Τετάρτη, 17 Αυγούστου 2022

Το πρώτο τζάμπολ του Eurobasket 2022 πλησιάζει. Η φετινή διοργάνωση θα διεξαχθεί από 1-18 Σεπτεμβρίου σε τέσσερις χώρες (Τσεχία, Γεωργία, Ιταλία, Γερμανία).

Η Εθνική Ελλάδας θα αγωνιστεί στον τρίτο όμιλο που θα φιλοξενηθεί στο Μιλάνο και θα έχει αντιπάλους στην πρώτη φάση τις Ιταλία, Κροατία, Ουκρανία, Μεγάλη Βρετανία και Εσθονία.

Οι τέσσερις πρώτες ομάδες κάθε ομίλου προκρίνονται στη φάση των “16”, όπου διασταυρώνονται ως εξής: Β2-Α3, Α1-Β4, Β1-Α4, Α2-Β3, Γ1-Δ4, Δ2-Γ3, Γ2-Δ3, Δ1-Γ4.

Στον Δ’ όμιλο (Πράγα/Τσεχία) με τον οποίο διασταυρώνεται ο όμιλος της Εθνικής Ελλάδας βρίσκονται οι Φινλανδία, Ολλανδία, Τσεχία, Ισραήλ, Σερβία και Πολωνία.

Οι αγώνες όλης της τελικής φάσης θα διεξαχθούν στο Βερολίνο.

Το πρόγραμμα του ομίλου της Εθνικής Ελλάδας στο Eurobasket 2022:

2 Σεπτεμβρίου

15.15 Ουκρανία-Μ. Βρετανία

18.00 Κροατία-Ελλάδα

22.00 Ιταλία-Εσθονία

3 Σεπτεμβρίου

15.15 Μ. Βρετανία-Κροατία

18.00 Εσθονία-Ουκρανία

22.00 Ελλάδα-Ιταλία

4 Σεπτεμβρίου

Ρεπό

5 Σεπτεμβρίου

15.15 Κροατία-Εσθονία

18.00 Μ. Βρετανία-Ελλάδα

22.00 Ουκρανία-Ιταλία

6 Σεπτεμβρίου

15.15 Εσθονία-Μ. Βρετανία

18.00 Ελλάδα-Ουκρανία

22.00 Ιταλία-Κροατία

7 Σεπτεμβρίου

Ρεπό

8 Σεπτεμβρίου

15.15 Κροατία-Ουκρανία

18.00 Εσθονία-Ελλάδα

22.00 Μ. Βρετανία-Ιταλία

Δείτε όλο το πρόγραμμα από τη FIBA ΕΔΩ

 

 

filathlos.gr

Κατηγορία ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑΣ

Για πρώτη φορά στην ιστορία της ελληνικής τηλεόρασης, τα παιχνίδια του Μουντιάλ το οποίο θα διεξαχθεί από τις 21 Νοεμβρίου ως τις 18 Δεκεμβρίου στο Κατάρ, θα μεταδοθούν στην πλειονότητά τους συνδρομητικά. 

Συγκεκριμένα, όπως αναφέρει το "typologies.gr", η πλατφόρμα ANT1+ θα προβάλει τους 42 από τους 64 αγώνες έναντι συνδρομής, ενώ τα υπόλοιπα 22 παιχνίδια θα μεταδοθούν ελεύθερα από τον ΑΝΤ1, ωστόσο ακόμα δεν έχει διευκρινιστεί τι θα γίνει με τους αγώνες που παίζονται την ίδια ώρα.  

Να σημειωθεί ότι μέχρι πρότινος η ΕΡΤ ήταν εκείνη που κατοχύρωνε τα δικαιώματα του Μουντιάλ και τα έδειχνε ζωντανά κι ελεύθερα από τα τρία κανάλια της. 

 

sdna.gr

Κατηγορία ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Καλές επιδόσεις σημείωσαν οι κολυμβητές του ΟΦΗ, στους 8ους κολυμβητικούς αγώνες "Τσέτσο Γκολομέεβ" που έγιναν στο κολυμβητήριο Ηρακλείου.

"Πήγαμε εξαιρετικά και σημειώσαμε πολύ καλούς χρόνους. Εμεινα πολύ ευχαριστημένη απο τις επιδόσεις των αθλητών μας" ανέφερε ο επικεφαλής του τμήματος κολύμβησης του ΟΦΗ, Βαλεντίνη Χειλουδάκη.

Αναλυτικά οι επιδόσεις των κολυμβητών του ΟΦΗ:

• ΒΕΪΣΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ:
50m. ΕΛΕΥΘΕΡΟ: με χρόνο 00:34.48
100m. ΕΛΕΥΘΕΡΟ: με χρόνο 01:21.26
50m. ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ: με χρόνο 00:40.91

• ΓΑΛΑΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ:
50m. ΕΛΕΥΘΕΡΟ: με χρόνο 00:26.69
100m. ΕΛΕΥΘΕΡΟ: με χρόνο 00:59.35
200m. ΕΛΕΥΘΕΡΟ: με χρόνο 02:08.47
400m. ΕΛΕΥΘΕΡΟ: με χρόνο 04:38.10

• ΘΕΟΧΑΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ:
100m. ΕΛΕΥΘΕΡΟ: ΑΚΥΡΗ ΕΚΚΙΝΗΣΗ
200m. ΕΛΕΥΘΕΡΟ: με χρόνο 02:32.43
50m. ΠΡΟΣΘΙΟ: με χρόνο 00:44.26

• ΖΑΧΑΡΙΟΥΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ:
100m. ΕΛΕΥΘΕΡΟ: με χρόνο 01:01.89
200m. ΕΛΕΥΘΕΡΟ: με χρόνο 02:17.07
400m. ΕΛΕΥΘΕΡΟ: με χρόνο 04:51.98
800m. ΕΛΕΥΘΕΡΟ: με χρόνο 10:00.77

• ΙΕΡΑΠΕΤΡΙΤΗΣ ΠΑΥΛΟΣ:
50m. ΥΠΤΙΟ: με χρόνο 00:29.79
100m. ΥΠΤΙΟ: με χρόνο 01:04.55
200m. ΥΠΤΙΟ: με χρόνο 02:16.47
200m. ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ: με χρόνο 02:24.63

• ΙΩΑΝΝΙΔΗ ΑΡΙΑΔΝΗ-ΧΑΡΑ:
100m. ΕΛΕΥΘΕΡΟ: με χρόνο 01:26.29
50m. ΠΡΟΣΘΙΟ: με χρόνο 00:48.14

• ΜΠΑΡΙΤΑΚΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ:
50m. ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ: με χρόνο 00:43.27
50m. ΠΡΟΣΘΙΟ: με χρόνο 00:44.69
100m. ΠΡΟΣΘΙΟ: με χρόνο 01:37.49
200m. ΠΡΟΣΘΙΟ: με χρόνο 03:27.92

Κατηγορία ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Τους διαιτητές του Σ/Κ (28-29/5) όρισε η Επιτροπή Διαιτησίας της ΕΠΣΗ.

Αναλυτικά οι ορισμοί:

Α2 Κατηγορία ΕΠΣΗ 1ος Όμιλος Play Off
(10η αγωνιστική)

  1. ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ - ΜΟΧΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗ Κυριακή 29/05/22 18:00 Παπαδάκης Φ., Παρασύρης Γ., Πετρίδης Ι.

(Παρατηρητής: Ψιμόπουλος Βαλάντης)

 

  1. ΚΕΡΑΥΝΟΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΠΟΑ Κυριακή 29/05/22 18:00 Κλαμπατσέας Χ., Δασκαλάκης Α., Δασκαλάκης Ι.

(Παρατηρητής: Βερδιάκης Φίλιππος)

 

  1. ΔΩΡΙΕΑΣ - ΛΙΝΤΟ ΚΑΣΤΕΛΙΟΥ Κυριακή 29/05/22 18:00 Ανδριανάκης Ι., Θέμελη Π., Σκρεπετός Σ.

(Παρατηρητής: Λαμπράκης Γιάννης)

 

  1. ΛΙΝΤΟ - ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΙΝΤΟ Τρίτη 31/05/22 19:00 Σφακιανάκης Δ., Γαρεφαλάκης Κ., Ρεμεδιάκης Γ.

(Παρατηρητής: Σφακιανάκης Μανώλης)


Α2 Κατηγορία ΕΠΣΗ 1ος Όμιλος Play Out
(10η αγωνιστική)

  1. ΠΗΓΑΣΟΣ - ΚΟΥΝΑΒΟΙ ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ Κυριακή 29/05/22 18:00 Ζουρμπάκης Α., Μασέλη Φ., Παπαδοσπυριδάκης Ε.

(Παρατηρητής: Σφακιανάκης Μανώλης)

 

  1. ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ - ΓΙΟΥΧΤΑΣ 2010 ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ Κυριακή 29/05/22 18:00 Αξιώτης Ε., Μπλαβάκης Β., Μπιτζιλή Μ.

(Παρατηρητής: Ζαχαριάδης Χαράλαμπος)


Β΄ Κατηγορία ΕΠΣΗ - 1ος Όμιλος
(25η αγωνιστική)

  1. ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΠΙΔΙΤΟΥ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΙΩΝ Σάββατο 28/05/22 18:00 Βισκαδούρος Μ., Βασιλάκης Α., Μακράκης Δ.
  2. ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ Α.Σ.Η. - ΠΟΗ ΛΙΝΤΟ Σάββατο 28/05/22 18:00 Περτσελάκης Γ., Φανουράκη Μ., Χριστουλάκης Ε.
  3. ΔΙΑΣ - Α.Ε. ΚΡΗΤΩΝ ΜΙΝΩΙΚΗΣ Σάββατο 28/05/22 18:00 Κρασαγάκης Χ., Βισκαδούρος Α., Σκριτζοβάλης Β.
Κατηγορία ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ

Στην κατακύρωση τεσσάρων αγώνων προχώρησε η ΕΠΣΗ.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ Ε.Π.Σ.Η.

ΠΡΟΣ ΤΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ: ΠΑΛΙΑΝΗ-ΑΟΚ   

ΘΕΜΑ: ΚΑΤΑΚΥΡΩΣΗ ΑΓΩΝΑ 

Κύριε Πρόεδρε,

Σας γνωρίζουμε ότι κατόπιν αποφάσεως της Πειθαρχικής Επιτροπής  της Ε.Π.Σ.Η. με  αριθμό Πρακτικού 25/24.05.2022 ο αγώνας της 22/05/2022 ΠΑΛΙΑΝΗ-ΑΟ ΚΑΜΙΝΙΩΝ , ο οποίος ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ με υπαιτιότητα του Σωματείου ΑΟΚ, ΚΑΤΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ με σκορ 3-0  υπέρ του Σωματείου ΠΑΛΙΑΝΗΣ και επιβάλλεται  στο Σωματείο ΑΟΚ, χρηματικό πρόστιμο 50€.

ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ Ε.Π.Σ.Η.

ΠΡΟΣ ΤΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ: ΑΣΗΜΙ-ΟΦΑΜ   

ΘΕΜΑ: ΚΑΤΑΚΥΡΩΣΗ ΑΓΩΝΑ 

Κύριε Πρόεδρε,

Σας γνωρίζουμε ότι κατόπιν αποφάσεως της Πειθαρχικής Επιτροπής  της Ε.Π.Σ.Η. με  αριθμό Πρακτικού 25/24.05.2022 ο αγώνας της 22/05/2022 ΑΣΗΜΙ-ΟΦΑΜ, ο οποίος ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ με υπαιτιότητα του Σωματείου ΟΦΑΜ, ΚΑΤΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ με σκορ 3-0 υπέρ του Σωματείου ΑΟ ΑΣΗΜΙΟΥ και επιβάλλεται στο Σωματείο ΟΦΑΜ, χρηματικό πρόστιμο 50€.

 ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ Ε.Π.Σ.Η.

ΠΡΟΣ ΤΑ  ΣΩΜΑΤΕΙΑ: ΚΟΥΝΑΒΟΙ-ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ    

ΘΕΜΑ: ΚΑΤΑΚΥΡΩΣΗ ΑΓΩΝΑ 

Κύριε Πρόεδρε,

Σας γνωρίζουμε ότι κατόπιν αποφάσεως της Πειθαρχικής Επιτροπής  της Ε.Π.Σ.Η. με  αριθμό Πρακτικού 25/24.05.2022 ο αγώνας της 27/04/2022 ΚΟΥΝΑΒΟΙ-ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ, ο οποίος ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ με υπαιτιότητα του Σωματείου ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ, ΚΑΤΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ με σκορ 3-0 υπέρ του Σωματείου ΚΟΥΝΑΒΟΙ και επιβάλλεται στο Σωματείο ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ, χρηματικό πρόστιμο 50€.

ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ Ε.Π.Σ.Η.

ΠΡΟΣ ΤΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ: ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΠΙΔΙΤΟΥ-ΔΙΑΣ   

ΘΕΜΑ: ΚΑΤΑΚΥΡΩΣΗ ΑΓΩΝΑ 

Κύριε Πρόεδρε,

Σας γνωρίζουμε ότι κατόπιν αποφάσεως της Πειθαρχικής Επιτροπής  της Ε.Π.Σ.Η. με  αριθμό Πρακτικού 25/24.05.2022 ο αγώνας της 21/05/2022 ΗΡΑΚΛΗ ΝΙΠΙΔΙΤΟΥ-ΔΙΑΣ , ο οποίος ΔΕΝ ΕΛΗΞΕ  με υπαιτιότητα του Σωματείου ΗΡΑΚΛΗ ΝΙΠΙΔΙΤΟΥ, ΚΑΤΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ με σκορ 4-0 υπέρ του Σωματείου ΔΙΑ και επιβάλλεται  στο Σωματείο ΗΡΑΚΛΗ ΝΙΠΙΔΙΤΟΥ, χρηματικό πρόστιμο 50€.

Κατηγορία ΤΟΠΙΚΟ

Δύο ακόμα αλλαγές αγώνων γνωστοποίησε η Επιτροπή Πρωταθλήματος της ΕΠΣΗ.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

Σας γνωρίζουμε τις αλλαγές των αγώνων και σας υπενθυμίζουμε ότι τα γηπεδούχα σωματεία, υποχρεούνται στη φροντίδα για την παρουσία γιατρού στο γήπεδο  και την προετοιμασία του αγώνα σύμφωνα με τον Κ.Α.Π.

ΤΕΤΑΡΤΗ 01/06/2022

ΓΗΠΕΔΟ ΜΙΝΩΙΚΗΣ                     ΩΡΑ 17:00           ΝΕΟΙ ΜΙΝΩΙΚΗΣ - ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ
(αντί ώρας 18:00)

ΠΕΜΠΤΗ 02/06/2022

ΓΗΠΕΔΟ ΛΙΝΤΟ                            ΩΡΑ 18:00           ΔΟΞΑ ΗΡ. – ΕΛΠΙΔΕΣ
(αντί Τετάρτης 01/06)

ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ
Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ
ΓΙΩΡΓΟΣ-ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ ΚΟΥΤΕΝΤΑΚΗΣ

Κατηγορία ΕΠΣΗ-ΜΙΚΤΕΣ

Παρακολουθήστε τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων της Κυριακής (22/5) από τα γήπεδα του τοπικού μέσα από το Prismasport.gr.

Τα αποτελέσματα:

 

Α2 ΕΠΣΗ 1ος Όμιλος Play Off

Κεραυνός - Νέοι Εργοτέλη 1-2

Δωριέας - Μοχός 4-1

 

Α2 ΕΠΣΗ 1ος Όμιλος Play Out

Νέοι Ηροδότου - Κουνάβοι Ματαιώθηκε

Γουβες - Πήγασος 1-3 

 

Α2 ΕΠΣΗ 2ος Όμιλος Play Οff

Άγιος Δημήτριος - Φαιστός 2-2

Ρούβας - Αγία Βαρβάρα 2-3 

 

Α2 ΕΠΣΗ 2ος Όμιλος Play Out

Ασήμι - ΟΦΑΜ Ματαιώθηκε

Παλιανή - Καμίνια Ματαιώθηκε

 

Β1 ΕΠΣΗ

Μαρτινέγκο - Δόξα Μασταμπά 1-2

Κατηγορία ΤΟΠΙΚΟ

Τους διαιτητές των αγώνων του Σαββατοκύριακου 21-22/5 όρισε η αρμόδια Επιτροπή της Ένωσης,

Αναλυτικά οι ορισμοί:

Α2 Κατηγορία ΕΠΣΗ 1ος Όμιλος Play Off
(8η αγωνιστική)

  1. ΛΙΝΤΟ - ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΙΝΤΟ Σάββατο 21/05/22 18:00 Αναβλήθηκε
  2. ΚΕΡΑΥΝΟΣ - ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ ΠΟΑ Κυριακή 22/05/22 18:00 Ζιούτος Κ., Μαυραντωνάκης Α., Βασιλάκης Α.
  3. ΔΩΡΙΕΑΣ - ΜΟΧΟΣ ΚΑΣΤΕΛΙΟΥ Κυριακή 22/05/22 18:00 Ζαφείρης Α., Μάτσας Κ., Ζουρμπάκης Α.


Α2 Κατηγορία ΕΠΣΗ 1ος Όμιλος Play Out
(8η αγωνιστική)

  1. ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ - ΚΟΥΝΑΒΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ Κυριακή 22/05/22 17:30 Μανδαλενάκης Ε., Δασκαλάκης Α., Μπιτζιλή Μ.
  2. ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ - ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ Κυριακή 22/05/22 18:00 Βασάκης Γ. Ε., Δασκαλάκης Ι., Χανιωτάκης Χ.


Α2 Κατηγορία ΕΠΣΗ 2ος Όμιλος Play Off
(10η αγωνιστική)

  1. ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΦΑΙΣΤΟΣ ΚΡΟΥΣΩΝΑ Κυριακή 22/05/22 18:00 Σαμιωτάκης Ε., Μπιμπάκης Α., Χριστουλάκης Ε.
  2. ΡΟΥΒΑΣ - ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ ΔΑΦΝΩΝ Κυριακή 22/05/22 18:00 Κλαμπατσέας Χ., Κατσογιάννης Η., Μαζοκοπάκης Ζ.


Α2 Κατηγορία ΕΠΣΗ 2ος Όμιλος Play Out
(10η αγωνιστική)

  1. Α.Σ. ΠΑΛΙΑΝΗ - Α.Ο.ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΠΑΛΙΑΝΗΣ Κυριακή 22/05/22 18:00 Ανδριανάκης Ι., Αξιώτης Ε., Φανουράκη Μ.


Β΄ Κατηγορία ΕΠΣΗ - 1ος Όμιλος
(24η αγωνιστική)

  1. ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΠΙΔΙΤΟΥ - ΔΙΑΣ ΘΡΑΨΑΝΟΥ Σάββατο 21/05/22 18:00 Σκρεπετός Σ., Πετούσης Ι., Δερμιτζάκης Ν.
  2. Α.Ε. ΚΡΗΤΩΝ - ΕΛΠΙΔΕΣ ΕΓΟΗ Σάββατο 21/05/22 18:00 Κρασαγάκης Χ., Μασέλη Φ., Πετρίδης Ι.
  3. ΚΟΡΟΙΒΟΣ - ΕΡΜΗΣ ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΥ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΙΩΝ Κυριακή 22/05/22 11:30 Τζατζαράκης Δ., Τσαμπουράκης Γ., Μακράκης Δ.
  4. ΜΑΡΤΙΝΕΓΚΟ - ΔΟΞΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΕΡΓΟΤΕΛΗ Κυριακή 22/05/22 18:00 Κυριακόπουλος Κ., Θέμελη Π., Παρασύρης Γ.
  5. ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ Α.Σ.Η. - ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΛΙΝΤΟ Κυριακή 22/05/22 20:00 Σκριτζοβάλης Β., Παπαδοσπυριδάκης Ε., Μπατζακάκης Ν.
  6. ΠΟΗ - ΓΑΡΙΠΑ Γ. ΣΚΟΥΡΕΛΛΟΥ Κυριακή 22/05/22 20:00 Καλαϊτζής Γ., Περτσελάκης Γ., Κοσμαδάκης Σ.


YOUTH LEAGUE "Ασκληπιός Διάγνωσις"
(12η αγωνιστική)

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ. - ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΡΟΔΟΤΟΥ. ΗΡΟΔΟΤΟΥ Σάββατο 21/05/22 16:30 Ψαλιδάκης Ά., Κλάδος Γ., Μπατζακάκης Ν.
  2. CANDIA-ΔΑΜΑΣΤΑ. - ΜΑΡΤΙΝΕΓΚΟ. ΔΑΜΑΣΤΑΣ Κυριακή 22/05/22 15:00 Δερμιτζάκης Ν., Γιγουρτσής Γ., Κυριάκου Μ.
Κατηγορία ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ

Παρακολουθήστε μέσα από το Prismasport.gr τα αποτελέσματα των αγώνων της Κυριακής (15/5) από τα γήπεδα του τοπικού.

Τα αποτελέσματα:

Α2 ΕΠΣΗ 1ος Όμιλος

Δωριέας - Κεραυνός 1-2

Γιούχτας 2010 - Πήγασος 1-0 

Νέοι Ηροδότου - Γούβες 2-3

 

Α2 ΕΠΣΗ 2ος Όμιλος

Φαιστός - Ρούβας 3-3

ΟΦΑΜ - Παλιανή 1-5

ΑΟ Καμινίων - Αετός Ανωγείων 1-5

 

Β1 ΕΠΣΗ

Δίας - Τηγανίτης 8-2

Κόροιβος - Νέοι Μινωικής 5-1

 

Β2 ΕΠΣΗ

Κόρακας - Νέοι Μοιρών 5-0

Κατηγορία ΤΟΠΙΚΟ

Δείτε τα τελικά αποτελέσματα των αναμετρήσεων του Σαββάτου (14/5) από τα γήπεδα του τοπικού 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα 

Α2 ΕΠΣΗ 1ος Όμιλος Play-Off

Λίντο - Μοχός 3-1 (35',44' Γκιουλμιχάλης, 84' Σφακιανάκης - 24' Ποντίκαλης) 17:30 τελικό

Ποσειδώνας - Νέοι Εργοτέλη 6-0  Τελικό 

Β1 ΕΠΣΗ

Ελπίδες - Ηρακλής Νιπιδιτού 2-0  τελικό 

Ερμής Ατσαλένιου - Μαρτινέγκο 4-1 τελικό 

Β2 ΕΠΣΗ

Μαραθώνας - Ροδιά 7-1 τελικό

Κατηγορία ΤΟΠΙΚΟ
Σελίδα 1 από 15

 

Στοιχεία Επικοινωνίας

Ειδησεογραφικό Τμήμα  info@prismanews.gr  

Αθλητικό Τμήμα  info@prismasport.gr 

Τμήμα Πωλήσεων  marketing@prismanews.gr