης Ι., Γενετζάκης Ε.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΝΕΟΙ ΜΟΙΡΩΝ Γ. ΣΚΟΥΡΕΛΛΟΥ: Σαρόγλου Ε., Ψαλιδάκης Σ., Χριστουλάκης Ε.

Σήμερα θα πραγματοποιηθεί η 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 ΕΠΣΗ στον δεύτερο όμιλο.

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει δυνατά ντέρμπι με αμφίρροπα παιχνίδια.

Οι πρωτοπόροι Αετός Αν. και Δειλινά αγωνίζονται με το Ασήμι και τον Άγιο Δημήτριο αντίστοιχα.

Τα βλέμματα στρέφονται και στις αναμετρήσεις της Τυλίσου με τον Ρούβα. της Αγίας Βαρβάρας με τις Ασίτες, του ΕΓΟΗ με τον ΟΦΑΜ και του Ραύκου με τη Φαιστό.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Α2 ΕΠΣΗ - 2ος Όμιλος
(3η αγωνιστική)

ΩΡΑ 15:30
ΤΥΛΙΣΟΣ - ΡΟΥΒΑΣ ΤΥΛΙΣΟΥ: Ξυπάκης Γ., Κλαμπατσέας Χ., Αξιώτης Ε.
(Παρατηρητής: Βερδιάκης Φίλιππος)
ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ - ΑΣΙΤΕΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ: Γαρεφαλάκης Κ., Μουλακάκης Κ., Σκρεπέτος Σ.
(Παρατηρητής: Βαϊλάκης Νίκος)
ΡΑΥΚΟΣ - ΦΑΙΣΤΟΣ ΑΓ. ΜΥΡΩΝΑ: Μπαλίδης Α., Ρεμιδιανάκης Δ., Μπεκιράκης Ι.
(Παρατηρητής: Σφακιανάκης Μανώλης)
Ε.Γ.Ο.Η - ΟΦΑΜ ΕΓΟΗ: Δρακωνάκης Ε., Μάτσας Κ., Χριστουλάκης Ε.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: Μαστορίδης Αναστάσιος)
(Παρατηρητής: Τσιχλάκης Γιώργος)
ΑΕΤΟΣ ΑΝΩΓΕΙΩΝ - ΑΣΗΜΙ ΑΝΩΓΕΙΩΝ: Ζιούτος Κ., Φανουράκη Μ., Ζουρμπάκης Α.
(Παρατηρητής: Μπελαντής Ηρακλής)

ΩΡΑ 19:00
ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΔΕΙΛΙΝΩΝ ΠΑΟ ΔΑΜΑΣΤΑΣ: Κλαμπατσέας Χ., Ξυπάκης Γ., Αξιώτης Ε.
(Παρατηρητής: Βερδιάκης Φίλιππος)

 

Η 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 ΕΠΣΗ στον πρώτο όμιλο ολοκληρώνεται σήμερα με τρία πρωινά παιχνίδια.

Ο Γιούχτας 2010 υποδέχεται τον Κεραυνό, ο Δωριέας φιλοξενεί τους Κουνάβους και ο Δίας θα αντιμετωπίσει τους Ν. Εργοτέλη.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Α2 ΕΠΣΗ - 1ος Όμιλος
(3η αγωνιστική)

ΩΡΑ 11:00
ΓΙΟΥΧΤΑΣ 2010 - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΙΩΝ: Παπαδοσπυριδάκης Ε., Βισκαδούρος Α., Ρεμεδιάκης Γ.
(Παρατηρητής: Σφακιανάκης Μανώλης)

ΩΡΑ 12:00
ΔΩΡΙΕΑΣ - ΚΟΥΝΑΒΟΙ ΚΑΣΤΕΛΙΟΥ: Κυριακόπουλος Κ., Βασάκης Γ. Ε., Θέμελη Π.
(Παρατηρητής: Ζαχαριουδάκης Κλέαρχος)
ΔΙΑΣ - ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ: Μάτσας Κ., Τζανάκη Μ., Κωνσταντάκη Μ.
(Παρατηρητής: Μπαλουζάκης Μανώλης)

Με πέντε παιχνίδια θα ολοκληρωθεί σήμερα 25/10 η 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 ΕΠΣΗ.

Στον Κρουσώνα ο ΠΑΟΚ υποδέχεται τις Μοίρες και στο Τυμπάκι ο ΑΟΤ φιλοξενεί τη Μινωική.

Δυνατές αναμετρήσεις θα γίνουν και ανάμεσα στη Γόρτυς με τον ΟΦΑ, στον Ανθεστίωνα με τη Χερσόνησο και στον Πήγασο με τον ΠΑΝΟΜ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Α1 ΕΠΣΗ
(3η αγωνιστική)

ΩΡΑ 15:30
Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ - ΜΟΙΡΕΣ ΚΡΟΥΣΩΝΑ: Σαμιωτάκης Ε., Βισκαδούρος Α., Κέφης Δ.
(Παρατηρητής: Μαυροφοράκης Γιάννης)
ΓΟΡΤΥΣ - Ο.Φ. ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ ΑΓ. ΔΕΚΑ: Μαυραντωνάκης Ι., Γενετζάκης Ε., Κανταρτζόγλου Δ.
(Παρατηρητής: Κοϊνάκης Φάνης)
ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ - ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ ΘΡΑΨΑΝΟΥ: Παπαδάκης Φ., Περτσελάκης Γ., Σταυράκης Γ.
(Παρατηρητής: Τσίχλας Γιάννης)
Α.Ο.ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ - ΜΙΝΩΙΚΗ ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ: Βισκαδούρος Μ., Μπλαβάκης Ε., Βασιλάκης Α.
(Παρατηρητής: Μπαστάκης Αριστοτέλης)
ΠΗΓΑΣΟΣ - ΠΑΝΟΜ ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ: Βασάκης Γ. Ε., Κυριακόπουλος Κ., Θέμελη Π.
(Παρατηρητής: Ζαχαριουδάκης Κλέαρχος)

Αρκετά προβλήματα αντιμετωπίζει ο ΟΦΑΜ ενόψει του αγώνα με τον ΕΓΟΗ, την Κυριακή 25/10 στις 15:30 στο γήπεδο της Βαγιάς.

Ο προπονητής, Αντώνης Λεκάκης δεν υπολογίζει τους τραυματίες Ουζούνη, Ανταλουδάκη, τον τιμωρημένο Δεληγιαννάκη, ενώ η συμμετοχή του Αεράκη κρίνεται δύσκολη.

Στον αντίποδα θα επιστρέψει πιθανότατα ο Μουλακάκης.

Στο στρατόπεδο της ομάδας της Αγίας Μαρίνας επικρατεί κλίμα αισιοδοξίας και η ψυχολογία παρά τα προβλήματα είναι στα ύψη μετά την ευρεία νίκη επί του Ραύκου με σκορ 5-0. 

Στόχος είναι να συνεχίσει τα θετικά αποτελέσματα αποδίδοντας παράλληλα καλό ποδόσφαιρο.

Να αναφέρουμε ότι έχει αποχωρήσει από τον ΟΦΑΜ ο τερματοφύλακας, Κώστας Φραγκουλάκης και η ομάδα βρίσκεται σε συζητήσεις με υποψήφιο μεταγραφικό στόχο για να καλύψει το κενό.

Το απόλυτο πέτυχαν η Ροδιά και η ΑΕΚρητών τη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ΕΠΣΗ.

Η Ροδιά κέρδισε άνετα τον Χείμαρρο εκτός έδρας με σκορ 5-0 και η ΑΕΚρητών νίκησε με σκορ 3-1 τον Θρίαμβο Αν.

Την πρώτη του νίκη πέτυχε το Μαρτινέγκο εκτός έδρας, νικώντας με 3-1 το Ίνι.

Αναλυτικά:

Γ΄ΕΠΣΗ
2η Αγωνιστική

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΙΝΙ-ΜΑΡΤΙΝΕΓΚΟ 0-3
ΑΕ ΚΡΗΤΩΝ -ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΝΑΛ. 3-1
ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ-ΡΟΔΙΑ  0-5

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 
 ΟμάδαΒαθμοίΑγώνεςΝίκεςΙσοπαλίεςΉττεςΥπέρΚατά
1. ΡΟΔΙΑ 6 2 2 0 0 6 0
2. Α.Ε. ΚΡΗΤΩΝ 6 2 2 0 0 5 1
3. ΜΑΡΤΙΝΕΓΚΟ 3 2 1 0 1 3 2
4. ΚΟΡΑΚΑΣ 3 1 1 0 0 2 1
5. ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΡΟΔΟΤΟΥ 3 1 1 0 0 2 1
6. ΧΕΙΜΑΡΟΣ 1 2 0 1 1 2 7
7. ΙΝΙ 1 2 0 1 1 2 5
8. ΝΕΟΙ ΜΟΙΡΩΝ 0 1 0 0 1 1 2
9. ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 0 1 0 0 1 0 1
10. ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΝΑΛΗΨΕΩΣ 0 2 0 0 2 2 5

ΚΥΡΙΑΚΗ 25/10

ΩΡΑ 12:00
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΝΕΟΙ ΜΟΙΡΩΝ
ΚΟΡΑΚΑΣ -ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΡΟΔΟΤΟΥ

Με νίκες προχώρησαν το Άλογο Μ., η Παλιανή και ο Μαραθώνας τη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β2 ΕΠΣΗ.

Το Άλογο νίκησε με 1-0 εκτός έδρας τα Κανάρια, η Παλιανή με σκορ 4-3 τον Εθνικό και ο Μαραθώνας επικράτησε με σκορ 3-2 εκτός έδρας των Ν. Αλμυρού.

Αναλυτικά:

Β2 ΕΠΣΗ
2η Αγωνιστική

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΝΕΟΙ ΑΛΜΥΡΟΥ-ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ  2-3
ΚΑΝΑΡΙΑ -ΑΛΟΓΟ ΜΑΛΕΒΙΖΙΟΥ 0-1
ΠΑΛΙΑΝΗ-ΕΘΝΙΚΟΣ  4-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 ΟμάδαΒαθμοίΑγώνεςΝίκεςΙσοπαλίεςΉττεςΥπέρΚατά
1. ΑΛΟΓΟ ΜΑΛΕΒΙΖΙΟΥ 6 2 2 0 0 6 1
2. Α.Σ. ΠΑΛΙΑΝΗ 6 2 2 0 0 6 3
3. ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ 6 2 2 0 0 6 4
4. ΔΑΦΝΕΣ 3 1 1 0 0 3 1
5. ΚΑΝΑΡΙΑ 0 1 0 0 1 0 1
6. ΖΑΡΟΣ 0 1 0 0 1 2 3
7. ΘΕΡΙΣΣΟΣ 0 1 0 0 1 0 2
8. ΕΘΝΙΚΟΣ 0 2 0 0 2 4 7
9. ΝΕΟΙ ΑΛΜΥΡΟΥ 0 2 0 0 2 3 8

ΚΥΡΙΑΚΗ 25/10

ΩΡΑ 15:30
ΖΑΡΟΣ -ΔΑΦΝΕΣ
ΡΕΠΟ: ΘΕΡΙΣΣΟΣ

Ο Κόροιβος έκανε τα δύο στα δύο και βρέθηκε μόνος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μέχρι να ολοκληρωθεί αύριο η 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β1 ΕΠΣΗ.

Η ομάδα των Αγίων Παρασκιών κέρδισε εκτός έδρας με σκορ 3-1 τη Δόξα Ηρακλείου.

Νίκη και τρεις πρώτοι βαθμοί για τους Ν. Μινωικής με σκορ 3-0 επί του Ερμή.

Αναλυτικά:

Β1 ΕΠΣΗ
2η Αγωνιστική

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΝΕΟΙ ΜΙΝΩΙΚΗΣ -ΕΡΜΗΣ  3-0
ΔΟΞΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ-ΚΟΡΟΙΒΟΣ  1-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 ΟμάδαΒαθμοίΑγώνεςΝίκεςΙσοπαλίεςΉττεςΥπέρΚατά
1. ΚΟΡΟΙΒΟΣ 6 2 2 0 0 9 2
2. ΝΕΟΙ ΜΙΝΩΙΚΗΣ 3 1 1 0 0 3 0
3. Α.Ο.ΚΑΜΙΝΙΩΝ 3 1 1 0 0 4 3
4. ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΠΙΔΙΤΟΥ 3 1 1 0 0 2 1
5. ΓΑΡΙΠΑ 0 0 0 0 0 0 0
6. ΕΛΠΙΔΕΣ 0 1 0 0 1 1 2
7. ΔΟΞΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 0 1 0 0 1 1 3
8. ΕΡΜΗΣ ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΥ 0 2 0 0 2 3 7
9. ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ Α.Σ.Η. 0 1 0 0 1 1 6

ΚΥΡΙΑΚΗ 25/10

ΩΡΑ 12:00
ΑΟΚ-ΕΛΠΙΔΕΣ

ΩΡΑ 19:00
ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΠ.-ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ
ΡΕΠΟ: ΓΑΡΙΠΑ

Το Λίντο κέρδισε με σκορ 4-1 εκτός έδρας τις Γούβες και σκαρφάλωσε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Α2 ΕΠΣΗ στον 1ο όμιλο.

Στα άλλα δύο παιχνίδια ο Μοχός στραβοπάτησε και ανδείχτηκε ισόπαλος 1-1 με τους Ν. Ηροδότου και ο Ποσειδώνας μοιράστηκε τους βαθμούς με την Ομόνοια με το ίδιο σκορ.

Αναλυτικά:

Α2 ΕΠΣΗ-1ος Όμιλος
3η Αγωνιστική

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ -ΜΟΧΟΣ 1-1
ΓΟΥΒΕΣ-ΛΙΝΤΟ 1-4
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ-ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 1-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 ΟμάδαΒαθμοίΑγώνεςΝίκεςΙσοπαλίεςΉττεςΥπέρΚατά
1. ΛΙΝΤΟ 7 3 2 1 0 7 2
2. ΜΟΧΟΣ 7 3 2 1 0 10 2
3. ΓΙΟΥΧΤΑΣ 2010 6 2 2 0 0 6 1
4. ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ 6 2 2 0 0 4 2
5. ΔΙΑΣ 4 2 1 1 0 3 2
6. ΔΩΡΙΕΑΣ 2 2 0 2 0 0 0
7. ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ 2 3 0 2 1 1 4
8. ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ 2 3 0 2 1 2 6
9. ΚΟΥΝΑΒΟΙ 1 2 0 1 1 4 5
10. ΚΕΡΑΥΝΟΣ 1 2 0 1 1 0 1
11. ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 1 3 0 1 2 2 5
12. ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ 0 3 0 0 3 2 11
ΚΥΡΙΑΚΗ 25/10

ΩΡΑ 11:00
ΓΙΟΥΧΤΑΣ 2010-ΚΕΡΑΥΝΟΣ
ΩΡΑ 12:00
ΔΩΡΙΕΑΣ-ΚΟΥΝΑΒΟΙ
ΔΙΑΣ-ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ

Σελίδα 10 από 203

Search