Σάββατο, 02 Ιουλίου 2022

Η ΚΕΔ/ΕΠΟ ανακοίνωσε το πρόγραμμα αγωνιστικών δοκιμασιών (FIFA Tests) των αξιωματούχων διαιτησίας των κατηγοριών Super League 1, Super League 2 και Γ Εθνικής.

Το πρόγραμμα:

1.Δημοτικό Στάδιο Καβάλας «Ανθή Καραγιάννη» / 3.8.2022

Θα συμμετάσχουν οι αξιολογημένοι/νες διαιτητές και βοηθοί διαιτητές 3ης κατηγορίας με ώρα προσέλευσης 18.00 και οι αξιολογημένοι/νες διαιτητές και βοηθοί διαιτητές 1ης, 2ης κατηγορίας με ώρα προσέλευσης 19.30 των Ποδοσφαιρικών Ενώσεων:

Δράμας, Έβρου, Καβάλας, Θράκης, Ξάνθης, Χαλκιδικής, Σερρών, Μακεδονίας και Κιλκίς.


2. Δημοτικό Στάδιο Νάουσας / 4.8.2022
Θα συμμετάσχουν οι αξιολογημένοι/νες διαιτητές και βοηθοί διαιτητές 3ης κατηγορίας με ώρα προσέλευσης 18.00 και οι αξιολογημένοι/νες διαιτητές και βοηθοί διαιτητές 1ης, 2ης κατηγορίας με ώρα προσέλευσης 19.30 των Ποδοσφαιρικών Ενώσεων:

Ημαθίας, Πέλλας, Θεσπρωτίας, Κέρκυρας, Ηπείρου, Κοζάνης, Φλώρινας, Γρεβενών, Καστοριάς, Πιερίας, Καρδίτσας, Λάρισας, Θεσσαλίας κα Τρικάλων.


3. Παμπελοποννησιακό Στάδιο (Πάτρα) / 5.8.2022
Θα συμμετάσχουν οι αξιολογημένοι/νες διαιτητές και βοηθοί διαιτητές 3ης κατηγορίας με ώρα προσέλευσης 18.00 καιοι αξιολογημένοι/νες διαιτητές και βοηθοί διαιτητές 1ης, 2ης κατηγορίας με ώρα προσέλευσης 19.30 των Ποδοσφαιρικών Ενώσεων:

Αχαΐας, Αιτωλοακαρνανίας, Ηλείας, Άρτας, Πρέβεζας-Λευκάδας, Κεφαλληνίας -Ιθάκης, Ζακύνθου, Αρκαδίας, Αργολίδας, Κορινθίας, Λακωνίας και Μεσσηνίας.


4.Παγκρήτιο Στάδιο (Ηράκλειο)/ 8.8.2022
Θα συμμετάσχουν οι αξιολογημένοι/νες διαιτητές και βοηθοί διαιτητές 3ης κατηγορίας με ώρα προσέλευσης 18.30 και οι αξιολογημένοι/νες διαιτητές και βοηθοί διαιτητές 1ης, 2ης κατηγορίας με ώρα προσέλευσης 19.30 των Ποδοσφαιρικών Ενώσεων:

Ηρακλείου, Λασιθίου, Ρεθύμνης, Χανίων και Δωδεκανήσου.



5.Δημοτικό Στάδιο Σχηματαρίου / 10.8.2022

Θα συμμετάσχουν οι αξιολογημένοι/νες διαιτητές και βοηθοί διαιτητές 3ης κατηγορίας με ώρα προσέλευσης 18.00 και οι αξιολογημένοι/νες διαιτητές και βοηθοί διαιτητές 1ης, 2ης κατηγορίας με ώρα προσέλευσης 19.30 των Ποδοσφαιρικών Ενώσεων:

Αθηνών, Ανατολικής Αττικής, Δυτικής Αττικής, Ευβοίας, Πειραιά, Φωκίδας, Βοιωτίας, Φθιώτιδας, Κυκλάδων, Χίου, Λέσβου, Σάμου και Ευρυτανίας.

Κατηγορία ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ

Πότε αγωνίζονται τα αντιπροσωπευτικά μας συγκροτήματα Ανδρών και Γυναικών στο 10ο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Beach Handball Ανδρών-Γυναικών Ηράκλειο 2022. 

Πρόγραμμα Α’ Φάσης

Τρίτη 21/06/2022

11:30 Ελλάδα – Μεξικό (Γυναίκες)

14:00 Ελλάδα – Πουέρτο Ρίκο (Άνδρες)
20:10 HΠΑ- Ελλάδα (Άνδρες)
21:50 Ταϊλάνδη – Ελλάδα (Γυναίκες)

Τετάρτη 22.06.2022

18:20 Αργεντινή – Ελλάδα (Άνδρες)
19:10 Ελλάδα– Πορτογαλία (Γυναίκες)

Α΄ΌμιλοςΓυναικών

Ελλάδα
Πορτογαλία
Ταϊλάνδη
Μεξικό

Α’ Όμιλος Ανδρών

Ελλάδα
ΗΠΑ
Πουέρτο Ρίκο
Αργεντινή

  • ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΜΑΣ ΟΜΑΔΩΝ ΘΑ ΔΙΕΞΑΧΘΟΥΝ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ KARTEROS BEACH SPORTS CENTER
Κατηγορία ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Η Aκαδημία της αθλητικής ένωσης Α.Ε Φαιστός διοργανώνει, με τη χορηγία της Περιφέρειας Κρήτης, παιδικό τουρνουά 17 & 18 Ιουνίου για τα τμήματα 2012-2013 στο γήπεδο των Βώρων.

Μετά τη λήξη του τουρνουά, θα ακολουθήσει εκδήλωση με τον DJ FIDO στο χώρο της παιδικής χαράς, όπου θα γίνει και η απονομή των επάθλων.

ΟΜΑΔΕΣ Α ΟΜΙΛΟΥ: Α.Ο ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ, ΑΣΤΕΡΙΩΝΑΣ, ΚΟΡΑΚΑΣ         

ΟΜΑΔΕΣ Β ΟΜΙΛΟΥ: ΑΕΜ, ΦΑΙΣΤΟΣ, ΠΑΛΙΑΝΗ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17 ΙΟΥΝΙΟΥ (2Χ15 ΛΕΠΤΑ)

17:00 ΑΟΤ - ΚΟΡΑΚΑΣ

17:45 ΦΑΙΣΤΟΣ- ΠΑΛΙΑΝΗ

18:30 ΑΣΤΕΡΙΩΝΑΣ - ΚΟΡΑΚΑΣ

19:15 ΠΑΛΙΑΝΗ - ΑΕΜ

20:00 ΑΣΤΕΡΙΩΝΑΣ - ΑΟΤ 

20:45 ΦΑΙΣΤΟΣ- ΑΕΜ

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΑΒΒΑΤΟ 18 ΙΟΥΝΙΟΥ ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ( 2Χ20 ΛΕΠΤΑ)

17:00 1ος Α ΟΜΙΛΟΥ- 2ος Β ΟΜΙΛΟΥ

17:45 2ος Α ΟΜΙΛΟΥ - 1ος Β ΟΜΙΛΟΥ

18:30 5η - 6η ΘΕΣΗ

19:15 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

20:00 ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

Σας περιμένουμε όλους με μεγάλη μας χαρά!

Η μάχη της Ελλάδας με το Κόσοβο στο Nations League ξεχωρίζει στις αθλητικές μεταδόσεις της Κυριακής (12/6).

Δείτε αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα των αθλητικών τηλεοπτικών μεταδόσεων :

10:00 COSMOTE SPORT 5 HD Formula 2 Μπακού, Αζερμπαϊτζάν - Feature Race

12:00 Eurosport 2 Πρωτάθλημα αυτοκινήτων τουρισμού

13:00 Eurosport 2 Κανόε Σλάλομ

13:00 Novasports 5HD WTA 250 Τένις

13:50 ΕΡΤ2, COSMOTE SPORT 5 HD Formula 1 2022 Γκραν Πρι Αζερμπαϊτζάν Αγώνας

15:30 COSMOTE SPORT 6 HD ATP 250 Libema Open τένις

15:30 COSMOTE SPORT 9 HD ERC 2022 SS13 Swietajno 2, Πολωνία

16:00 ALPHA, Novasports Prime Β. Ιρλανδία – Κύπρος UEFA Nations League

16:30 COSMOTE SPORT 7 HD Μαγδεμβούργο - Ράιν Νέκαρ Liqui Moly Bundesliga

17:00 COSMOTE SPORT 9 HD ERC SS14 Milki 2 Power Stage, Πολωνία

19:00 ΕΡΤ Sports 1 Fly Olympia - Street Pole Vault (Αρχαία Ολυμπία) Στίβος

19:00 Novasports 2HD Β. Μακεδονία – Γιβραλτάρ UEFA Nations League

19:00 Novasports 1HD Γεωργία – Βουλγαρία UEFA Nations League

19:00 Novasports Prime Νορβηγία – Σουηδία UEFA Nations League

19:30 COSMOTE SPORT 8 HD Μπαρτσελόνα – Μπανταλόνα ACB Liga Endesa

20:00 ΕΡΤ3 Προμηθέας Πάτρας - ΚΑΕ Λάρισα Basket League

21:30 Novasports 4HD Αρμάνι Μιλάνο - Βίρτους Μπολόνια Lega Basket Serie A

21:45 Novasports Start Μάλτα - Σαν Μαρίνο UEFA Nations League

21:45 Novasports 5HD Σλοβενία – Σερβία UEFA Nations League

21:45 Novasports 3HD Ελβετία – Πορτογαλία UEFA Nations League

21:45 Novasports 2HD Ισπανία – Τσεχία UEFA Nations League

21:45 Novasports 1HD Λεπτό προς λεπτό UEFA Nations League

21:45 ALPHA, Novasports Prime Ελλάδα – Κόσοβο UEFA Nations League

23:00 COSMOTE SPORT 9 HD World Athletics Continental Tour Gold

Κατηγορία ΑΛΛΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Αρχίζει 14 Ιουνίου, το κορυφαίο event του καλοκαιριού H Ομοσπονδία Χειροσφαιρίσεως Ελλάδος και η Οργανωτική Επιτροπή «Ηράκλειο» 2022 ανακοινώνουν το πρόγραμμα της Α’ φάσης του 2ου Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Εφήβων- Νεανίδων (Κ18) Beach Handball που θα διεξαχθεί το διάστημα 14-19 Ιουνίου στο Karteros Beach Sports Center, στην Παραλία Καρτερού, στο Ηράκλειο. 

Τα εγκαίνια της εγκατάστασης θα πραγματοποιηθούν παρουσία του Υφυπουργού Αθλητισμού Λευτέρη Αυγενάκη τη Δευτέρα 13 Ιουνίου και ώρα 19:30

Η τελετή έναρξης θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 14 Ιουνίου στις 19:30 στο κεντρικό γήπεδο, νωρίτερα (18:20) θα διεξαχθεί ο αγώνας Χονγκ Κονγκ- Ελλάδα (κορίτσια) και αμέσως μετά (20:10) η αναμέτρηση Ιορδανία- Ελλάδα (αγόρια).

Η είσοδος για τους θεατές σε όλους τους αγώνες της διοργάνωσης είναι ελεύθερη.

Οι όμιλοι

Παγκόσμιο Εφήβων
Α’ όμιλος: Σουηδία, Ιράν, Κατάρ, ΗΠΑ
Β’ όμιλος Βραζιλία, Κροατία, Τόγκο, Γαλλία
Γ’ όμιλος Ισπανία, Ελλάδα, Ιορδανία, Τσεχία
Δ’ όμιλος Ουκρανία, Αργεντινή, Γερμανία, Ουρουγουάη

Παγκόσμιο Νεανίδων
Α’ όμιλος Ουγγαρία, Ταϊλάνδη, Πολωνία, Ουρουγουάη
Β’ όμιλος Ισπανία, Ινδία, Βραζιλία, Ουκρανία
Γ’ όμιλος Αργεντινή, Γερμανία, Γαλλία, Ρουμανία
Δ’ όμιλος: Ολλανδία, Ελλάδα, Χονγκ Κονγκ, Πουέρτο Ρίκο

Το πρόγραμμα

Τρίτη 14 Ιουνίου 2022

Ώρα/Γήπεδο/Όμιλος/Αγώνας
9:30 (Κεντρικό, Γυναίκες/A’ όμιλος) Ουγγαρία- Πολωνία
9:30 (2, Γ/A) Ταϊλάνδη- Ουρουγουάη
9:30 (3, Γ/Γ) Γερμανία- Ρουμανία
10:20 (Κεντρικό, Γ/B) Ισπανία- Βραζιλία
10:20 (2, Γ/Γ) Αργεντινή- Γαλλία
10:20 (3, Γ/B) Ινδία- Ουκρανία
11:10 (Κεντρικό, Α/A) Σουηδία- Κατάρ
11:10 (2, Α/Δ) Αργεντινή- Ουρουγουάη
11:10 (3, Α/Α) Ιράν- ΗΠΑ
12:00 (Κεντρικό, Γ/Δ) Ελλάδα- Πουέρτο Ρίκο
12:00 (2, Α/Δ) Ουκρανία- Γερμανία
12:00 (3, Γ/Δ) Ολλανδία- Χονγκ Κονγκ
12:50 (Κεντρικό, Α/Γ) Ελλάδα- Τσεχία
12:50 (2, Α/B) Κροατία- Γαλλία

12:50 (3, Α/B) Βραζιλία- Τόγκο
15:00 (Κεντρικό, Γ/Α) Ουρουγουάη- Ουγγαρία

15:00 (2, Α/Γ) Ισπανία- Ιορδανία
15:00 (3, Γ/Α) Πολωνία- Ταϊλάνδη
15:50 (Κεντρικό, Γ/Γ) Γαλλία- Γερμανία
15:50 (2, Γ/Γ) Ρουμανία- Αργεντινή
15:50 (3 Γ/Β) Ουκρανία- Ισπανία
16:40 (Κεντρικό, Α/Α) ΗΠΑ- Σουηδία
16:40 (2, Α/Α) Κατάρ- Ιράν
16:40 (3, Γ/B) Βραζιλία- Ινδία
17:30 (Κεντρικό, Α/Δ) Γερμανία- Αργεντινή

17:30 (2, Α/Δ) Ουρουγουάη- Ουκρανία
17:30 (3,Γ/Δ) Πουέρτο Ρίκο- Ολλανδία
18:20 (Κεντρικό, Γ/Δ) Χονγκ Κονγκ- Ελλάδα
18:20 (2, Α/Β) Γαλλία- Βραζιλία
18:20 (3, Α/Β) Τόγκο- Κροατία
19:30 (Κεντρικό) Τελετή Έναρξης
20:10 (Κεντρικό, Α/Γ) Ιορδανία- Ελλάδα
21:00 (Κεντρικό, Α/Γ) Τσεχία- Ισπανία

Τετάρτη 15 Ιουνίου 2022

Ώρα/Γήπεδο/Όμιλος/Αγώνας
11:20 (Κεντρικό, Γ/Α) Ουγγαρία- Ταϊλάνδη
11:20 (2, Γ/Α) Πολωνία- Ουρουγουάη
10:30 (Κεντρικό, Α/Β) Βραζιλία- Κροατία
10:30 (2, Α/Β) Τόγκο- Γαλλία
12:10 (Κεντρικό, Γ/Δ) Ολλανδία- Ελλάδα
12:10 (2, Γ/Δ) Χονγκ Κονγκ- Πουέρτο Ρίκο
15:00 (Κεντρικό, Α/Α) Σουηδία- Ιράν
15:00 (2, Α/Α) Κατάρ-ΗΠΑ

  1. 50 (Κεντρικό, Γ/Γ) Αργεντινή – Γερμανία

15:50 (2, Γ/Γ) Γαλλία- Ρουμανία

16:40 (Κεντρικό, Α/Δ) Ουκρανία- Αργεντινή
16:40 (2, Α/Δ) Γερμανία- Ουρουγουάη

  1. 30 (Κεντρικό, Γ/Β) Βραζιλία- Ουκρανία

17:30 (2, Γ/Β) Ισπανία- Ινδία
18:20 (Κεντρικό, Γ/Γ) Ισπανία- Ελλάδα
18:20 (2, Α/Γ) Ιορδανία- Τσεχία

Πέμπτη 16 Ιουνίου 2022 και Παρασκευή 17 Ιουνίου 2022

Αγώνες Β’ φάσης

Σάββατο 18 Ιουνίου 2022

Προημιτελικοί (πρωί) και Ημιτελικοί (απόγευμα)

Κυριακή 19 Ιουνίου 2022

Τελικοί και τελετή λήξης- απονομές

  • Όλοι οι αγώνες θα μεταδοθούν σε live streaming από κανάλι της Ομοσπονδίας στο YouTube «ΟΧΕ ΤV».
  • Αναλυτικό πρόγραμμα Β’ φάσης θα ανακοινωθεί Τετάρτη βράδυ

Σύστημα διοργάνωσης

Α’ φάση

Στη φάση των ομίλων οι ομάδες θα αγωνιστούν με σύστημα ένας προς όλους. Συνολικά 24 αγώνες θα διεξαχθούν σε αυτή τη φάση

Β΄ φάση

Οι τρεις πρώτες ομάδες του Α’ και του Β’ ομίλου, καθώς και οι τρεις πρώτες ομάδες του Γ’ και του Δ΄ ομίλου σχηματίζουν δύο νέους ομίλους των έξι ομάδων. Οι ομάδες μεταφέρουν τους βαθμούς της Α’ φάσης στη Β’ φάση, εξαιρώντας τα αποτελέσματα με την 4η ομάδα του ομίλου.

Σε αυτήν την κύρια φάση κάθε ομάδα θα δώσει 3 αγώνες.

Σε αυτή τη φάση θα διεξαχθούν συνολικά 18 αγώνες.

Γ’ φάση

Οι τέσσερις πρώτες ομάδες από τους ομίλους της Β’ φάσης παίζουν μεταξύ τους χιαστί στα προημιτελικά ως εξής:

Προημιτελικός 1: 1ος του ομίλου I εναντίον 4ου του ομίλου II

Προημιτελικός 2: 1ος του ομίλου II εναντίον 4ου του ομίλου I

Προημιτελικός 3: 2οςτου ομίλου Ι εναντίον 3ου του ομίλου ΙΙ

Προημιτελικός 4: 2ος του ομίλου II εναντίον 3ουτου ομίλουI

Ημιτελικοί

Ημιτελικός 1 Νικητής προημιτελικού 1 -Νικητής Προημιτελικού 4

Ημιτελικός 2 Νικητής Προημιτελικού 2 -Νικητής Προημιτελικού 3

Τελικοί

Θέσεις 3/4: Ηττημένος ημιτελικού 1 - Ηττημένος ημιτελικού 2

Θέσεις 1/2: Νικητής ημιτελικού1 - Νικητής ημιτελικού 2

Όμιλος κατάταξης

Μετά τη Α’ φάση οι ομάδες που κατέλαβαν την 4η θέση σε κάθε όμιλο παίζουν στον όμιλο κατάταξης. Αυτή η φάση θα διεξαχθεί σε έναν όμιλο με τέσσερις ομάδες.

Γύρος κατάταξης

Οι ομάδες που κατατάσσονται στην 5η και 6η θέση στη Β’ φάση των Ομίλων Ι και ΙΙ παίζουν με τις ομάδες του Ομίλου κατάταξης

Επίσης θα γίνουν αγώνες κατάταξης για θέσεις

9-16 (8 αγώνες συνολικά), 15/16 (2 αγώνες), 9/10 και 11/12

Κατηγορία ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Τις ακριβείς ημερομηνίες και το πλήρες πρόγραμμα του νέου Champions League ανακοίνωσε η UEFA!

 
Κατηγορία ΔΙΕΘΝΗ

Δείτε τη βαθμολογία της Ελλάδας μετά και τη νίκη της επί του Κοσόβου στο Nations League και το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής.

Το 2/2 έκανε η Εθνική Ελλάδος, καθώς έφυγε νικηφόρα (0-1) από την έδρα του Κοσόβου για τη 2η αγωνιστική του Nations League.

Χάρη ξανά σε γκολ του Μπακασέτα, η Ελλάδα πήρε άλλο ένα τρίποντο που την έφερε στην κορυφή του 2ου ομίλου της League C.

Την επόμενη αγωνιστική η Ελλάδα υποδέχεται την Κύπρο (9/6), η οποία ήρθε ισόπαλη (0-0) με τη Βόρειο Ιρλανδία.

 
 
 
 

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Κύπρος-Β. Ιρλανδία 0-0
Κόσοβο-Ελλάδα 0-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Ελλάδα 6
2.Κόσοβο 3
3.Βόρεια Ιρλανδία 1
4.Κύπρος 1

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9/6)

Ελλάδα-Κύπρος
Κόσοβο – Βόρεια Ιρλανδία

Κατηγορία ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑΣ

Ολοκληρώνεται η 25η αγωνιστική και μαζί και το πρωτάθλημα της Β1 ΕΠΣΗ με τρεις αναμετρήσεις.

Συγκεκριμένα στο γήπεδο της Μινωικής η Γαρίπα υποδέχεται τους Νέους Μινωικής, στο γήπεδο του ΕΓΟΗ οι Ελπίδες θα κοντραριστούν με το Μαρτινέγκο ενώ το πρόγραμμα συμπληρώνει η αναμέτρηση ανάμεσα στον Ερμή και στην Δόξα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα
Β΄ Κατηγορία ΕΠΣΗ - 1ος Όμιλος
(25η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα

  1. ΓΑΡΙΠΑ - ΝΕΟΙ ΜΙΝΩΙΚΗΣ ΜΙΝΩΙΚΗΣ Κυριακή 05/06/22 18:00 Ανδριανάκης Ι., Τσαμπουράκης Γ., Πετρίδης Ι.
  2. ΕΛΠΙΔΕΣ - ΜΑΡΤΙΝΕΓΚΟ ΕΓΟΗ Κυριακή 05/06/22 18:00 Αξιώτης Ε., Καλαϊτζής Γ., Παρασύρης Γ.
  3. ΕΡΜΗΣ ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΥ - ΔΟΞΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΠΟΑ Κυριακή 05/06/22 18:00 Χανιωτάκης Χ., Παπαδάκης Φ., Τζατζαράκης Δ.
Κατηγορία Β1 ΕΠΣΗ

Η «γαλανόλευκη» και το Κόσοβο κέρδισαν στην πρεμιέρα του γκρουπ και σε λίγες ημέρες θα συγκρουστούν στην Πρίστινα.

Με το... δεξί ξεκίνησε η Εθνική μας ομάδα τις υποχρεώσεις της στον Ομιλο του Nations League καθώς επικράτησε 1-0 της Βορείου Ιρλανδίας στο Μπέλφαστ, χάρις σε γκολ του Μπακασέτα στο πρώτο ημίχρονο.

Στο άλλο ματς του ομίλου το Κόσοβο που θα αντιμετωπίσουμε την ερχόμενη Κυριακή (5/6) στην Πρίστινα κέρδισε 2-0 στην Κύπρο και επίσης ξεκίνησε νικηφόρα τα παιχνίδια του στο γκρουπ.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ
Κόσοβο 2-0 3
Ελλάδα 1-0 3
Β. Ιρλανδία 0-1 0
Κύπρος 0-2 0

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5/6)
Κύπρος-Β. Ιρλανδία
Κόσοβο-Ελλάδα

Πηγή: gazzeta.gr 

Κατηγορία ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑΣ

Δείτε αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα των αθλητικών μεταδόσεων.

Αναλυτικά: 

10:15 COSMOTE SPORT 8 HD
Moto2 2022 Μηχανοκίνητα


10:35 COSMOTE SPORT 8 HD
MotoGP 2022 Μηχανοκίνητα

11:30 Eurosport 1
Ρολάν Γκαρός Τένις

11:45 COSMOTE SPORT 8 HD
Moto3 2022 Μηχανοκίνητα

13:00 Eurosport 2
Αγώνες One Make Μηχανοκίνητα

13:05 COSMOTE SPORT 8 HD
Moto2 2022 Μηχανοκίνητα

14:00 Eurosport 1
Ρολάν Γκαρός Τένις

14:00 COSMOTE SPORT 7 HD
Τενερίφη – Μπανταλόνα ACB Liga Endesa

14:30 Eurosport 2
Ρολάν Γκαρός Τένις

14:30 COSMOTE SPORT 8 HD
MotoGP 2022 Μηχανοκίνητα

15:00 Eurosport 1
Ρολάν Γκαρός Τένις

16:00 ΕΡΤ2, COSMOTE SPORT 5 HD
Formula 1Γκραν Πρι Μονακό Αγώνας

16:25 COSMOTE SPORT 8 HD
Moto-E World Championship 2022 Μηχανοκίνητα

17:00 Eurosport 1
Ρολάν Γκαρός Τένις

18:30 Novasports Prime
Χάντερσφιλντ - Νότιγχαμ Φόρεστ EFL Championship

19:00 Eurosport 2
Ρολάν Γκαρός Τένις

19:00 COSMOTE SPORT 7 HD
Αναντολού Εφές – Γαλατασαράι Τουρκικό Πρωτάθλημα

19:00 Novasports 2HD
Σεντ Ετιέν – Οσέρ Ligue 1

19:45 ΕΡΤ3
Παναθηναϊκός – Λάρισα Basket League

21:00 Novasports 1HD
Αλκορκόν – Εϊμπαρ Β' Ισπανίας

21:30 Eurosport 1
Ρολάν Γκαρός Τένις

21:30 Novasports Prime
Πίζα – Μόντσα Serie B

22:00 Eurosport 2
PGA Tour Charles Schwab Challenge Γκολφ

22:00 COSMOTE SPORT 7 HD
Γκραν Κανάρια – Μπαρτσελόνα ACB Liga Endesa

Κατηγορία ΑΛΛΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
Σελίδα 1 από 37

 

Στοιχεία Επικοινωνίας

Ειδησεογραφικό Τμήμα  info@prismanews.gr  

Αθλητικό Τμήμα  info@prismasport.gr 

Τμήμα Πωλήσεων  marketing@prismanews.gr