Δευτέρα, 03 Οκτωβρίου 2022

Το Prismasport.gr συνέλεξε και σας παρουσιάζει τα αποτελέσματα από τα φιλικά παιχνίδια της Τετάρτης.

Μία Τετάρτη γεμάτη δράση ολοκληρώθηκε στα γήπεδα του Ηρακλείου και το Prismasport.gr σας παρουσιάζει τα αποτελέσματα από τα φιλικά παιχνίδια. 

Τα αποτελέσματα:

ΑΟΤ - Γιούχτας 1-1

ΠΑΝΟΜ - ΠΑΟΚ 0-7

Ρούβας - Δειλινά 6-2

Ασίτες - Ζαρός 4-0

Βόνη - Λίντο 2-1

Χερσόνησος - ΑΕ Κατσαμπά 1-1

Κεραυνός - ΑΣΑΒ 3-1

Κατηγορία ΤΟΠΙΚΟ

Με τους αγώνες της 1ης φάσης ξεκίνησε και το φετινό Κύπελλο Ελλάδας. Δυστυχώς δεν έλειψαν τα απρόοπτα με τη Νέα Αρτάκη να μην αγωνίζεται στο ματς με τον Άρη Βούλας, γιατί δεν είχε 2 παίκτες κάτω των 20 ετών.

Ημέρα Κυπέλλου η σημερινή, καθώς ξεκίνησαν οι αγώνες της 1ης φάσης. Από τα ματς ξεχώρισε αυτό που δεν έγινε και λέμε για το Άρης Βούλας – Νέα Αρτάκη. Και δεν έγινε γιατί οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν δύο παίκτες κάτω των 20 ετών όπως ορίζει η προκήρυξη, με τους διαιτητές να κλείνουν το φύλλο αγώνα σε βάρος τους. Πλέον τον λόγο έχει η Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΟ που λογικά θα κατακυρώσει το παιχνίδι υπέρ του Άρη Βούλας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ο Γκρουπ

Παναργειακός Άργους Ορεστικού-Απόλλων Παραλιμνίου 0-4

ΑΕ Καλαμπακίου-Ιωνικός Ιωνίας 0-4

Αετός Βαρβάρας-ΠΑΟΚ Κρηστώνης 2-2 παρ.

Βύρων Καβάλας-ΑΣ Γιαννιτσά 2-0

Πανθρακικός-ΠΟ Αλεξανδρούπολης 1-0

Αστέρας Τριποτάμου/Νάουσα-Άρης Πετεινού 4-1

2ο Γκρουπ

Ελασσόνα-Ατρόμητος Παλαμά 3-1

Βατανιακός-ΑΟ Υπάτου 0-0 παρ.

ΠΟ Φήκης-Πύρασος Νέας Αγχιάλου 3-0

ΑΕ Ποντίων Κοζάνης-Αναγέννηση Άρτας 6-1

ΠΑΟ Κουτσελίου-Αστέρας Πετριτή 1-1 παρ.

ΑΕ Νέας Σελεύκειας-Αστέρας Σταυρού 0-0 παρ.

3ο Γκρουπ

ΑΟ Κατασταρίου-Ναυπακτιακός Αστέρας 0-4

Ερμής Μελιγούς-Πανκαμαριακός 5-0

Απόλλων Ευπαλίου-Φοίνικας Νέας Επιδαύρου 1-0

Πανθουριακός-Διαγόρας Βραχνέικων 0-0 παρ.

Τηλυκράτης-Μολαϊκός 3-0

Παλληξουριακός-ΠΑΟ Βάρδας (1/9, 12:00)

4ο Γκρουπ

Πανελευσινιακός-Απόλλων Αγίου Ιωάννη 1-0

Άρης Βούλας-Νέα Αρτάκη δ.δ.

Ποσειδών Καρδαμύλων-ΑΕΡ Αφάντου 0-7

Αετός Λουτρών-Αλμυρός Γαζίου αναβλ.

Ερμής Ζωνιανών-Ηλιούπολη αναβλ.

Άνευ αγώνα: AOAN

Πηγή: gazzeta.gr 

Κατηγορία ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Κρίσιμη ειναι η σημερινή ημερα για τους Χουάν Νέιρα και Γιον Τοράλ που αποχώρησαν τραυματίες απο την αναμέτρηση της Κυριακής με τον Παναθηναϊκό. 

Οι δύο ποδοσφαιριστές πρόκειται να υποβληθούν σήμερα το απόγευμα στον απαραίτητο απεικονιστικό έλεγχο προκειμένου να εκτιμηθεί τόσο το μέγεθος του προβλήματος που αντιμετωπίζουν αλλά και ο χρόνος απουσίας τους απο το γήπεδο που είναι και το σημαντικότερο. 

Θυμίζουμε ότι ο Νέιρα αποχώρησε στο 10΄της αναμέτρησης με τον Παναθηναϊκό με ενοχλήσεις στο γαστροκνημιο του αριστερού του ποδιού και ο Τοράλ στο δεύτερο ημίχρονο με ενοχλήσεις στον οπισθιο μηριαίο. 

Κατηγορία ΟΦΗ

Δείτε πως διαμορφώθηκε η βαθμολογία μετά το τέλος της 2ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Super League 1. Μοναδική ομάδα χωρίς βαθμό ο ΟΦΗ.

Με την ισοπαλία στην Τρίπολη ανάμεσα σε Αστέρα και Ολυμπιακό ολοκληρώθηκε η 2η αγωνιστική της Super League 1.

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:

Ιωνικός-Λεβαδειακός 0-0
ΠΑΣ Γιάννινα-Λαμία 1-1
ΑΕΚ-ΝΠΣ Βόλος 0-1
Παναιτωλικός-Άρης 3-1
ΟΦΗ-Παναθηναϊκός 0-2
ΠΑΟΚ-Ατρόμητος 2-1
Αστέρας Τρίπολης-Ολυμπιακός 0-0

 

H βαθμολογία μετά από δύο αγωνιστικές:

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

 

Η 3η αγωνιστική:

 epomeni_231036.jpg

 

Κατηγορία SUPER LEAGUE 1
Σύμφωνα με πληροφορίες το παιδί δεν αντιμετώπιζε κανένα πρόβλημα υγείας και η κατάρρευση του μέσα στο γήπεδο παραμένει μυστήριο.
 
Δείτε το video με το ρεπορτάζ:
 
Κατηγορία ΑΛΛΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Στην μοναδική αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε σήμερα για τα Play Out του 1ου Ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ ο Γιούχτας 2010 ήταν σαρωτικός καθώς επιβλήθηκε με το ευρύ 7-1 των Νέων Ηροδότου.

Οι Κουνάβοι πήραν ξεκούραστα το τρίποντο καθώς οι Γούβες δεν κατέβηκαν στην αναμέτρηση.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

Α2 Κατηγορία ΕΠΣΗ 1ος Όμιλος Play Out
(9η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα

  1. ΚΟΥΝΑΒΟΙ - ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ   3-0 α.α.
  2. ΓΙΟΥΧΤΑΣ 2010 - ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ  7-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

  Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΠΗΓΑΣΟΣ 34 7 5 0 2 16 6
2. ΓΙΟΥΧΤΑΣ 2010 28 7 3 0 4 15 11
3. ΚΟΥΝΑΒΟΙ 26 7 7 0 0 20 2
4. ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ 25 7 2 0 5 8 21
5. ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ 14 8 1 0 7 6 25
Κατηγορία Α2 ΕΠΣΗ 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Δείτε πως διαμορφώθηκε η τελική βαθμολογία στο πρωτάθλημα της Β2 ΕΠΣΗ, μετά τη νίκη του Κόρακα στο τοπικό παιχνίδι με τους Νέους Μοιρών.

Τα αποτελέσματα της τελευταίας (24ης) αγωνιστικής της Β2 ΕΠΣΗ:

Σάββατο 14/05

Ραύκος - Κανάρια 1-5

Μαραθώνας - Ροδιά 7-1

Κυριακή 15/05

Θέρισσος - Δαφνές 4-3

Άλογο Μαλεβιζίου - Νέοι Αλμυρού 2-0

Ζαρός - Γόρτυς 5-2

Κόρακας - Νέοι Μοιρών 5-0

 

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

 ΟμάδαΒαθμοίΑγώνεςΝίκεςΙσοπαλίεςΉττεςΥπέρΚατά
1. ΝΕΟΙ ΑΛΜΥΡΟΥ 50 22 16 2 4 66 19
2. ΑΛΟΓΟ ΜΑΛΕΒΙΖΙΟΥ 50 22 16 2 4 65 26
3. ΖΑΡΟΣ 48 22 15 3 4 64 18
4. ΚΑΝΑΡΙΑ 39 21 12 3 6 50 31
5. ΚΟΡΑΚΑΣ 38 22 12 2 8 40 29
6. ΔΑΦΝΕΣ 36 22 11 3 8 50 35
7. ΡΟΔΙΑ 32 22 10 2 10 48 46
8. ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ 29 22 9 2 11 53 54
9. ΓΟΡΤΥΣ 22 22 7 1 14 38 50
10. ΡΑΥΚΟΣ 19 22 6 1 15 36 51
11. ΘΕΡΙΣΣΟΣ 18 22 5 3 14 46 70
12. ΝΕΟΙ ΜΟΙΡΩΝ 0 21 0 0 21 10 137
Κατηγορία Β2 ΕΠΣΗ

Διαβάστε πως διαμορφώθηκε η βαθμολογία της Β1 ΕΠΣΗ μετά το πέρας της 23ης αγωνιστικής.

Νίκες για τα φαβορί επεφύλασσε η Κυριακή (15/5) στην Β1 ΕΠΣΗ.

Συγκεκριμένα η Ομόνοια επικράτησε με ανατροπή της Γαρίπας με 2-3, ενώ ο Δίας ήταν καταιγιστικός απέναντι στον Τηγανίτη του οποίου επιβλήθηκε με 8-2.

Ο Κόροιβος δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στους Νέους Μινωικής παίρνοντας τη νίκη με 4-1 στις Αγ. Παρασκιές.

Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής:

Σάββατο 14/05/2022

Ελπίδες - Ηρακλής Νιπιδιτού 2-0

Ερμής Ατσαλένιου - Μαρτινέγκο 4-1

Δόξα Ηρακλείου - ΑΕ Κρητών 4-1

Κυριακή 15/05/2022

Γαρίπα - Ομόνοια Καλλιθέας 2-3

Δίας - Τηγανίτης 8-2

Κόροιβος - Νέοι Μινωικής 4-1

 

Η επόμενη αγωνιστική (24η)

Σάββατο 21/05

Ηρακλής Νιπιδιτού - Δίας 

ΑΕ Κρητών - Ελπίδες 

Μαρτινέγκο - Δόξα Ηρακλείου 

Κυριακή 22/05

Κόροιβος - Ερμής Ατσαλένιου

Τηγανίτης - Ομόνοια Καλλιθέας

ΠΟΗ - Γαρίπα

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

 ΟμάδαΒαθμοίΑγώνεςΝίκεςΙσοπαλίεςΉττεςΥπέρΚατά
1. ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 54 21 18 0 3 74 20
2. ΔΙΑΣ 53 21 17 2 2 84 20
3. ΚΟΡΟΙΒΟΣ 48 22 15 3 4 64 34
4. Α.Ε. ΚΡΗΤΩΝ 45 21 14 3 4 61 35
5. ΔΟΞΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 42 21 13 3 5 58 29
6. ΠΟΗ 37 20 12 1 7 46 38
7. ΕΡΜΗΣ ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΥ 34 21 11 1 9 59 51
8. ΜΑΡΤΙΝΕΓΚΟ 24 21 8 0 13 43 45
9. ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ Α.Σ.Η. 21 21 7 0 14 42 70
10. ΓΑΡΙΠΑ 15 21 4 3 14 31 62
11. ΕΛΠΙΔΕΣ 11 21 3 2 16 15 55
12. ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΠΙΔΙΤΟΥ 9 21 2 3 16 28 92
13. ΝΕΟΙ ΜΙΝΩΙΚΗΣ 7 22 2 1 19 13 67
Κατηγορία Β1 ΕΠΣΗ

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε για τον ΑΟ Τυμπακίου η διοργάνωση των μπαράζ ανόδου των πρωταθλητών, επικρατώντας με 0-1 της Νίκης Σητείας, παίρνοντας τους πρώτους του τρεις βαθμούς. 

Από την άλλη πλευρά ο Αστέρας Περάματος δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό γνωρίζοντας την ήττα με 2-0 από την Ελλάς Ποντίων στον Κορυδαλλό, ενώ ισόπαλο έληξε το Αθηναϊκό ματς ανάμεσα στον Βύζαντα Μεγάρων και την Αγία Παρασκευή. 

Ο Απόλλων Αγίου Ιωάννη είχε ρεπό την 1η αγωνιστική.

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής των μπαράζ ανόδου:

Νίκη Σητείας - ΑΟ Τυμπακίου 0-1

Ελλάς Ποντίων - Αστέρας Περάματος 2-0

Βύζας Μεγάρων - Αγία Παρασκευή 1-1

Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής:

Απόλλων Αγ. Ιωάννη - Ελλάς Ποντίων

Αστέρας Περάματος - Νίκη Σητείας

ΑΟ Τυμπακίου - Βύζας Μεγάρων

Ρεπό: Αγία Παρασκευή

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. 1. Ελλάς Ποντίων 3 βαθμοί (2-0 γκολ)
    2. ΑΟ Τυμπακίου 3 βαθμοί (1-0 γκολ)
    3. Βύζας Μεγάρων 1 βαθμό (1-1 γκολ)
    4. Αγία Παρασκευή 1 βαθμό (1-1 γκολ)
    5. Απόλλων Αγ. Ιωάννη 0 βαθμούς - 
    6. Νίκη Σητείας 0 βαθμοί (0-1 γκολ)
    7. Αστέρας Περάματος 0 βαθμοί (0-2 γκολ)
Κατηγορία ΚΡΗΤΗ

Δείτε πως διαμορφώθηκε η βαθμολογία στην τελευταία αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ, με τον ΑΟΤ να αναδεικνύεται πρωταθλητής Ηρακλείου και να είναι η ομάδα που θα εκπροσωπήσει την πόλη στα μπαράζ ανόδου στη Γ Εθνική.

Τα αποτελέσματα:

ΔΑΜΑΣΤΑ - ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ 1-0

ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ - ΑΕ ΚΑΤΣΑΜΠΑ 2-0

ΜΙΝΩΙΚΗ - ΟΦΑ 4-4

ΑΟ ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ - ΔΕΙΛΙΝΑ 5-1

ΠΑΟ ΚΡΟΥΣΩΝΑ - ΜΟΙΡΕΣ 3-0

ΡΩΜΑΝΟΣ - ΠΑΝΟΜ 4-4

ΒΟΝΗ - ΑΣΙΤΕΣ 4-0

 

Η Βαθμολογία:

 ΟμάδαΒαθμοίΑγώνεςΝίκεςΙσοπαλίεςΉττεςΥπέρΚατά
1. Α.Ο.ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ 76 30 24 4 2 77 16
2. ΡΩΜΑΝΟΣ 73 30 22 7 1 96 30
3. Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ 63 30 18 9 3 96 24
4. Α.Ε.ΚΑΤΣΑΜΠΑ 59 30 18 5 7 60 33
5. ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ 57 30 17 6 7 65 28
6. ΔΑΜΑΣΤΑ 48 30 15 3 12 48 43
7. ΜΟΙΡΕΣ 46 30 12 10 8 42 32
8. ΑΣΙΤΕΣ 43 30 12 7 11 40 49
9. ΔΕΙΛΙΝΩΝ ΠΑΟ 36 30 10 6 14 47 67
10. ΠΑΝΟΜ 35 30 9 8 13 48 46
11. Ο.Φ. ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ 34 30 9 7 14 53 74
12. ΜΙΝΩΙΚΗ 33 30 10 3 17 41 59
13. ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ 28 30 8 4 18 43 64
14. ΒΟΝΗ 27 30 8 3 19 40 69
15. Ε.Γ.Ο.Η 14 30 4 2 24 20 104
16. ΤΡΙΤΩΝΙΑ 6 30 2 0 28 12 90
Κατηγορία Α1 ΕΠΣΗ
Σελίδα 1 από 8

 

Στοιχεία Επικοινωνίας

Ειδησεογραφικό Τμήμα  info@prismanews.gr  

Αθλητικό Τμήμα  info@prismasport.gr 

Τμήμα Πωλήσεων  marketing@prismanews.gr