Πέμπτη, 23 Σεπτεμβρίου 2021

O Aνδρέας Γκάμαρης από την Αθήνα είναι ο διαιτητής που ορίστηκε από την ΚΕΔ/ΕΠΟ προκειμένου να διευθύνει την αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον Αστέρα Τρίπολης που θα γίνει την Τετάρτη (22/9) στις 6.15 μ.μ στο γήπεδο "Θ. Βαρδινογιάννης" για την 3η αγωνιστική της Super League. 

Bοηθοί του Γκάμαρη θα είναι οι Πάτρας από την Μακεδονία και Σπυρόπουλος από την Ανατολική Αττική , ενώ τεταρτος διαιτητής θα είναι ο Τζοβάρας από την Φθιώτιδα και στο VAR θα βρίσκεται ο Ευαγγέλου από την Αθήνα με βοηθό του τον Ψαρρή από την Ζάκυνθο. 

Ο Μάρκ Κλάντεμπεργκ μάλιστα παρά την μπόλικη σκόνη που προσπάθησε να ρίξει η ΑΕΚ για την αγωνιστική της αποτυχία με τον ΟΦΗ προς τους Φωτιά και Σκουλά όρισε κανονικά τους δύο διαιτητές και την 3η αγωνιστική κάτι που σημαίνει ότι μάλλον ο Άγγλος αρχιδιαιτητής έκρινε ότι οι αποφάσεις και των δύο ήταν σωστές στο χθεσινό ματς του Γεντί Κουλέ. 

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές για την 3η αγωνιστική της Super League: 

Τετάρτη 22/9

18:15 ΟΦΗ-Αστέρας: Γκάμαρης (Αθηνών) 
Βοηθοί: Πάτρας (Μακεδονίας), Σπυρόπουλος (Ανατολικής Αττικής) , 4ος Τζοβάρας (Φθιώτιδας) 
VAR: Ευαγγέλου (Αθηνών) , Α VAR : Ψαρρής (Ζακύνθου) 

18:15 Ολυμπιακός-Απόλλων Σμύρνης: Κουτσιαύτης
Βοηθοί: Κουρομπύλια, Σαμοΐλης, 4ος Περράκης
VAR: Μανούχος (Μεϊντάνας)

18:15 Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ: Κουμπαράκης
Βοηθοί: Β. Μωϋσιάδης, Θ. Μωΰσιάδης, 4ος Γρατσάνης
VAR: Φωτιάς (Παπαδάκης)

20:30 ΑΕΚ-Λαμία: Ζαμπάλας
Βοηθοί: Δημητριάδης, Τζιουβάρας 4ος Τσετσίλας
VAR: Σιδηρόπουλος (Κωνσταντίνου)

20:30 Άρης-Παναθηναϊκός: Παπαπέτρου
Βοηθοί: Πετρόπουλος, Απτόσογλου, 4ος Τσακαλίδης
VAR: Διαμαντόπουλος, (Μπούξμπαουμ)

Πέμπτη 23/9

18:15 Ιωνικός-ΠΑΣ Γιάννινα: Σκουλάς (Θεσσαλίας) 
Βοηθοί: Χασάν, Βασιλόπουλος, 4ος Αγγελάκης)
VAR: Γκορτσίλας (Κωσταράς)

20:30 Βόλος-Ατρόμητος: Τζήλος
Βοηθοί: Νικολαΐδης, Νικολακάκης, 4ος Καραντώνης
VAR: Παπαδόπουλος (Χριστάκογλου)

Κατηγορία ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ

Ο Αριστομένης Κουτσιαύτης από την Άρτα είναι ο διαιτητής που ορίστηκε από την ΚΕΔ/ΕΠΟ προκειμένου να σφυρίξει στην αναμέτρηση του Ιωνικού με τον Άρη που θα ανοίξει την αυλαία της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League και θα διεξαχθεί την Παρασκευή 17 Σεπτεμβρίου στις 7 το απόγευμα. 

Βοηθοί του Κουτσιαύτη θα είναι ο Ψαρρής από την Ζάκυνθο και ο Κόλλιας από την Ήπειρο, ενώ τέταρτος διαιτητής ο Τσετσίλας από τα Γρεβενά, ενώ στο VAR θα βρίσκεται ο Φωτιάς από την Πέλλα με βοηθό του τον Μιχάλη Παπαδάκη από το Ηράκλειο. 

Κατηγορία ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ

O Aνδρέας Βλάχος από την Ανατολική Αττική είναι ο διαιτητής που ορίστηκε από την ΚΕΔ/ΕΠΟ προκειμένου να διευθύνει την αναμέτρηση της Κηφισιάς με τον Ηρόδοτο για την τελευταία αγωνιστική του 2ου ομίλου ανόδου της Γ΄Εθνικής. 

Βοηθοί του Βλάχου θα είναι ο Καραθανάσης από τον ίδιο σύνδεσμο και ο Ψύλλος από την Λέσβο, ενώ τέταρτος διαιτητής θα είναι ο Ντάουλας από την Δυτική Αττική. 

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές στον 2ο όμιλο της 5ης αγωνιστικής: 

Κηφισιά-Ηρόδοτος

Διαιτητής: Βλάχος (Ανατ. Αττικής)

Βοηθοί: Καραθανάσης (Ανατ. Αττικής), Ψύλλος (Λέσβου)

4ος: Ντάουλας (Δυτ. Αττικής)

Ζάκυνθος-Θύελλα Ραφήνας (17:00)

Διαιτητής: Ματσούκας (Αιτ/νίας)

Βοηθοί: Φραγκούλης (Πρέβεζας-Λευκάδας), Τριαντάφυλλος (Κορινθίας)

4ος: Καδδάς (Αχαΐας)

Ρεπό: Πανιώνιος

Κατηγορία ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ

Ανακοινώθηκαν από την ΚΕΔ/ΕΠΟ την Δευτέρα οι διαιτητές που ορίστηκαν να διευθύνουν τις αναμετρήσεις που θα γίνουν την Τετάρτη για την 4η αγωνιστική του 2ου ομίλου των αγώνων μπαράζ ανόδου της Γ΄Εθνικής. 

Στο ματς του Ηροδότου με την Ζάκυνθο που θα γίνει στην Αλικαρνασσό διαιτητής θα είναι ο Κατοίκος από την Αθήνα με βοηθούς του τους Νταβέλα από την Μακεδονία και Κορωνά από τον Πειραιά ενώ τέταρτος διαιτητής θα είναι ο Κουκουράκης από τα Χανιά. 

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές για την 4η αγωνιστική στον 2ο όμιλο: 

Τετάρτη 7/7 – 18:00

2ος όμιλος – 4η αγωνιστική

Ηρόδοτος-Ζάκυνθος
Διαιτητής: Κατοίκος (Αθηνών)
Βοηθοί: Νταβέλας (Μακεδονίας), Κορωνάς (Πειραιά)
4ος: Κουκουράκης (Χανίων)

Πανιώνιος-Κηφισιά
Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου, φωτογραφία)
Βοηθοί: Βεργέτης (Αργολίδας), Γουρνιάς (Ανατ. Αττικής)
4ος: Λεμπέσης (Πειραιά)

Ρεπό: Θύελλα Ραφήνας

Κατηγορία ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ

Τους διαιτητές που θα σφυρίξουν τους δύο ημιτελικούς του Euro γνωστοποίησε η UEFA. Την Τρίτη 6 Ιουλίου και την αναμέτρηση της Ιταλίας κόντρα στην Ισπανία θα διευθύνει ο Γερμανός, Φέλιξ Μπριχ, που έχει ήδη σφυρίξει τα ματς Ολλανδία-Ουκρανία, Φινλανδία-Βέλγιο, Βέλγιο-Πορτογαλία και Ουκρανία-Αγγλία.

Την επόμενη μέρα και στο ματς της Αγγλίας κόντρα στη Δανία, διαιτητής θα είναι ο Ντάνι Μάκελι, που έχει τρία παιχνίδια στην τρέχουσα διοργάνωση και συγκεκριμένα τα Τουρκία-Ιταλία, Φινλανδία-Ρωσία και Αγγλία-Γερμανία.

Μάλιστα, όπως αναφέρει η «Fanatik», διαιτητής στον τελικό θα είναι ο Μπιόρν Κάιπερς, που έχει σφυρίξει τα ματς Δανία-Βέλγιο, Σλοβακία-Ισπανία και Τσεχία-Δανία, με αποτέλεσμα ο συμπατριώτης τους, Τσουνεΐτ Τσακίρ, να επιστρέφει στην πατρίδα τους.

Πηγή: sport-fm.gr 

 

Κατηγορία ΔΙΕΘΝΗ

Ανακοινώθηκαν την Πέμπτη από την ΚΕΔ/ΕΠΟ οι διαιτητές που ορίστηκαν για να διευθύνουν τις αναμετρήσεις για την 17η αγωνιστική της Football League δύο στροφές πριν την λήξη του πρωταθλήματος. 

Στο παιχνίδι του Ασπρόπυργου με την Επισκοπή που θα γίνει όπως και τα υπόλοιπα ματς του Νοτίου Ομίλου το Σάββατο στις 5μ.μ διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Τζαμουταντώνης από την Χίο με βοηθούς του τους Νικολάου και Δέτση από την Αθήνα, ενώ τέταρτος διαιτητής θα είναι ο Μπαϊρακτάρης επίσης από την Αθήνα. 

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές για την 17η αγωνιστική στο Νότιο Όμιλο της Football League: 

Σάββατο 19 Ιουνίου

17:00

Καλλιθέα-Νίκη Βόλου

Διαιτητής: Χ. Βεργέτης (Αρκαδίας)

Βοηθοί: Φίλος (Βοιωτίας), Δ. Βεργέτης (Αργολίδας)

4ος: Λεμπέσης (Πειραιά)

Ιάλυσος-Αστέρας Βλαχιώτη

Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά)

Βοηθοί: Χρηστάκος, Κορώνας (Πειραιά)

4ος: Αλάμπεης (Αθηνών)

Ρόδος-Σαντορίνη

Διαιτητής: Γιουματζίδης (Πέλλας)

Βοηθοί: Τοροσιάδης (Μακεδονίας), Γουρνιάς (Ανατ. Αττικής)

4ος: Βλάχος (Ανατ. Αττικής)

Αιγάλεω-Καλαμάτα

Διαιτητής: Θεοχάρης (Θεσσαλίας)

Βοηθοί: Αναστασίου (Θεσσαλίας), Ψύλλος (Λέσβου)

4ος: Αντωνίου (Ανατ. Αττικής)

Ασπρόπυργος-Επισκοπή

Διαιτητής: Τζαμουτζαντώνης (Χίου)

Βοηθοί: Νικολάου, Δέτση (Αθηνών)

4ος: Μπαϊρακτάρης (Αθηνών)

Κατηγορία ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ

Ανακοινώθηκαν από την ΚΕΔ/ΕΠΟ οι διαιτητές που ορίστηκαν να σφυρίξουν τις αναμετρήσεις που θα διεξαχθούν την Κυριακή 13 Ιουνίου για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League. 

Σε ότι έχει να κάνει με τον Νότιο Όμιλο και την αναμέτρηση της Σαντορίνης με την Επισκοπή που θα γίνει στις 5μ.μ. όπως και όλα τα άλλα ματς θα την διευθύνει ο Μπακογιάννης από την Αθήνα με βοηθούς τους Νιδριώτη από τον ίδιο σύνδεσμο και Κωνστάντιο από την Εύβοια, ενώ τέταρτος διαιτητής θα είναι ο Στάμος από την Αθήνα. 

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές για την 16η αγωνιστική στο Νότιο Όμιλο της Football League: 

Κυριακή 13/6 – 17:00

Αστέρας Βλαχιώτη-Αιγάλεω

Διαιτητής: Αντωνίου (Ανατ. Αττικής)

Βοηθοί: Πλακάς (Δυτ. Αττικής), Κύριος (Αρκαδίας)

4ος: Ανδριανός (Αχαΐας)

Ρόδος-Ιάλυσος

Διαιτητής: Ματσούκας (Αιτ/νίας)

Βοηθοί: Μπαλιάκας (Κοζάνης), Τσολακίδης (Αθηνών)

4ος: Κακουλίδης (Θράκης)

Νίκη Βόλου-Ασπρόπυργος

Διαιτητής: Μελτζανίδης (Ημαθίας)

Βοηθοί: Τυριακίδης, Φραγιός (Μακεδονίας)

4ος: Μπεκιάρης (Καρδίτσας)

Καλαμάτα-Καλλιθέα

Διαιτητής: Τσιάρας (Καβάλας)

Βοηθοί: Βεργέτης (Αργολίδας), Τριαντάφυλλος (Κορινθίας)

4ος: Βεργέτης (Αρκαδίας)

Σαντορίνη-Επισκοπή

Διαιτητής: Μπακογιάννης (Αθηνών)

Βοηθοί: Νιδριώτης (Αθηνών), Κωνστάντιος (Εύβοιας)

4ος: Στάμος (Αθηνών)

Κατηγορία ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ

Τους διαιτητές που θα διευθύνουν τις αναμετρήσεις για την 15η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Football Leauge ανακοίνωσε σήμερα η ΚΕΔ/ΕΠΟ με τον Γιουματζίδη από την Πέλλα να σφυρίζει στο ματς έχοντας για βοηθούς του τους Τοροσιάδη από την Μακεδονία και Δέλλιο από την Πέλλα. 

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές για την 15η αγωνιστική στο Νότιο Όμιλο της Football Leauge: 

Σάββατο (5/6)

17:00 Νίκη Βόλου - Καλαμάτα

Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)

Βοηθοί: Νίκζας, Μάνος (Λάρισας)

4ος: Μπούμπας (Ηπείρου)

Κυριακή (6/5)

17:00 Αιγάλεω - Ρόδος

Διαιτητής: Κατόπης (Σάμου)

Βοηθοί: Χρηστάκος (Πειραιά), Καραλής (Ηλείας)

4ος: Λεμπέσης (Πειραιά)

17:00 Επισκοπή - Ιάλυσος

Διαιτητής: Γιουματζίδης (Πέλλας)

Βοηθοί: Τοροσιάδης (Μακεδονίας), Δέλλιος (Πέλλας)

4ος: Κατοίκος (Αθηνών)

17:00 Καλλιθέα - Αστέρας Βλαχιώτη

Διαιτητής: Κουκουράκης (Χανίων)

Βοηθοί: Μπουρτζοβίτης (Κορινθίας), Χροστοδούλου (Ημαθίας)

4ος: Ντάουλας (Δυτ. Αττικής)

17:00 Ασπρόπυργος - Σαντορίνη

Διαιτητής: Καδδάς (Αχαΐας)

Βοηθοί: Κακαφώνης (Αχαΐας), Αθανασοπούλου (Μεσσηνίας)

4ος: Μαχαίρας (Αθηνών)

Κατηγορία ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ

Έναν από τους πιο έμπειρους διαιτητές στην Ευρώπη όρισε η ΚΕΔ για να διευθύνει τον τελικό Κυπέλλου του Σαββάτου (22/5) ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ, καθώς επιλογή του Μαρκ Κλάτενμπεργκ είναι ο Ντάνι Μάκελι.

Βοηθοί του Ολλανδού θα είναι οι Χέσελ Στέγκστρα, Γιαν ντε Φρις και 4ος θα είναι ο Δημήτριος Καραντώνης του συνδέσμου Ημαθίας. Χρέη VAR θα έχει ο επίσης συμπατριώτης του, Κέβιν Μπλομ, ενώ AVAR θα είναι ο Τρύφων Πετρόπουλος.

Τη φετινή σεζόν, ο 38χρονος που στο επάγγελμα είναι αστυνομικός, έχει σφυρίξει 41 αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις, με οχτώ εξ αυτών να αφορούν το Champions League και μάλιστα η μία ήταν το Ρεάλ Μαδρίτης-Τσέλσι 1-1.

Πηγή: sport-fm.gr 

Κατηγορία ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Ανακοινώθηκαν από την ΚΕΔ/ΕΠΟ οι διαιτητές που ορίστηκαν να διευθύνουν τις αναμετρήσεις για την 11η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου της Football League με τον Βλάχο απο την Ανατολική Αττική να διευθύνει την αναμέτρηση ανάμεσα στον Αστέρα Βλαχιώτη και την Επισκοπή. 

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές για την 11η αγωνιστική στον Νότιο Όμιλο της Football League: 

Football League – 11η αγωνιστική

Τετάρτη 12/5 – 17:00

Νότιος όμιλος

Νίκη Βόλου-Ρόδος (15:00)

Διαιτητής: Πουλικίδης (Δράμας)

Βοηθοί: Τσακίρης, Κουβαλάκης (Δράμας)

4ος: Πολυχρόνης (Πιερίας)

Ιάλυσος-Αιγάλεω

Διαιτητής: Κακουλίδης (Θράκης)

Βοηθοί: Οικονόμου (Δυτ. Αττικής), Πριόνας (Εύβοιας)

4ος: Πουλόπουλος (Πειραιά)

Καλαμάτα-Ασπρόπυργος

Διαιτητής: Τσουκαλάς (Αθηνών)

Βοηθοί: Σταυρόγλου (Αθηνών), Κυρίος (Αρκαδίας)

4ος: Κόκκορης (Αρκαδίας)

Σαντορίνη 2020-Καλλιθέα

Διαιτητής: Ανδριανός (Αχαΐας)

Βοηθοί: Οικονόμου (Αχαΐας), Βιτσεντζάτος (Ανατ. Αττικής)

4ος: Καδδάς (Αχαΐας)

Αστέρας Βλαχιώτη-Επισκοπή

Διαιτητής: Βλάχος (Ανατ. Αττικής)

Βοηθοί: Καραλής (Ηλείας), Αθανασοπούλου (Μεσσηνίας)

4ος: Βεργέτης (Αρκαδίας)

Κατηγορία ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ

 

Στοιχεία Επικοινωνίας

Ειδησεογραφικό Τμήμα  info@prismanews.gr  

Αθλητικό Τμήμα  info@prismasport.gr 

Τμήμα Πωλήσεων  marketing@prismanews.gr