Δευτέρα, 24 Ιανουαρίου 2022

Το γειτονικό ντέρμπι ανάμεσα στον ΟΦΑ και τον Ανθεστίων είχε αναβληθεί στον πρώτο γύρο ενώ και τώρα το ματς στο Θραψανό πάλι δεν πραγματοποιήθηκε βάση προγράμματος!

Στον πρώτο γύρο ΟΦΑ και Ανθεστίων θα συναντιόντουσαν την 2η αγωνιστική και συγκεκριμένα το Σαββατοκύριακο 2-3 Οκτωβρίου 2021. Το παιχνίδι ωστόσο δεν διεξήχθη τότε καθώς ο ισχυρός σεισμός στην περιοχή του Αρκαλοχωρίου είχε προκαλέσει μεγάλες ζημιές και εν τέλη το ματς διεξήχθη στις 10 Νοεμβρίου του 2021 όταν το παιχνίδι έληξε ισόπαλο 1-1.

Πάλι έχουμε αναβολή στο ίδιο παιχνίδι αλλά για διαφορετικό λόγο καθώς λόγο της ισχυρής χιονόπτωσης στην περιοχή Θραψανού αλλά και γενικότερα σε όλο το Νομό Ηρακλείου (αναβλήθηκαν όλοι οι αγώνες τοπικού). 

Πλέον απομένει να δούμε πότε θα οριστούν όλοι οι αγώνες που αναβλήθηκαν την Κυριακή 23/01/2022!

Κατηγορία ΤΟΠΙΚΟ

Παρακολουθήστε τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων του Σαββάτου (22/1) από το Prismasport.gr.

Τα αποτελέσματα:

A1 ΕΠΣΗ

ΠΑΝΟΜ - Μινωική 1-2 

Βόνη - ΕΓΟΗ 6-0 

Ρωμανός - ΠΑΟ Κρουσώνα 1-1 

 

Α2 ΕΠΣΗ 1ος Όμιλος

Ποσειδώνας - Μοχός 1-0 

Κουνάβοι - Δωριέας 1-3 

Νέοι Εργοτέλη - Λίντο 2-1 

 

Α2 ΕΠΣΗ 2ος Όμιλος

ΟΦΑΜ - Ασήμι 2-3

 

Β1 ΕΠΣΗ

Ερμής Ατσαλένιου - Νέοι Μινωικής 4-0 

 

Κατηγορία ΤΟΠΙΚΟ

Δείτε αναλυτικά τους ορισμούς.

Η Επιτροπή Διαιτησίας της ΕΠΣΗ ανακοίνωση τους διαιτητές του Σαββατοκύριακου στα γήπεδα του τοπικού.

Αναλυτικά οι ορισμοί:

Α1 Κατηγορία ΕΠΣΗ
(17η αγωνιστική)

ΠΑΝΟΜ - ΜΙΝΩΙΚΗ ΜΑΛΙΩΝ Σάββατο 22/01/22 15:00 Σφακιανάκης Δ., Τζώρτζογλου Φ., Μασέλη Φ.
(Παρατηρητής: Βερδιάκης Φίλιππος)

  1. ΒΟΝΗ - Ε.Γ.Ο.Η ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ Σάββατο 22/01/22 15:00 Βασάκης Γ. Ε., Μπλαβάκης Ε., Σκριτζοβάλης Β.

(Παρατηρητής: Λαμπράκης Γιάννης)

  1. ΡΩΜΑΝΟΣ - Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ ΕΛΙΑΣ Σάββατο 22/01/22 15:00 Ζαφείρης Α., Τσαμπουράκης Γ., Κατσογιάννης Η.

(Παρατηρητής: Μπελαντής Ηρακλής)

  1. ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ - Ο.Φ. ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ ΘΡΑΨΑΝΟΥ Κυριακή 23/01/22 15:00 Πατεμτζής Γ., Σφακιανάκης Δ., Μπιμπάκης Α.

(Παρατηρητής: Ζαχαριουδάκης Κλέαρχος)

  1. ΔΕΙΛΙΝΩΝ ΠΑΟ - Α.Ε.ΚΑΤΣΑΜΠΑ ΕΓΟΗ Κυριακή 23/01/22 15:00 Ζαφείρης Α., Μαυραντωνάκης Α., Γαρεφαλάκης Κ.

(Παρατηρητής: Μπελαντής Ηρακλής)

  1. ΜΟΙΡΕΣ - ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ ΜΟΙΡΩΝ Κυριακή 23/01/22 15:00 Ζιούτος Κ., Δασκαλάκης Ι., Μπιτζιλη Μ.

(Παρατηρητής: Κοϊνάκης Φάνης)

  1. ΑΣΙΤΕΣ - Α.Ο.ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ ΑΣΙΤΩΝ Κυριακή 23/01/22 15:00 Βισκαδούρος Μ., Μάτσας Κ., Τσαμπουράκης Γ.

(Παρατηρητής: Βερδιάκης Φίλιππος).

Α2 Κατηγορία ΕΠΣΗ - 1ος Όμιλος
(12η αγωνιστική)

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΜΟΧΟΣ ΛΙΝΤΟ Σάββατο 22/01/22 15:00 Πατεμτζής Γ., Δασκαλάκης Ι., Βισκαδούρος Α.

(Παρατηρητής: Ζαχαριουδάκης Κλέαρχος)

  1. ΚΟΥΝΑΒΟΙ - ΔΩΡΙΕΑΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΙΩΝ Σάββατο 22/01/22 15:00 Γαρεφαλάκης Κ., Χριστουλάκης Ε., Χναράκης Δ.

(Παρατηρητής: Καλεμάκης Αλέκος)

  1. ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ - ΛΙΝΤΟ ΕΡΓΟΤΕΛΗ Σάββατο 22/01/22 15:00 Μπιμπάκης Α., Περτσελάκης Γ., Ρεμεδιάκης Γ.

(Παρατηρητής: Βαϊλάκης Νίκος)

  1. ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ - ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ Κυριακή 23/01/22 15:00 Ξυπάκης Γ., Αξιώτης Ε., Τζατζαράκης Δ.

(Παρατηρητής: Ζαχαριάδης Χαράλαμπος)

  1. ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ - ΓΙΟΥΧΤΑΣ 2010 Γ. ΣΚΟΥΡΕΛΛΟΥ Κυριακή 23/01/22 18:30 Κυριακόπουλος Κ., Μάτσας Κ., Παπαδοσπυριδάκης Ε.

(Παρατηρητής: Βερδιάκης Φίλιππος).

Α2 Κατηγορία ΕΠΣΗ - 2ος Όμιλος
(12η αγωνιστική)

ΟΦΑΜ - ΑΣΗΜΙ ΕΓΟΗ Σάββατο 22/01/22 15:00 Παπαδάκης Φ., Μπιτζιλη Μ., Σκρεπετός Σ.

  1. ΤΥΛΙΣΟΣ - ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΥΛΙΣΟΥ Κυριακή 23/01/22 15:00 Μαυραντωνάκης Ι., Βισκαδούρος Α., Ζουρμπάκης Α.
  2. ΡΟΥΒΑΣ - ΦΑΙΣΤΟΣ ΔΑΦΝΩΝ Κυριακή 23/01/22 15:00 Σαμιωτάκης Ε., Κανταρτζόγλου Δ., Ανδριανάκης Ι.
  3. ΑΕΤΟΣ ΑΝΩΓΕΙΩΝ - ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ ΑΝΩΓΕΙΩΝ Κυριακή 23/01/22 15:00 Βασάκης Γ. Ε., Μαζοκοπάκης Ζ., Μασέλη Φ.
  4. Α.Ο.ΚΑΜΙΝΙΩΝ - Α.Σ. ΠΑΛΙΑΝΗ ΛΙΝΤΟ Κυριακή 23/01/22 15:00 Μπαλίδης Α., Κατσογιάννης Η., Φανουράκη Μ.

Β΄ Κατηγορία ΕΠΣΗ - 1ος Όμιλος
(9η αγωνιστική)
 ΕΡΜΗΣ ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΥ - ΝΕΟΙ ΜΙΝΩΙΚΗΣ ΠΟΑ Σάββατο 22/01/22 15:00 Παπαδοσπυριδάκης Ε., Αξιώτης Ε., Πετρίδης Ι.

  1. ΔΟΞΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΠΙΔΙΤΟΥ ΛΙΝΤΟ Σάββατο 22/01/22 18:30 Βισκαδούρος Μ., Καλαϊτζής Γ., Πετούσης Ι.
  2. ΔΙΑΣ - ΓΑΡΙΠΑ ΠΟΑ Κυριακή 23/01/22 11:30 Σταυράκης Γ., Ρεμεδιάκης Γ., Δερμιτζάκης Ν.
  3. ΕΛΠΙΔΕΣ - ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ Α.Σ.Η. ΕΓΟΗ Κυριακή 23/01/22 11:30 Γαρεφαλάκης Κ., Ζαφείρης Α., Μαυραντωνάκης Α.
  4. ΚΟΡΟΙΒΟΣ - ΠΟΗ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΙΩΝ Κυριακή 23/01/22 11:30 Μάτσας Κ., Κυριακόπουλος Κ., Χναράκης Δ.
  5. ΜΑΡΤΙΝΕΓΚΟ - Α.Ε. ΚΡΗΤΩΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ Κυριακή 23/01/22 11:30 Κατσογιάννης Η., Μπαλίδης Α., Σκριτζοβάλης Β.

Β΄ Κατηγορία ΕΠΣΗ - 2ος Όμιλος
(9η αγωνιστική)

ΝΕΟΙ ΜΟΙΡΩΝ - ΖΑΡΟΣ ΒΟΡΡΩΝ Κυριακή 23/01/22 11:30 Βασιλάκης Α., Μανιώτης Δ., Θέμελη Π.

  1. ΔΑΦΝΕΣ - ΡΑΥΚΟΣ ΔΑΦΝΩΝ Κυριακή 23/01/22 11:30 Κανταρτζόγλου Δ., Σαμιωτάκης Ε., Ανδριανάκης Ι.
  2. ΡΟΔΙΑ - ΚΑΝΑΡΙΑ ΤΥΛΙΣΟΥ Κυριακή 23/01/22 11:30 Βισκαδούρος Α., Μαυραντωνάκης Ι., Ζουρμπάκης Α.
  3. ΚΟΡΑΚΑΣ - ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ ΠΟΜΠΙΑΣ Κυριακή 23/01/22 15:00 Μανιώτης Δ., Βασιλάκης Α., Θέμελη Π.
  4. ΝΕΟΙ ΑΛΜΥΡΟΥ - ΓΟΡΤΥΣ ΑΛΜΥΡΟΥ Κυριακή 23/01/22 15:00 Περτσελάκης Γ., Σταυράκης Γ., Ρεμεδιάκης Γ.
  5. ΘΕΡΙΣΣΟΣ - ΑΛΟΓΟ ΜΑΛΕΒΙΖΙΟΥ ΛΙΝΤΟ Κυριακή 23/01/22 18:30 Σκρεπετός Σ., Τζώρτζογλου Φ., Παρασύρης Γ.
Κατηγορία ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ

Παρακολουθήστε μέσα από το Prismasport.gr τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων από τα γήπεδα του τοπικού και της Γ' Εθνικής.

Τα αποτελέσματα:

 

Γ Εθνική

ΠΑΟ Ρουφ - Πόρος 1-1 

Πανιώνιος - Νεάπολη 1-0

 

Α1 ΕΠΣΗ

ΑΕ Κατσαμπά - Ανθεστίων 1-4

Δαμάστα - ΟΦ Αρκαλοχωρίου 1-3 

ΑΟ Τυμπακίου - Μοίρες 5-0 

ΕΓΟΗ - ΠΑΝΟΜ 0-4 

ΠΑΟ Κρουσώνα - Ασίτες 3-0 

 

Α2 ΕΠΣΗ 1ος Όμιλος

Πήγασος - Κουνάβοι 4-3

Δωριέας - Λίντο 0-2

 

Α2 ΕΠΣΗ 2ος Όμιλος 

Αγία Βαρβάρα - Ρούβας 1-0

Παλιανή - Αετός Ανωγείων 1-0 

 

Β1 ΕΠΣΗ

Γαρίπα - Ελπίδες 4-4

 

Β2 ΕΠΣΗ

Γόρτυς - Μαραθώνας 3-1

Κατηγορία ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Παρακολουθήστε μέσα από το Prismasport.gr τα αποτελέσματα  των αναμετρήσεων από τα γήπεδα του τοπικού .

Τα αποτελέσματα:

Α1 ΕΠΣΗ

Βόνη - Ρωμανός 1-3

Χερσόνησος - Δειλινά 3-2

 

Α2 ΕΠΣΗ 1ος Όμιλος

Ποσειδώνας - Γούβες 6-0

Κεραυνός - Νέοι Ηροδότου 9-1

 

Α2 ΕΠΣΗ 2ος Όμιλος

Ασήμι - Τύλισος 0-2

Φαιστός - Άγιος Δημήτριος 1-2

 

Κατηγορία ΤΟΠΙΚΟ

Δείτε αναλυτικά τους ορισμούς των διαιτητών

Η Επιτροπή Διαιτησίας της ΕΠΣΗ γνωστοποίησε τους ορισμούς των διαιτητών για τους αγώνες του Σαββατοκύριακου.

Αναλυτικά οι ορισμοί των διαιτητών:

ΒΟΝΗ - ΡΩΜΑΝΟΣ ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ Σάββατο 15/01/22 15:00 Σφακιανάκης Δ., Δασκαλάκης Ι., Δασκαλάκης Α.

  1. ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ - ΔΕΙΛΙΝΩΝ ΠΑΟ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ Σάββατο 15/01/22 15:30 Ζιούτος Κ., Μπιμπάκης Α., Μπλαβάκης Ε.
  2. Α.Ε.ΚΑΤΣΑΜΠΑ - ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ ΕΛΙΑΣ Κυριακή 16/01/22 15:00 Κρασαγάκης Χ., Δασκαλάκης Ι., Τσαμπουράκης Γ.
  3. ΔΑΜΑΣΤΑ - Ο.Φ. ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ ΔΑΜΑΣΤΑΣ Κυριακή 16/01/22 15:00 Μαυραντωνάκης Ν., Παπαδάκης Φ., Μασέλη Φ.
  4. Α.Ο.ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ - ΜΟΙΡΕΣ ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ Κυριακή 16/01/22 15:00 Πατεμτζής Γ., Μαυρουδής Δ., Μπλαβάκης Ε.
  5. Ε.Γ.Ο.Η - ΠΑΝΟΜ ΕΓΟΗ Κυριακή 16/01/22 15:00 Ζαφείρης Α., Μαυραντωνάκης Α., Μάτσας Κ.
  6. Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ - ΑΣΙΤΕΣ ΚΡΟΥΣΩΝΑ Κυριακή 16/01/22 15:00 Βασάκης Γ. Ε., Βισκαδούρος Α., Κατσογιάννης Η.


Α2 Κατηγορία ΕΠΣΗ - 1ος Όμιλος
(11η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα

  1. ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ ΛΙΝΤΟ Σάββατο 15/01/22 15:00 Παπαδάκης Φ., Θέμελη Π., Τζατζαράκης Δ.
  2. ΚΕΡΑΥΝΟΣ - ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ ΠΟΑ Σάββατο 15/01/22 15:00 Σαμιωτάκης Ε., Τζώρτζογλου Φ., Μπιτζιλη Μ.
  3. ΓΙΟΥΧΤΑΣ 2010 - ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΙΩΝ Κυριακή 16/01/22 11:30 Μάτσας Κ., Σκρεπετός Σ., Ρεμεδιάκης Γ.
  4. ΠΗΓΑΣΟΣ - ΚΟΥΝΑΒΟΙ ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ Κυριακή 16/01/22 15:00 Μπαλίδης Α., Χναράκης Δ., Αξιώτης Ε.
  5. ΔΩΡΙΕΑΣ - ΛΙΝΤΟ ΚΑΣΤΕΛΙΟΥ Κυριακή 16/01/22 15:00 Δασκαλάκης Α., Χριστουλάκης Ε., Βασιλάκης Α.


Α2 Κατηγορία ΕΠΣΗ - 2ος Όμιλος
(11η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα

  1. ΑΣΗΜΙ - ΤΥΛΙΣΟΣ ΑΣΗΜΙΟΥ Σάββατο 15/01/22 15:00 Γαρεφαλάκης Κ., Βισκαδούρος Α., Μαστορίδης Δ.
  2. ΦΑΙΣΤΟΣ - ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΒΟΡΡΩΝ Σάββατο 15/01/22 15:00 Μανιώτης Δ., Κατσογιάννης Η., Φανουράκη Μ.
  3. ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ - ΡΟΥΒΑΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ Κυριακή 16/01/22 15:00 Μανδαλενάκης Ε., Σφακιανάκης Δ., Γαρεφαλάκης Κ.
  4. Α.Σ. ΠΑΛΙΑΝΗ - ΑΕΤΟΣ ΑΝΩΓΕΙΩΝ ΠΑΛΙΑΝΗΣ Κυριακή 16/01/22 15:00 Ζιούτος Κ., Τζώρτζογλου Φ., Κέφης Δ.
  5. Α.Ο.ΚΑΜΙΝΙΩΝ - ΟΦΑΜ ΛΙΝΤΟ Κυριακή 16/01/22 17:30 Ξυπάκης Γ., Μαστορίδης Δ., Ζουρμπάκης Α.


Β΄ Κατηγορία ΕΠΣΗ - 1ος Όμιλος
(8η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα

  1. ΓΑΡΙΠΑ - ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΙΩΝ Κυριακή 16/01/22 15:00 Παπαδοσπυριδάκης Ε., Ρεμεδιάκης Γ., Ανδριανάκης Ι.
  2. ΠΟΗ - ΝΕΟΙ ΜΙΝΩΙΚΗΣ Γ. ΣΚΟΥΡΕΛΛΟΥ Κυριακή 16/01/22 17:00 Σκρεπετός Σ., Καλαϊτζής Γ., Πετούσης Ι.


Β΄ Κατηγορία ΕΠΣΗ - 2ος Όμιλος
(1η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα

  1. ΓΟΡΤΥΣ - ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ ΑΓ. ΔΕΚΑ Κυριακή 16/01/22 15:00 Σταυράκης Γ., Περτσελάκης Γ., Παρασύρης Γ.
Κατηγορία ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ
Πέμπτη, 13 Ιανουαρίου 2022 09:39

Αλλαγή σε δύο αγώνες του Σ/Κ

Τις αλλαγές σε δύο αγώνες των πρωταθλημάτων της ανακοίνωσε η ΕΠΣΗ.

Συγκεκριμένα ο αγώνας ανάμεσα σε Χερσόνησο και Δειλινά για την Α1 ΕΠΣΗ μεταφέρθηκε μισή ώρα αργότερα, ενώ το παιχνίδι Γιούχτας 2010 - Νέοι Εργοτέλη θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο Αστριτσίου.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

Σας Γνωρίζουμε τις αλλαγές των αγώνων και σας υπενθυμίζουμε ότι τα γηπεδούχα σωματεία, υποχρεούται στη φροντίδα για την παρουσία γιατρού στο γήπεδο  και την προετοιμασία του αγώνα σύμφωνα με τον Κ.Α.Π.

ΣΑΒΒΑΤΟ 15/01/2022

ΓΗΠΕΔΟ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ      ΩΡΑ 15:30      ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ – ΔΕΙΛΙΝΩΝ ΠΑΟ

(αντί ώρας 15:00)

ΚΥΡΙΑΚΗ 16/01/2022

ΓΗΠΕΔΟ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΙΩΝ   ΩΡΑ 11:30      ΓΙΟΥΧΤΑΣ 2010 – ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ

(αντί  γηπ. Αστριτσίου)

Κατηγορία ΤΟΠΙΚΟ

Ποδοσφαιριστής της Νίκης Σητείας είναι κι επίσημα ο Γιώργος Βασιλειάδης.

Ο έμπειρος πρώην τερματοφύλακας των Πλατανιά, Εργοτέλη και μέχρι πρότινος της Αναγέννησης Ιεράπετρας, συμφώνησε να συνεχίσει την καριέρα του στη Σητεία και στη Νίκη.

Μία εξέλιξη που σας είχε προετοιμάσει από το πρωί της Τρίτης το Prismasport.gr.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

Παίκτης της ΝΙΚΗΣ ΣΗΤΕΙΑΣ και επίσημα ο 25χρονος γκολκίπερ Γιώργος Βασιλειάδης.
Παρά το νεαρό της ηλικίας του έχει αγωνιστεί στον Εργοτέλη, Δόξα Δράμας, Βέροια ( Super League), Πλατανιάς Χανίων, Απόλλων Λάρισας , Αμβρακικός Λουτρού και Αναγέννηση Ιεράπετρας. Επίσης είναι διεθνής με την Εθνική Ελλάδας U19.
Σε καλωσορίζουμε Γιώργο στη όμορφη πόλη της Σητείας και ευχόμαστε να είσαι γερός και να προσθέσεις και εσύ το δικό σου λιθαράκι ώστε το όνειρο της ανόδου να γίνει πραγματικότητα. Καλώς ήρθες στην οικογένεια της ΝΙΚΗΣ ΣΗΤΕΙΑΣ.
 
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ:
Κατηγορία ΤΟΠΙΚΟ

Επική παρουσίαση ποδοσφαιριστή από ομάδα τοπικού – Δείτε βίντεο

Η Δόξα Μαυροβουνίου έγραψε ιστορία με τον τρόπο που παρουσίασε την απόκτηση του 39χρονου Δημήτρη Λαφαζανίδη.

Η Δόξα Μαυροβουνίου, η οποία αγωνίζεται στην Α’ Κατηγορία στην Πέλλα, έγραψε ιστορία με τον τρόπο που παρουσίασε την απόκτηση του 39χρονου επιθετικού Δημήτρη Λαφαζανίδη.
Κατά την άποψη των ανθρώπων της ομάδας, η άφιξη Λαφαζανίδη συνιστά μία από τις σπουδαιότερες μεταγραφές στην ιστορία του συλλόγου. Ο 39χρονος επιθετικός έχει αγωνιστεί σε Εδεσσαϊκό, Βέροια και Αετό Σκύδρας και θεωρείται ο άνθρωπος-γκολ στο ποδόσφαιρο της Πέλλας.

Έτσι η παρουσίαση του, σύμφωνα με τη Δόξα Μαυροβουνίου, έπρεπε να είναι ξεχωριστή. Ο σύλλογος, λοιπόν, ετοίμασε ένα επικό βίντεο, το οποίο «έντυσε» με το «Daddy Cool» με ένα «τρένο να τα γκρεμίζει όλα».

Δείτε το επικό βίντεο:

Πηγή: mikriliga.com

Κατηγορία ΑΘΛΗΤΙΚΑ VIDEO

Επιστροφή στην αγωνιστική δράση για τον Γιώργο Βασιλαρόπουλο για λογαριασμό της ΑΕ Κρητών.

Ο έμπειρος ποδοσφαιριστής είναι έτοιμος να βάλει ξανά τα παπούτσια του ώστε να βοηθήσει την ΑΕ Κρητών στο πρωτάθλημα της Β1 ΕΠΣΗ.

Ο Βασιλαρόπουλος αν και Πατρινός σε καταγωγή έχει αγωνιστεί με επιτυχία σε παραπάνω από 5 ομάδες του Ηρακλείου, τόσο σε τοπικό όσο και εθνικό επίπεδο και ανεβάζει ποιοτικά την ΑΕΚ.

Φόρεσε την φανέλα των ΑΟΤ, Μινωικής, Αλμυρύ, Μαραθώνα, Γαρίπας και Ασιτών. Το 2013 έπαιξε στον Ρούβα, ενώ πέρασε και από τον Ηρόδοτο, υπογράφοντας επαγγελματικό συμβόλαιο.

Κατηγορία ΤΟΠΙΚΟ
Σελίδα 1 από 20

 

Στοιχεία Επικοινωνίας

Ειδησεογραφικό Τμήμα  info@prismanews.gr  

Αθλητικό Τμήμα  info@prismasport.gr 

Τμήμα Πωλήσεων  marketing@prismanews.gr