Τετάρτη, 04 Αυγούστου 2021

Το Δ.Σ της Βόνης με ανακοίνωση στέλνει με υπερηφάνεια τις ευχές του στα δύο δικά του παιδιά, τον Νίκο Κόκκινο και τον Νίκο Κουκάκη.

Οι δύο ποδοσφαιριστές θα συνεχίσουν την καριέρα τους στον Γιούχτα και στους Κουνάβους αντίστοιχα.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Ευχόμαστε υγεία και πολλές επιτυχίες στον Νίκο Κόκκινο για τη μεταγραφή του στον Γιούχτα και στον Νίκο Κουκάκη για τη μεταγραφή τους στους Κουνάβους. Μόνο χαρά και υπερηφάνεια για την ομάδα μας».

 

Κατηγορία ΒΟΝΗ

Και ο 18χρονος Νίκος Κόκκινος εντάχθηκε στο ρόστερ του Γιούχτα!

Ο νεαρός μέσος μεταγράφηκε από τη Βόνη στην ομάδα των Αρχανών και αποτελεί ένα από τα σπουδαία ταλέντα του Ηρακλείου.

Σήμερα στην πρώτη προπόνηση έλαβε μέρος κανονικά υπό τις οδηγίες του προπονητή, Άγγελου Κασσωτάκη. 

Κατηγορία ΓΙΟΥΧΤΑΣ

Το παιχνίδι του Ηροδότου με τη Ζάκυνθο έχει τελειώσει με 2-0, όχι όμως και η αγωνία.

Δείτε στο Video του Prismasport.gr την αναμονή για τον αγώνα, Πανιώνιος-Κηφισιά, καθώς και τα έξαλλα πανηγύρια μολις ολοκληρώθηκε το ματς με 0-1.

 

Κατηγορία ΗΡΟΔΟΤΟΣ

Με πέντε παιχνίδια συνεχίζεται και ολοκληρώνεται σήμερα η 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής στον κρητικό όμιλο.

Ο Ηρόδοτος υποδέχεται τον Άρη Σούδας με στόχο τη νίκη, προκειμένου να παραμείνει στην κορυφή.

Ο ΠΟΑ φιλοξενεί την Αναγέννηση Ιεράπετρας στοχεύοντας στη νίκη, έτσι ώστε να μην χάσει περισσότερο έδαφος στην κορυφή. Για την ομάδα του Ατσαλένιου ωστόσο η υπόθεση τίτλος δεν είναι πλέον μόνο στα χέρια της, αφού περιμένει συνδυασμό αποτελεσμάτων στη συνέχεια.

Ο Αλμυρός «επιχειρεί» δύσκολη αποστολή με τον ΣΥΝ.ΚΑ και κάθε άλλο αποτέλεσμα εκτός από τη νίκη τον θέτει εκτός τροχιάς της πρώτης θέσης.

Στη μάχη της παραμονής η Δαμάστα χρειάζεται μόνο τρίποντο απέναντι στον Αστέρα Ρεθύμνου.

Σημαντικό επίσης παιχνίδι για την κορυφή και την σωτηρία αυτό της Νεάπολης με τον ΑΟΑΝ.

Στον χθεσινό αγώνα που άνοιξε την αυλαία ο Ρεθυμνιακός νίκησε με 2-1 τον Πλατανιά. Επίσης ο Πόρος και ο Γιούχτας θα πάρουν ακούραστα τους τρεις βαθμούς από τους αγώνες με την Παλαιόχωρα και τον Άρη Ρεθύμνου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα.

Κυριακή 23/5

17:00

ΠΟΑ - Αναγέννηση Ιεράπετρας: Κουκουράκης (Χανίων), Μαυρεδάκης, Μαρκετάκης

Ηρόδοτος - Άρης Σούδας: Μόσχου (Λασιθίου), Σκούτας, Γαρεφαλάκης

Δαμάστα - Αστέρας Ρεθύμνου: Αντωνίου (Χανίων), Κολοκοτρώνης, Οβάκογλου

Νεάπολη - ΑΟΑΝ: Μανδαλενάκης (Ηρακλείου), Δασκαλάκης, Κατσογιάννης

ΣΥΝΚΑ - Αλμυρός: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου), Βαρβαντάκης, Βλαχάκης

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΝΙΚΕΣ ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ ΗΤΤΕΣ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ ΒΑΘΜΟΙ
1 Ηρόδοτος Π.Α.Σ.Α. 11 8 2 1 23 6 26
2 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 11 8 1 2 27 10 25
3 ΑΟ Αγ. Νικολάου 11 8 1 2 24 11 25
4 Ατσαλένιος 11 7 3 1 18 11 24
5 Αλμυρός ΓΠΣ 11 6 3 2 29 9 21
6 Άρης Σούδας 11 5 2 4 15 13 17
7 Γιούχτας ΑΟ Αρχανών 11 4 5 2 11 7 17
8 Αναγέννηση Ιεράπετρας 11 5 1 5 24 23 16
9 ΑΕ Νεάπολης 11 5 1 5 12 14 16
10 Ρεθυμνιακός ΑΟ 12 5 0 7 16 17 15
11 ΑΟ Πόρου 11 4 2 5 9 16 14
12 Δαμάστα Ηρακλείου ΑΟ 11 4 2 5 16 13 14
13 Ν. Αστέρας Ρεθύμνου 11 4 0 7 14 22 12
14 ΑΟ Παλαιοχώρας 10 2 0 8 6 27 6
15 Πλατανιάς 12 1 1 10 7 24 4
16 Άρης Περιβολίων 10 0 0 10 1 29 0
 
Κατηγορία Γ ΕΘΝΙΚΗ