Πέμπτη, 11 Αυγούστου 2022

Δύο αγωνιστικές πριν το φινάλε της Β2 ΕΠΣΗ τρεις ομάδες διεκδικούν και μαθηματικά τις δύο πρώτες θέσεις που «χαρίζουν» τον τίτλο και τη συμμετοχή στα μπαράζ ανόδου.

Οι Νέοι Αλμυρού βρίσκονται στην 1η θέση με 47 βαθμούς, το Άλογο Μαλεβιζίου ακολουθεί στη δεύτερη με 44 βαθμούς και στην τρίτη θέση είναι ο Ζαρός με 42 βαθμούς.

Τρεις ομάδες στη «μάχη» για δύο προνομιούχες θέσεις με το φινάλε της Β2 ΕΠΣΗ να προβλέπεται συναρπαστικό.

Δείτε τη βαθμολογία:

 ΟμάδαΒαθμοίΑγώνεςΝίκεςΙσοπαλίεςΉττεςΥπέρΚατά
1. ΝΕΟΙ ΑΛΜΥΡΟΥ 47 20 15 2 3 62 16
2. ΑΛΟΓΟ ΜΑΛΕΒΙΖΙΟΥ 44 20 14 2 4 59 24
3. ΖΑΡΟΣ 42 20 13 3 4 54 15
4. ΔΑΦΝΕΣ 36 20 11 3 6 45 27
5. ΚΑΝΑΡΙΑ 33 19 10 3 6 43 29
6. ΡΟΔΙΑ 32 20 10 2 8 46 34
7. ΚΟΡΑΚΑΣ 32 20 10 2 8 31 26
8. ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ 23 20 7 2 11 40 52
9. ΓΟΡΤΥΣ 22 20 7 1 12 35 43
10. ΡΑΥΚΟΣ 19 20 6 1 13 34 42
11. ΘΕΡΙΣΣΟΣ 15 20 4 3 13 39 63
12. ΝΕΟΙ ΜΟΙΡΩΝ 0 19 0 0 19 9 126

 

Οι δύο τελευταίες αγωνιστικές:

Ο 2ος δεύτερος όμιλος της Β΄ΕΠΣΗ θα επιστρέψει στην αγωνιστική δράση μετά το Πάσχα την Κυριακή 8/5.

Β2 ΕΠΣΗ

21η Αγωνιστική
ΚΟΡΑΚΑΣ - ΘΕΡΙΣΣΟΣ ΠΟΜΠΙΑΣ Κυριακή 08/05/22 12:30
ΝΕΟΙ ΜΟΙΡΩΝ - ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ ΒΟΡΡΩΝ Κυριακή 08/05/22 12:30
ΔΑΦΝΕΣ - ΑΛΟΓΟ ΜΑΛΕΒΙΖΙΟΥ ΔΑΦΝΩΝ Κυριακή 08/05/22 12:30
ΡΟΔΙΑ - ΖΑΡΟΣ ΤΥΛΙΣΟΥ Κυριακή 08/05/22 12:30
ΝΕΟΙ ΑΛΜΥΡΟΥ - ΡΑΥΚΟΣ ΑΛΜΥΡΟΥ Κυριακή 08/05/22 12:30
ΓΟΡΤΥΣ - ΚΑΝΑΡΙΑ ΑΓ. ΔΕΚΑ Κυριακή 08/05/22 12:30

22η Αγωνιστική
ΚΟΡΑΚΑΣ - ΝΕΟΙ ΜΟΙΡΩΝ ΠΟΜΠΙΑΣ Κυριακή 15/05/22 12:30
ΘΕΡΙΣΣΟΣ - ΔΑΦΝΕΣ ΛΙΝΤΟ Κυριακή 15/05/22 12:30
ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ - ΡΟΔΙΑ ΚΑΛΕΣΩΝ Κυριακή 15/05/22 12:30
ΑΛΟΓΟ ΜΑΛΕΒΙΖΙΟΥ - ΝΕΟΙ ΑΛΜΥΡΟΥ ΤΥΛΙΣΟΥ Κυριακή 15/05/22 12:30
ΖΑΡΟΣ - ΓΟΡΤΥΣ ΖΑΡΟΥ Κυριακή 15/05/22 12:30
ΡΑΥΚΟΣ - ΚΑΝΑΡΙΑ ΑΓ. ΜΥΡΩΝΑ Κυριακή 15/05/22 12:30

Κατηγορία Β2 ΕΠΣΗ

Με δύο αγώνες σήμερα 17/4 θα πέσει η αυλαία της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β1 ΕΠΣΗ.

Η Ομόνοια που προπορεύεται στον βαθμολογικό πίνακα θα υποδεχτεί τους Νέους Μινωικής και ο Τηγανίτης το Μαρτινέγκο, ενώ ρεπό έχουν οι Ελπίδες.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Β΄ Κατηγορία ΕΠΣΗ - 1ος Όμιλος
(20η αγωνιστική)

ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΝΕΟΙ ΜΙΝΩΙΚΗΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΙΩΝ Κυριακή 17/04/22 12:00 Αξιώτης Ε., Μπιτζιλή Μ., Γιγουρτσής Γ.
ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ Α.Σ.Η. - ΜΑΡΤΙΝΕΓΚΟ ΛΙΝΤΟ Κυριακή 17/04/22 19:00 Δρακωνάκης Ε., Τάσης Κ., Κουναλάκης Χ.

ΡΕΠΟ: ΕΛΠΙΔΕΣ

Κατηγορία Β1 ΕΠΣΗ

Δύο παιχνίδια περιλαμβάνει σήμερα 17/4 η 2η αγωνιστική των πλέι-άουτ στην Α2 ΕΠΣΗ στον 1ο όμιλο.

Ο Πήγασος θα παίξει κόντρα στον Γιούχτα 2010 και οι Γούβες θα παραταχθούν απέναντι στους Νέους Ηροδότου, ενώ οι Κουνάβοι έχουν ρεπό.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Α2 Κατηγορία ΕΠΣΗ 1ος Όμιλος Play Out
(2η αγωνιστική)

ΠΗΓΑΣΟΣ - ΓΙΟΥΧΤΑΣ 2010 ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ Κυριακή 17/04/22 17:00 Παπαδάκης Φ., Θέμελη Π., Πετούσης Ι.

ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ - ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ Κυριακή 17/04/22 17:00 Γαρεφαλάκης Κ., Ζουρμπάκης Α., Κυριάκου Μ.

ΡΕΠΟ: ΚΟΥΝΑΒΟΙ

Κατηγορία Α2 ΕΠΣΗ 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Δύο εξ αναβολής αγώνες για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 ΕΠΣΗ θα γίνουν σήμερα 17/4.

Η Μινωική θα φιλοξενήσει τα Δειλινά και οι Ασίτες θα υποδεχτούν τη Δαμάστα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Α1 Κατηγορία ΕΠΣΗ
(23η αγωνιστική)

ΜΙΝΩΙΚΗ - ΔΕΙΛΙΝΩΝ ΠΑΟ ΜΙΝΩΙΚΗΣ Κυριακή 17/04/22 17:00 Δασκαλάκης Ι., Κοκμοτός Ι., Μαζοκοπάκης Ζ.
ΑΣΙΤΕΣ - ΔΑΜΑΣΤΑ ΑΣΙΤΩΝ Κυριακή 17/04/22 17:00 Μπαλίδης Α., Κοσμαδάκης Σ., Τζανάκη Μ.

Κατηγορία Α1 ΕΠΣΗ

Δύο παιχνίδια θα γίνουν σήμερα 16/4 για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β2 ΕΠΣΗ.

Ο Ραύκος θα υποδεχτεί τις Δαφνές και τα Κανάρια θα φιλοξενήσουν τη Ροδιά.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Β΄ Κατηγορία ΕΠΣΗ - 2ος Όμιλος
(20η αγωνιστική)
ΡΑΥΚΟΣ - ΔΑΦΝΕΣ ΑΓ. ΜΥΡΩΝΑ Σάββατο 16/04/22 15:00 Κατσογιάννης Η., Κυριακόπουλος Κ., Ψαλιδάκης Ά.

ΚΑΝΑΡΙΑ - ΡΟΔΙΑ ΕΡΓΟΤΕΛΗ Σάββατο 16/04/22 15:00 Κλαμπατσέας Χ., Αξιώτης Ε., Καλαϊτζής Γ

Κατηγορία Β2 ΕΠΣΗ

Ξεκινούν σήμερα 9/4 τα πλέι-οφ στην Α2 ΕΠΣΗ στον 1ο όμιλο.

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει δύο ντέρμπι στο γήπεδο του Λίντο και της Μινωικής.

Ο πρωτοπόρος Ποσειδώνας θα υποδεχτεί τον Μοχό και το Λίντο θα φιλοξενήσει τον Κεραυνό.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Α2 Κατηγορία ΕΠΣΗ 1ος Όμιλος Play Off
(1η αγωνιστική)

ΛΙΝΤΟ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΛΙΝΤΟ Σάββατο 09/04/22 17:00 Ζιούτος Κ., Παπαδάκης Μ., Μπλαβάκης Ε.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΜΟΧΟΣ ΜΙΝΩΙΚΗΣ Σάββατο 09/04/22 17:30 Βισκαδούρος Μ., Δασκαλάκης Α., Κυριακίδης Α.

Κατηγορία Α2 ΕΠΣΗ 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Για την 4η αγωνιστική των πλέι-οφ της Α2 ΕΠΣΗ στον 2ο όμιλο η Αγία Βαρβάρα θα αγωνιστεί την Κυριακή στις 17:00 εκτός έδρας κόντρα στην Τύλισο.

Το συγκρότημα του Γιώργου Φιολιτάκη αναζητεί την πρώτη του νίκη στο μίνι πρωτάθλημα, καθώς μέχρι τώρα μετράει 2 ήττες, ενώ έχει κάνει και το ρεπό του.

Ο στόχος είναι το καλύτερο δυνατό πλασάρισμα στον βαθμολογικό πίνακα.

Η προσπάθεια που έχει γίνει φέτος έχει αφήσει με απόλυτη ικανοποίηση τους διοικούντες, καθώς η ομάδα έπαιξε πρωταγωνιστικό ρόλο στο πρωτάθλημα.

Ο νεαρός τεχνικός δεν υπολογίζει για την αποστολή τους Σκουλά, Αποδουλιανάκη που είναι τραυματίες.

 

Κατηγορία ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ

Δύο παιχνίδια θα γίνουν σήμερα 2/4 για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β1 ΕΠΣΗ.

Οι Ελπίδες θα φιλοξενήσουν τους Νέους Μινωικής και η Δόξα Ηρακλείου τον Κόροιβο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Β΄ Κατηγορία ΕΠΣΗ - 1ος Όμιλος
(18η αγωνιστική)
ΕΛΠΙΔΕΣ - ΝΕΟΙ ΜΙΝΩΙΚΗΣ ΕΓΟΗ Σάββατο 02/04/22 16:00 Αξιώτης Ε., Βασάκης Γ. Ε., Τάσης Κ.
ΔΟΞΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΛΙΝΤΟ Σάββατο 02/04/22 19:00 Κυριακίδης Α., Χανιωτάκης Χ., Γιγουρτσής Γ.

Κατηγορία Β1 ΕΠΣΗ

Δύο ακόμη αλλαγές στους αγώνες του Σαββατοκύριακου ανακοίνωσε η επιτροπή πρωταθλήματος της ΕΠΣΗ.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Σας γνωρίζουμε τις αλλαγές των αγώνων και σας υπενθυμίζουμε ότι τα γηπεδούχα σωματεία, υποχρεούται στη φροντίδα για την παρουσία γιατρού στο γήπεδο και την προετοιμασία του αγώνα σύμφωνα με τον Κ.Α.Π.

ΣΑΒΒΑΤΟ 02/04/2022

ΓΗΠΕΔΟ ΜΙΝΩΙΚΗΣ ΩΡΑ 16:00 ΜΙΝΩΙΚΗ - ΕΓΟΗ
(αντί γηπ. Παλιανής)

ΚΥΡΙΑΚΗ 03/04/2022

ΓΗΠΕΔΟ ΕΓΟΗ ΩΡΑ 17:00 ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ - ΠΑΝΟ ΜΑΛΙΩΝ
(αντί ώρας 16:00)».

 

Κατηγορία ΤΟΠΙΚΟ

Δύο παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό 20/3 πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β1 ΕΠΣΗ.

Και οι δύο αγώνες θα γίνουν στο γήπεδο των Αγίων Παρασκιών το μεσημέρι και το απόγευμα.

Η Γαρίπα θα αγωνιστεί νωρίς κόντρα στον Τηγανίτη και ο Κόροιβος στις 16:00 κόντρα στην ΑΕΚρητών,

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Β΄ Κατηγορία ΕΠΣΗ - 1ος Όμιλος
(16η αγωνιστική)
ΓΑΡΙΠΑ - ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ Α.Σ.Η. ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΙΩΝ Κυριακή 20/03/22 12:30 Σαρόγλου Ε., Σφακιανάκης Δ., Μακράκης Δ.
ΚΟΡΟΙΒΟΣ - Α.Ε. ΚΡΗΤΩΝ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΙΩΝ Κυριακή 20/03/22 16:00 Μάτσας Κ., Χριστουλάκης Ε., Ψαλιδάκης Ά.

Κατηγορία Β2 ΕΠΣΗ
Σελίδα 1 από 7

 

Στοιχεία Επικοινωνίας

Ειδησεογραφικό Τμήμα  info@prismanews.gr  

Αθλητικό Τμήμα  info@prismasport.gr 

Τμήμα Πωλήσεων  marketing@prismanews.gr