Δευτέρα, 04 Ιουλίου 2022

Με πέντε αγώνες με μεγάλο ενδιαφέρον για την κορυφή και την ουρά θα ολοκληρωθεί σήμερα 17/4 η 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β2 ΕΠΣΗ που βρίσκεται τρεις στροφές πριν το φινάλε.

Οι Νέοι Αλμυρού που οδηγούν την κούρσα στον βαθμολογικό πίνακα δοκιμάζονται εκτός έδρας με τη Γόρτυνα που «καίγεται» για βαθμούς, ενώ ο Ζαρός που κυνηγάει τη 2η θέση ή την κορυφή θα υποδεχτεί τους Νέους Μοιρών που έχουν ήδη υποβιβαστεί.

Το Άλογο Μαλεβιζίου που έχει μπει για τα καλά στη διεκδίκηση της πρώτης ή της δεύτερης θέσης που οδηγεί στο μπαράζ ανόδου θα κοντραριστεί με τη Θέρισσο που παίζει τη σωτηρία της, ενώ ο Μαραθώνας που έχει μπει σε περιπέτειες θα φιλοξενήσει τον Κόρακα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Β΄ Κατηγορία ΕΠΣΗ - 2ος Όμιλος
(20η αγωνιστική)

ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ - ΚΟΡΑΚΑΣ ΚΑΛΕΣΩΝ Κυριακή 17/04/22 12:30 Περτσελάκης Γ., Κυριακίδης Α., Παρασύρης Γ.
ΑΛΟΓΟ ΜΑΛΕΒΙΖΙΟΥ - ΘΕΡΙΣΣΟΣ ΤΥΛΙΣΟΥ Κυριακή 17/04/22 12:30 Βισκαδούρος Α., Κοσμαδάκης Σ., Μπατζακάκης Ν.
ΖΑΡΟΣ - ΝΕΟΙ ΜΟΙΡΩΝ ΖΑΡΟΥ Κυριακή 17/04/22 12:30 Ανδριανάκης Ι., Κέφης Δ., Δουκιαντζάκης Ν.
ΓΟΡΤΥΣ - ΝΕΟΙ ΑΛΜΥΡΟΥ ΑΓ. ΔΕΚΑ Κυριακή 17/04/22 12:30 Τζατζαράκης Δ., Κωνσταντάκη Μ., Νικολαϊδης Π.

Κατηγορία Β2 ΕΠΣΗ

Το πρωτάθλημα της Β2 ΕΠΣΗ μπαίνει στην τελική ευθεία και οι «μάχες» για την πρώτη και τη δεύτερη θέση »φουντώνουν» έξι στροφές πριν το φινάλε.

Η πρώτη θέση οδηγεί στην κατάκτηση του τίτλου και η δεύτερη στον αγώνα μπαράζ για την άνοδο.

Παράλληλα στενεύουν τα περιθώρια και για τη σωτηρία, καθώς τρεις ομάδες θα αποχαιρετήσουν την κατηγορία.

Οι Νέοι Αλμυρού που προπορεύονται στον βαθμολογικό πίνακα θα αγωνιστούν εκτός έδρας με τον Μαραθώνα.

Ο Ζαρός θα υποδεχτεί τα Κανάρια, ενώ οι Δαφνές θα παίξουν κόντρα στους Νέους Μοιρών.  

Το Άλογο Μαλεβιζίου θα υποδεχτεί τη Γόρτυνα, ενώ η Ροδιά θα φιλοξενηθεί από τη Θέρισσο.

Τέλος ο Κόρακας θα κοντραριστεί με τον Ραύκο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Β΄ Κατηγορία ΕΠΣΗ - 2ος Όμιλος
(17η αγωνιστική)

ΝΕΟΙ ΜΟΙΡΩΝ - ΔΑΦΝΕΣ ΒΟΡΡΩΝ Κυριακή 27/03/22 12:00 Δερμιτζάκης Ν., Κυριακόπουλος Κ., Φανουράκη Μ.
ΑΛΟΓΟ ΜΑΛΕΒΙΖΙΟΥ - ΓΟΡΤΥΣ ΤΥΛΙΣΟΥ Κυριακή 27/03/22 12:30 Κανταρτζόγλου Δ., Δασκαλάκης Α., Παρασύρης Γ.
ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ - ΝΕΟΙ ΑΛΜΥΡΟΥ ΚΑΛΕΣΩΝ Κυριακή 27/03/22 12:30 Ξυπάκης Γ., Βάγιας Κ., Κοκμοτός Ι.
ΘΕΡΙΣΣΟΣ - ΡΟΔΙΑ ΛΙΝΤΟ Κυριακή 27/03/22 12:30 Τζατζαράκης Δ., Μπαλίδης Α., Μπατζακάκης Ν.
ΚΟΡΑΚΑΣ - ΡΑΥΚΟΣ ΠΟΜΠΙΑΣ Κυριακή 27/03/22 16:00 Κυριακόπουλος Κ., Δερμιτζάκης Ν., Φανουράκη Μ.
ΖΑΡΟΣ - ΚΑΝΑΡΙΑ ΖΑΡΟΥ Κυριακή 27/03/22 16:00 Σφακιανάκης Δ., Θέμελη Π., Ρεμεδιάκης Γ.

Κατηγορία Β2 ΕΠΣΗ

Δείτε εικόνες από τα παιχνίδια των Μικτών της ΕΠΣΗ

Το Prismasport.gr βρέθηκε στο Ατσαλένιο στα παιχνίδια των Μικτών Κ15 & Κ17 της ΕΠΣΗ και σας παρουσιάζει τις αναμετρήσεις μέσα από πλούσιο φωτορεπορτάζ το οποίο μπορείτε να δείτε παρακάτω:

Κατηγορία ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ

Ηχούν οι σειρήνες στο Κίεβο και υπάρχει έντονη ανταλλαγή πυρών κοντά σε κυβερνητικά κτίρια, καθώς ρωσικά άρματα έχουν μπει στην πόλη του Κιέβου και υπάρχουν ανταλλαγή πυροβολισμών.

Ο ρωσικός στρατός κατάφερε να εισβάλει περίπου στις 10:00 στην περιοχή Όμπολον του Κιέβου, με το υπουργείο Άμυνας της Ουκρανίας να ζητά από τους πολίτες να αναφέρουν τις κινήσεις και να ετοιμάσουν ακόμα και μολότοφ έτσι ώστε να εμποδίσουν του ρώσους στρατιώτες.

Την ίδια ώρα, σύμβουλος του Βολοντίμιρ Ζελένσκι, συγκεκριμένα ο Μιχάιλο Ποντόλιακ, δήλωσε ότι η Ουκρανία είναι έτοιμη να ξεκινήσει συνομιλίες με τη Ρωσία και να διαπραγματευτεί την ουδετερότητα του Κιέβου, αλλά πρέπει να λάβει εγγυήσεις ασφαλείας.

Κατηγορία ΚΟΣΜΟΣ

Το εντυπωσιακό τις τελευταίες αγωνιστικές Ασήμι αντιμετωπίζει τον Ρούβα στο παιχνίδι που κλέβει τα φώτα του ενδιαφέροντος.

Σημαντική επίσης είναι και η αναμέτρηση στα Ανώγεια που θέλει να διευρύνει το νικηφόρο σερί κόντρα στην αξιόμαχη ομάδα του ΑΟΚαμινίων.

Αναλυτικά το πρόγραμμα

 

 

Α2 Κατηγορία ΕΠΣΗ - 2ος Όμιλος
(16η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα

  1. ΑΣΗΜΙ - ΡΟΥΒΑΣ ΑΣΗΜΙΟΥ Σάββατο 19/02/22 15:00 Βασάκης Γ. Ε., Καρατζάς Γ., Φανουράκη Μ.


(Παρατηρητής: Καλεμάκης Αλέκος)

  1. ΑΕΤΟΣ ΑΝΩΓΕΙΩΝ - Α.Ο.ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΑΝΩΓΕΙΩΝ Σάββατο 19/02/22 15:00 Κλαμπατσέας Χ., Κέφης Δ., Ανδριανάκης Ι.


(Παρατηρητής: Λουμπάκης Γιώργος)

Κατηγορία Α2 ΕΠΣΗ 2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Εκτός από την αναμέτρηση του Ιωνικού με τον ΟΦΗ σήμερα (19/2) διεξάγονται άλλες δύο αναμετρήσεις με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον για την μάχη των πλέι οφ με τους Παναθηναϊκό και Αστέρα Τρίπολης να έχουν δύσκολες αποστολές εκτός έδρας. 

Οι "πράσινοι" αντιμετωπίζουν στις 7.30 μ.μ τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο με τους μεν γηπεδούχους να θέλουν βαθμό η βαθμούς για να ξεμπλέξουν μια και καλή με την γρήγορη παραμονή στην κατηγορία, και τον μεν Παναθηναικό να κυνηγάει μόνο τη νίκη για να παραμείνει στην 4η θέση της βαθμολογίας και να "κλειδώσει" ακόμη περισσότερο την είσοδο στα πλέϊ οφ. 

Από την άλλη ο Αστέρας Τριπολης μετά την εντός έδρας ήττα σοκ από τον Ιωνικό την προηγούμενη αγωνιστική παρότι έχει δύο ματς λιγότερα εκτος έδρας (Ολυμπιακός, Λαμία) με νέα απώλεια βαθμού η βαθμών στο Περιστέρι σήμερα απέναντι στον Ατρόμητο μπαίνει και αυτός σε σοβαρές περιπέτειες σχετικά με την είσοδο του στην εξάδα των πλέϊ οφ. 

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές για τα σημερινά παιχνίδια για την 24η αγωνιστική των πλέϊ οφ : 

Σάββατο 19/2

17:15 Ιωνικός-ΟΦΗ: Ευαγγέλου (Κωσταράς, Λ.Δημητριάδης, 4ος Περράκης, VAR: Φωτιάς, Σαμοΐλης)

19:30 Ατρόμητος-Αστέρας: Καραντώνης (Νικολακάκης, Παπαδάκης, 4ος Ζαμπάλας, VAR: Στογιάνοφ, Φωτόπουλος)

19:30 Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός: Σιδηρόπουλος (Πετρόπουλος, Θ.Μωυσιάδης, 4ος Τζήλος, VAR: Ρούπερτι, Πάτρας)

 

Κατηγορία SUPER LEAGUE 1

Τρεις «μάχες» θα γίνουν σήμερα 18/12 για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β1 ΕΠΣΗ.

Ο Ηρακλής Νιπιδιτού θα αγωνιστεί κόντρα στο Μαρτινέγκο, η ΑΕΚρητών θα φιλοξενήσει τον Ερμή Ατσαλένιου και ο Τηγανίτης τη Δόξα Ηρακλείου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Β΄ Κατηγορία ΕΠΣΗ - 1ος Όμιλος
(8η αγωνιστική)

ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΠΙΔΙΤΟΥ - ΜΑΡΤΙΝΕΓΚΟ ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ Σάββατο 18/12/21 15:00 Σκρεπετός Σ., Μουλακάκης Κ., Ψαλιδάκης Ά.
Α.Ε. ΚΡΗΤΩΝ - ΕΡΜΗΣ ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΥ ΕΓΟΗ Σάββατο 18/12/21 15:00 Βασάκης Γ. Ε., Μαζοκοπάκης Ζ., Δερμιτζάκης Ν.
ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ Α.Σ.Η. - ΔΟΞΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΛΙΝΤΟ Σάββατο 18/12/21 18:30 Δασκαλάκης Ι., Κλαμπατσέας Χ., Τζατζαράκης Δ.

Κατηγορία Β1 ΕΠΣΗ

Τέσσερα παιχνίδια θα γίνουν σήμερα, 11/12 για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 ΕΠΣΗ.

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει σημαντικές μάχες για τις ομάδες που βλέπουν κορυφή αλλά και για τις ομάδες που έχουν ανάγκη τους βαθμούς για να ανασάνουν βαθμολογικά.

 Ο Ρωμανός και ο ΠΑΝΟΜ που στοχεύουν ψηλά θα έχουν δύσκολες αποστολές εκτός έδρας με τον ΟΦΑρκαλοχωρίου και τις Μοίρες αντίστοιχα. 

Η Δαμάστα θα υποδεχτεί τον ΕΓΟΗ και τα Δειλινά τη Βόνη, ματς ιδιαίτερης βαθμολογικής σημασίας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Α1 Κατηγορία ΕΠΣΗ
(13η αγωνιστική)

ΔΑΜΑΣΤΑ - Ε.Γ.Ο.Η ΔΑΜΑΣΤΑΣ Σάββατο 11/12/21 15:00 Δρακωνάκης Ε., Παπαδάκης Φ., Σκριτζοβάλης Β.
Ο.Φ. ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ - ΡΩΜΑΝΟΣ ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ Σάββατο 11/12/21 15:00 Βισκαδούρος Μ., Ζαφείρης Α., Μασέλη Φ.
ΔΕΙΛΙΝΩΝ ΠΑΟ - ΒΟΝΗ ΕΓΟΗ Σάββατο 11/12/21 15:00 Χαραλαμπάκης Ε., Μπλαβάκης Ε., Ρεμεδιάκης Γ.
ΜΟΙΡΕΣ - ΠΑΝΟΜ ΜΟΙΡΩΝ Σάββατο 11/12/21 15:00 Κρασαγάκης Χ., Μπιμπάκης Α., Σαρόγλου Ε.

Κατηγορία Α1 ΕΠΣΗ

Δύο αγώνες θα γίνουν σήμερα, 4/12 στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β1 ΕΠΣΗ.

Ο πρωτοπόρος Κόροιβος θα αγωνιστεί εκτός έδρας κόντρα στις Ελπίδες και ο Ηρακλής Νιπιδιτού θα φιλοξενήσει τον Ερμή Ατσαλένιου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Β΄ Κατηγορία ΕΠΣΗ - 1ος Όμιλος
(6η αγωνιστική)
ΕΛΠΙΔΕΣ - ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΕΓΟΗ Σάββατο 04/12/21 15:00 Τσαμπουράκης Γ., Μαζοκοπάκης Ζ., Παρασύρης Γ.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΠΙΔΙΤΟΥ - ΕΡΜΗΣ ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΥ ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ Σάββατο 04/12/21 15:00 Σκρεπετός Σ., Θέμελη Π., Πετούσης Ι.

Κατηγορία Β1 ΕΠΣΗ

Με τρία σημαντικά παιχνίδια ανοίγει η αυλαία της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 ΕΠΣΗ.

Ο ΠΑΟΚρουσώνα θα υποδεχτεί τη Βόνη, η Μινωική τις Μοίρες και η Χερσόνησος την Τριτωνία.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Α1 Κατηγορία ΕΠΣΗ
(9η αγωνιστική)
ΩΡΑ 15:00
Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ - ΒΟΝΗ ΚΡΟΥΣΩΝΑ: Μαυραντωνάκης Ν., Μπιμπάκης Α., Σκριτζοβάλης Β.
ΜΙΝΩΙΚΗ - ΜΟΙΡΕΣ ΤΥΛΙΣΟΥ: Κλαμπατσέας Χ., Βισκαδούρος Α., Κέφης Δ.
ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ - ΤΡΙΤΩΝΙΑ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ: Κρασαγάκης Χ., Μπλαβάκης Ε., Τζώρτζογλου Φ.

Κατηγορία Α1 ΕΠΣΗ
Σελίδα 1 από 2

 

Στοιχεία Επικοινωνίας

Ειδησεογραφικό Τμήμα  info@prismanews.gr  

Αθλητικό Τμήμα  info@prismasport.gr 

Τμήμα Πωλήσεων  marketing@prismanews.gr