Κυριακή, 05 Δεκεμβρίου 2021

Τέσσερα παιχνίδια θα πραγματοποιηθούν σήμερα 4/12 για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 ΕΠΣΗ.

Ο Ρωμανός και ο ΠΑΝΟΜ αγωνίζονται εντός έδρας με τη Δαμάστα και τα Δειλινά αντίστοιχα με στόχο να παραμείνουν κοντά και να μην χάσουν περισσότερο έδαφος από την κορυφή.

Βαθμούς θα αναζητήσουν ο ΟΦΑρκαλοχωρίου και η Τριτωνία μακριά από την έδρα τους στις Ασίτες και στις Μοίρες, προκειμένου να ανασάνουν βαθμολογικά.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Α1 ΕΠΣΗ
(12η αγωνιστική)
ΡΩΜΑΝΟΣ - ΔΑΜΑΣΤΑ ΕΛΙΑΣ Σάββατο 04/12/21 15:00 Βισκαδούρος Μ., Γαρεφαλάκης Κ., Κέφης Δ.
ΑΣΙΤΕΣ - Ο.Φ. ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ ΑΣΙΤΩΝ Σάββατο 04/12/21 15:00 Σφακιανάκης Δ., Κρασαγάκης Χ., Βασιλάκης Α.
ΠΑΝΟΜ - ΔΕΙΛΙΝΩΝ ΠΑΟ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ Σάββατο 04/12/21 15:00 Ζαφείρης Α., Κλαμπατσέας Χ., Σαρόγλου Ε.
ΜΟΙΡΕΣ - ΤΡΙΤΩΝΙΑ ΜΟΙΡΩΝ Σάββατο 04/12/21 15:30 Δασκαλάκης Α., Ζιούτος Κ., Κανταρτζόγλου Δ.

Κατηγορία Α1 ΕΠΣΗ

Δύο μεγάλα ντέρμπι περιλαμβάνει το σημερινό, 28/11 πρόγραμμα της Α1 ΕΠΣΗ για την 11η αγωνιστική.

Ο ΑΟΤυμπακίου θα υποδεχτεί τον ΠΑΟΚρουσώνα και η ΑΕΚατσαμπά τον ΠΑΝΟΜ. Παιχνίδια ιδιαίτερα σημαντικά, τα αποτελέσματα των οποίων θα επηρεάσουν την κορυφή στην βαθμολογία.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια ο ΕΓΟΗ που «καίγεται για βαθμούς θα αντιμετωπίσει τον Ανθεστίωνα. Βαθμούς χρειάζονται και τα Δειλινά με την Τριτωνία που θα τεθούν αντιμέτωποι.

Δυνατό παιχνίδι θα γίνει και στη Δαμάστα, όπου η ομώνυμη ομάδα θα υποδεχτεί τις Ασίτες.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Α1 Κατηγορία ΕΠΣΗ
(11η αγωνιστική)
ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ - Ε.Γ.Ο.Η ΘΡΑΨΑΝΟΥ Κυριακή 28/11/21 15:00 Κλαμπατσέας Χ., Τσαμπουράκης Γ., Σταυράκης Γ.
Α.Ο.ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ - Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ Κυριακή 28/11/21 15:00 Βισκαδούρος Μ., Δασκαλάκης Α., Μάτσας Κ.
Α.Ε.ΚΑΤΣΑΜΠΑ - ΠΑΝΟΜ ΕΛΙΑΣ Κυριακή 28/11/21 15:00 Μανδαλενάκης Ε., Δασκαλάκης Ι., Δρακουλάκης Κ.
ΔΕΙΛΙΝΩΝ ΠΑΟ - ΤΡΙΤΩΝΙΑ ΕΓΟΗ Κυριακή 28/11/21 15:15 Σφακιανάκης Δ., Παπαδάκης Φ., Μπλαβάκης Ε.
ΔΑΜΑΣΤΑ - ΑΣΙΤΕΣ ΔΑΜΑΣΤΑΣ Κυριακή 28/11/21 15:30 Ζαφείρης Α., Σκριτζοβάλης Β., Μπιμπάκης Α.

Κατηγορία Α1 ΕΠΣΗ

Για μία ακόμη αγωνιστική ποδοσφαιριστής του ΟΦΗ στην κορυφαία ενδεκάδα

Το επίσημο Fantasy της Super League ανακοίνωσε την καλύτερη ενδεκάδα για την 10η αγωνιστική και εκείνη απαρτίζεται για ακόμη μία φορά από ποδσφαιριστή του ΟΦΗ.

Αυτή τη φορά ο Τοράλ είναι εκείνος που βρίσκεται σε αυτήν και μάλιστα έχοντας την καλύτερη βαθμολογία από όλους τους παίκτες που την απαρτίζουν με τα δύο τέρματα και την καταπληκτική εμφάνιση που έκανε στη νίκη του ΟΦΗ στον Βόλο.

Στην κεντρική φωτογραφία θα δείτε τους υπόλοιπους της καλύτερης ενδεκάδας με τον Λοντίγκιν να είναι στο τέρμα, τους Εραμούσπε, Πεερσμάν, Σάλιακα στην άμυνα, Τοράλ, Φλόρες, Μαουρίτσιο και Λούντκβιστ στο κέντρο, ενώ την επίεθση αποτελούν οι Κουλούρης, Ελ Αραμπί και Αραούχο.

Κατηγορία ΟΦΗ

Σχετικά περιορισμένη είναι η κιτρινόμαυρη αγωνιστική δράση για το Σαββατοκύριακο 23 και 24 Οκτωβρίου, στην οποία ξεχωρίζει η έναρξη του πρωταθλήματος μπάσκετ Γ’ Εθνικής με τον Εργοτέλη να ξεκινά στο κλειστό του Λίντο.

Δυο επίσημοι και ισάριθμοι φιλικοί αγώνες βρίσκονται στο πρόγραμμα των υποχρεώσεων των ομάδων του Εργοτέλη. Η αρχή γίνεται το Σάββατο (23/10) το απόγευμα στις 15:00 με τους Νέους Εργοτέλη να υποδέχονται στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» του Μαρτινέγκο τον ΠΑΟ Γουβών στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α2 ΕΠΣΗ.

Την ίδια ημέρα στις 17:30 στο Παγκρήτιο Στάδιο η πρώτη ομάδα του Εργοτέλη αντιμετωπίζει την Επισκοπή σε φιλικό αγώνα, ο οποίος θα είναι ο τελευταίος πριν την έναρξη του πρωταθλήματος της Super League 2 η οποία είναι προγραμματισμένη για το επόμενο Σαββατοκύριακο (30-31/10).

Την Κυριακή (24/10) ξεκινά την πορεία του στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής το μπάσκετ του Εργοτέλη, καθώς στις 16:00 στο κλειστό του Λίντο υποδέχεται τους Δρομείς Τρίπολης για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η διακοπή του πρωταθλήματος Α’ κατηγορίας Γυναικών, οδηγεί τις Γυναίκες Εργοτέλη στο Ρέθυμνο, όπου στο γήπεδο της Σοχώρας στις 16:00 θα αντιμετωπίσουν σε φιλικό αγώνα τον Αστέρα Ρεθύμνου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των ομάδων του Εργοτέλη το Σαββατοκύριακο 23 & 24 Οκτωβρίου:

Σάββατο 23/10/2021

15:00 Γηπ. «Ν. Καζαντζάκης», Μαρτινέγκο: Νέοι Εργοτέλη-ΠΑΟ Γουβών (3η αγ. Α2 ΕΠΣΗ)

17:30 Παγκρήτιο Στάδιο: Εργοτέλης-Επισκοπή (Φιλικός αγώνας)

Κυριακή 24/10/2021

16:00 Κλειστό Λίντο: Εργοτέλης-Δρομείς Τρίπολης (1η αγ. Γ’ ΕΘΝΙΚΗ ΜΠΑΣΚΕΤ

16:00 Γηπ. Σοχώρας, Ρέθυμνο: Εργοτέλης-Αστέρας Ρεθύμνου (Φιλικός αγώνας).

Κατηγορία ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

Το αναλυτικό πρόγραμμα του 1ου της Α2 ΕΠΣΗ από την 3η έως και την 11η αγωνιστική ανακοίνωσε η Επιτροπή Πρωταθλήματος της Ένωσης.

Αναλυτικά η ενημέρωση:

Σας γνωρίζουμε το πρόγραμμα των αγώνων Α2 Κατηγορίας ΕΠΣΗ - 1ου Ομίλου από την 3η έως την 11η αγωνιστική και σας υπενθυμίζουμε ότι τα Γηπεδούχα Σωματεία υποχρεούται στην φροντίδα για την παρουσία γιατρού στο γήπεδο και στην προετοιμασία του αγώνα σύμφωνα με τον ΚΑΠ. 

3η Αγωνιστική

Ομάδες

Γήπεδο

Ημέρα

Ημ/νία

Ώρα

ΔΩΡΙΕΑΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ

ΚΑΣΤΕΛΙΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ

24/10

15:00

ΓΙΟΥΧΤΑΣ 2010 - ΚΕΡΑΥΝΟΣ

ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ

ΣΑΒΒΑΤΟ

23/10

15:00

ΜΟΧΟΣ - ΠΗΓΑΣΟΣ

ΜΟΧΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ

24/10

15:00

ΚΟΥΝΑΒΟΙ - ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ

ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ

24/10

12:00

ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ - ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ

ΕΡΓΟΤΕΛΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ

23/10

15:00

Ρεπό: ΛΙΝΤΟ

 

4η Αγωνιστική

Ομάδες

Γήπεδο

Ημέρα

Ημ/νία

Ώρα

ΓΙΟΥΧΤΑΣ 2010 - ΜΟΧΟΣ

ΑΡΧΑΝΩΝ

ΣΑΒΒΑΤΟ

30/10

15:00

ΠΗΓΑΣΟΣ - ΔΩΡΙΕΑΣ

ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ

31/10

15:00

ΚΕΡΑΥΝΟΣ - ΛΙΝΤΟ

ΠΟΑ

ΣΑΒΒΑΤΟ

30/10

15:00

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ

ΛΙΝΤΟ

ΣΑΒΒΑΤΟ

30/10

15:00

ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ - ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ

ΗΡΟΔΟΤΟΥ

ΣΑΒΒΑΤΟ

30/10

15:00

Ρεπό: ΚΟΥΝΑΒΟΙ

 

5η Αγωνιστική

Ομάδες

Γήπεδο

Ημέρα

Ημ/νία

Ώρα

ΜΟΧΟΣ - ΔΩΡΙΕΑΣ

ΜΟΧΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ

7/11

15:00

ΛΙΝΤΟ - ΓΙΟΥΧΤΑΣ 2010

ΛΙΝΤΟ

ΣΑΒΒΑΤΟ

6/11

15:00

ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ - ΠΗΓΑΣΟΣ

ΕΡΓΟΤΕΛΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ

6/11

15:00

ΚΟΥΝΑΒΟΙ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ

ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ

6/11

11:30

Ν. ΗΡΟΔΟΤΟΥ - ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ

ΗΡΟΔΟΤΟΥ

ΣΑΒΒΑΤΟ

6/11

15:00

Ρεπό: ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ

 

6η Αγωνιστική

Ομάδες

Γήπεδο

Ημέρα

Ημ/νία

Ώρα

ΛΙΝΤΟ - ΜΟΧΟΣ

ΛΙΝΤΟ

ΣΑΒΒΑΤΟ

13/11

15:00

ΔΩΡΙΕΑΣ - ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ

ΚΑΣΤΕΛΙΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ

14/11

15:00

ΓΙΟΥΧΤΑΣ 2010 - ΚΟΥΝΑΒΟΙ

ΑΡΧΑΝΩΝ

ΣΑΒΒΑΤΟ

13/11

15:00

ΠΗΓΑΣΟΣ - ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ

ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ

ΣΑΒΒΑΤΟ

13/11

15:00

ΚΕΡΑΥΝΟΣ - ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ

ΠΟΑ

ΣΑΒΒΑΤΟ

13/11

15:00

Ρεπό: ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ
 


 

7η Αγωνιστική

Ομάδες

Γήπεδο

Ημέρα

Ημ/νία

Ώρα

ΜΟΧΟΣ - ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ

ΜΟΧΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ

21/11

15:00

ΚΟΥΝΑΒΟΙ – ΛΙΝΤΟ

ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ

21/11

11:30

ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ - ΔΩΡΙΕΑΣ

ΗΡΟΔΟΤΟΥ

ΣΑΒΒΑΤΟ

20/11

15:00

ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ - ΓΙΟΥΧΤΑΣ 2010

ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ

ΣΑΒΒΑΤΟ

20/11

15:00

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ

ΛΙΝΤΟ

ΣΑΒΒΑΤΟ

20/11

15:00

Ρεπό: ΠΗΓΑΣΟΣ

 

8η Αγωνιστική

Ομάδες

Γήπεδο

Ημέρα

Ημ/νία

Ώρα

ΚΟΥΝΑΒΟΙ - ΜΟΧΟΣ

ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ

28/11

15:00

ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ - ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ

ΕΡΓΟΤΕΛΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ

27/11

15:00

ΛΙΝΤΟ - ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ

ΛΙΝΤΟ

ΣΑΒΒΑΤΟ

27/11

15:00

ΓΙΟΥΧΤΑΣ 2010 - ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ

ΑΡΧΑΝΩΝ

ΣΑΒΒΑΤΟ

27/11

15:00

ΠΗΓΑΣΟΣ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ

ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ

ΣΑΒΒΑΤΟ

27/11

15:00

Ρεπό: ΔΩΡΙΕΑΣ

 

9η Αγωνιστική

Ομάδες

Γήπεδο

Ημέρα

Ημ/νία

Ώρα

ΜΟΧΟΣ - ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ

ΜΟΧΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ

5/12

15:00

ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ - ΚΟΥΝΑΒΟΙ

ΧΕΡΣ/ΣΟΥ

ΣΑΒΒΑΤΟ

4/12

15:00

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΛΙΝΤΟ

ΛΙΝΤΟ

ΣΑΒΒΑΤΟ

4/12

15:00

ΚΕΡΑΥΝΟΣ - ΔΩΡΙΕΑΣ

ΠΟΑ

ΣΑΒΒΑΤΟ

4/12

15:00

ΠΗΓΑΣΟΣ - ΓΙΟΥΧΤΑΣ 2010

ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ

5/12

11:30

Ρεπό: ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ

ΡΕΠΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ 11-12 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

10η Αγωνιστική

Ομάδες

Γήπεδο

Ημέρα

Ημ/νία

Ώρα

ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ - ΜΟΧΟΣ

ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ

ΣΑΒΒΑΤΟ

18/12

15:00

ΚΟΥΝΑΒΟΙ - ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ

ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ

19/12

15:00

ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ

ΕΡΓΟΤΕΛΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ

18/12

15:00

ΛΙΝΤΟ - ΠΗΓΑΣΟΣ

ΛΙΝΤΟ

ΣΑΒΒΑΤΟ

18/12

15:00

ΔΩΡΙΕΑΣ - ΓΙΟΥΧΤΑΣ 2010

ΚΑΣΤΕΛΙΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ

19/12

15:00

Ρεπό: ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ

 

11η Αγωνιστική

Ομάδες

Γήπεδο

Ημέρα

Ημ/νία

Ώρα

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ

ΛΙΝΤΟ

ΣΑΒΒΑΤΟ

8/1/22

15:00

ΚΕΡΑΥΝΟΣ - ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ

ΠΟΑ

ΣΑΒΒΑΤΟ

8/1/22

15:00

ΠΗΓΑΣΟΣ - ΚΟΥΝΑΒΟΙ

ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ

9/1/22

15:00

ΓΙΟΥΧΤΑΣ 2010 – Ν. ΕΡΓΟΤΕΛΗ

ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ

9/1/22

11:30

ΔΩΡΙΕΑΣ - ΛΙΝΤΟ

ΚΑΣΤΕΛΙΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ

9/1/22

15:00

Ρεπό: ΜΟΧΟΣ

Κατηγορία Α2 ΕΠΣΗ 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής της Super League, highlights των αγώνων, αλλά και τη βαθμολογία και το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής!

 

Ολοκληρώθηκε με το «διπλό» του Άρη στη Λαμία και η 6η αγωνιστική της Super League! Οι «κίτρινοι» έφτασαν τους 5 βαθμούς και… ανάσαναν, ενώ η ομάδα της Φθιώτιδας έμεινε στους τέσσερις.

Από εκεί και πέρα, ένας χαμός γίνεται, πλέον, στο πρωτάθλημα!

Με την -έστω και ζόρικη- νίκη του στα Γιάννενα, ο Ολυμπιακός εκμεταλλεύτηκε το κάζο του ΠΑΟΚ με τον Βόλο στη ματσάρα της Τούμπας και μια βδομάδα πριν το μεταξύ τους ντέρμπι στο «Γ. Καραϊσκάκης», ανέβηκε μόνος πρώτος στην κορυφή της βαθμολογίας με 14 βαθμούς!

Ακριβώς από κάτω στον… πόντο έχουμε τριπλή ισοβαθμία για ΠΑΟΚ, Βόλο, αλλά και ΑΕΚ, η οποία επικράτησε 3-0 του Ατρομήτου στο ντεμπούτο του Αργύρη Γιαννίκη στον πάγκο της. Και από κοντά, πλέον και ο Παναθηναϊκός, ο οποίος με την εμφατική νίκη του απέναντι στον Ιωνικό το Σάββατο είναι στην 5η θέση με 10 βαθμούς!

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 16 Οκτωβρίου 2021


ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 0-1
(48' Μπαράλες)



ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ 4-1
(6', 38', 53' Καρλίτος, 56' πεν. Παλάσιος - 11' Σάντσες)

Κυριακή 17 Οκτωβρίου 2021

ΠΑΟΚ - ΒΟΛΟΣ 4-4
(24' αυτ. Γκρίλο, 30' Άκπομ, 32', 42' Ζίβκοβιτς - 13' Τομ Φαν Βέερτ, 54' Μπαρτόλο, 62' Ροσέρο, 82' Ζαν-Πιερ Ρινέρ)

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΟΦΗ 1-2

(7' Καρέλης - 17' αυτ. Μαλής, 61' πεν. Νέιρα)

 



ΑΕΚ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 3-0
(24' Αραούχο, 78' πεν. Τσούμπερ, 80' Βράνιες)



ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-2

 

(61' Εραμούσπε, 84' Ελ Αραμπί - 17' Αγκιμπού Καμαρά)

Δευτέρα 18 Οκτωβρίου 2021

ΛΑΜΙΑ - ΑΡΗΣ 0-1
(50' Μπράμπετς)

Super League: Η βαθμολογία μετά την 6η αγωνιστική

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (7η) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 23 Οκτωβρίου 2021


ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ (18:15)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (19:00)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (20:30)

Κυριακή 23 Οκτωβρίου 2021

ΑΡΗΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (16:00)

ΒΟΛΟΣ - ΑΕΚ (16:00)

ΟΦΗ - ΛΑΜΙΑ (18:15)

πηγή sportfm.gr

Κατηγορία SUPER LEAGUE 1

Το πρόγραμμα της Α1 ΕΠΣΗ από την 2η έως την 5η αγωνιστική με ακριβείς ημέρες και ώρες ανακοίνωσε η Επιτροπή Πρωταθλήματος της ΕΠΣΗ.

Όπως σας ενημερώσαμε χθες η αναμέτρηση του ΟΦΑ με τον Ανθεστίωνα ήταν πιθανόν να αναβληθεί κάτι που γνωστοποίησε με κάθε επισημότητα η Επιτροπή Πρωταθλήματος της ΕΠΣΗ, λόγω των δυσάρεστων γεγονότων στην περιοχή του Αρκαλοχωρίου το τελευταίο 24ωρο.

Να σημειωθεί ότι η 5η αγωνιστική της Α1 κατηγορίας θα είναι εμβόλιμη και θα διεξαχθεί στις 20 Οκτωβρίου, ημέρα Τετάρτη.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Σας γνωρίζουμε το ημερολογιακό πρόγραμμα των αγώνων της Α1 Κατηγορίας ΕΠΣΗ από την 2η έως την 5η αγωνιστική και σας υπενθυμίζουμε ότι τα Γηπεδούχα Σωματεία υποχρεούται στην φροντίδα για την παρουσία γιατρού στο γήπεδο και στην προετοιμασία του αγώνα σύμφωνα με τον ΚΑΠ.

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 2 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2021

ΓΗΠΕΔΟ        ΔΑΜΑΣΤΑΣ               ΩΡΑ 16:00      ΔΑΜΑΣΤΑ-ΤΡΙΤΩΝΙΑ
ΓΗΠΕΔΟ        ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ    ΩΡΑ 16:00      ΜΙΝΩΙΚΗ-ΠΑΝΟΜ
ΓΗΠΕΔΟ        ΕΓΟΗ                        ΩΡΑ 16:00      ΕΓΟΗ-ΒΟΝΗ

ΚΥΡΙΑΚΗ 3 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2021

ΓΗΠΕΔΟ        ΛΙΝΤΟ                        ΩΡΑ 16:00      ΑΕΚ- ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ
ΓΗΠΕΔΟ        ΜΟΧΟΥ                     ΩΡΑ 16:00      ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ-ΜΟΙΡΕΣ
ΓΗΠΕΔΟ        ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ             ΩΡΑ 16:00      ΑΟΤ-ΑΣΙΤΕΣ
ΓΗΠΕΔΟ        ΑΛΜΥΡΟΥ                 ΩΡΑ 16:00      ΠΑΟΚ-ΡΩΜΑΝΟΣ
ΟΦΑ-ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ ΑΝΑΒΑΛΛΕΤΑΙ

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 9 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2021

ΓΗΠΕΔΟ        ΜΟΙΡΩΝ                   ΩΡΑ 16:00      ΜΟΙΡΕΣ-ΑΕΚ
ΓΗΠΕΔΟ        ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΙΩΝ        ΩΡΑ 16:00      ΒΟΝΗ-ΜΙΝΩΙΚΗ

ΚΥΡΙΑΚΗ 10 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2021

ΓΗΠΕΔΟ        ΘΡΑΨΑΝΟΥ             ΩΡΑ 16:00      ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ-ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ
ΓΗΠΕΔΟ        ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ             ΩΡΑ 16:00      ΤΡΙΤΩΝΙΑ-ΟΦΑ
ΓΗΠΕΔΟ        ΜΑΛΙΩΝ                   ΩΡΑ 16:00      ΠΑΝΟΜ-ΔΑΜΑΣΤΑ
ΓΗΠΕΔΟ        ΑΣΙΤΩΝ                    ΩΡΑ 16:00      ΑΣΙΤΕΣ-ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ
ΓΗΠΕΔΟ        ΕΛΙΑΣ                       ΩΡΑ 16:00      ΡΩΜΑΝΟΣ-ΑΟΤ
ΓΗΠΕΔΟ        ΕΓΟΗ                       ΩΡΑ 16:00      ΕΓΟΗ-ΠΑΟΚ

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 16 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2021

ΓΗΠΕΔΟ        ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ      ΩΡΑ 16:00     ΟΦΑ-ΠΑΝΟΜ
ΓΗΠΕΔΟ        ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ          ΩΡΑ 16:00     ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ-ΡΩΜΑΝΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ        ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ    ΩΡΑ 16:00      ΜΙΝΩΙΚΗ-ΠΑΟΚ

ΚΥΡΙΑΚΗ 17 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2021

ΓΗΠΕΔΟ        ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ              ΩΡΑ 16:00      ΤΡΙΤΩΝΙΑ-ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ
ΓΗΠΕΔΟ        ΕΓΟΗ                         ΩΡΑ 16:00      ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ-ΜΟΙΡΕΣ
ΓΗΠΕΔΟ        ΕΛΙΑΣ                        ΩΡΑ 16:00      ΑΕΚ-ΑΣΙΤΕΣ
ΓΗΠΕΔΟ        ΔΑΜΑΣΤΑΣ               ΩΡΑ 16:00      ΔΑΜΑΣΤΑ-ΒΟΝΗ
ΓΗΠΕΔΟ        ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ             ΩΡΑ 16:00      ΑΟΤ-ΕΓΟΗ

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ 20 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2021

ΓΗΠΕΔΟ        ΘΡΑΨΑΝΟΥ              ΩΡΑ 16:00      ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ-ΜΟΙΡΕΣ
ΓΗΠΕΔΟ        ΜΑΛΙΩΝ                    ΩΡΑ 16:00      ΠΑΝΟΜ-ΤΡΙΤΩΝΙΑ

ΓΗΠΕΔΟ        ΑΣΙΤΩΝ                     ΩΡΑ 16:00      ΑΣΙΤΕΣ-ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ
ΓΗΠΕΔΟ        ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΙΩΝ        ΩΡΑ 16:00      ΒΟΝΗ-ΟΦΑ
ΓΗΠΕΔΟ        ΕΛΙΑΣ                        ΩΡΑ 16:00      ΡΩΜΑΝΟΣ-ΑΕΚ
ΓΗΠΕΔΟ        ΚΡΟΥΣΩΝΑ              ΩΡΑ 16:00      ΠΑΟΚ-ΔΑΜΑΣΤΑ
ΓΗΠΕΔΟ        ΕΓΟΗ                        ΩΡΑ 16:00      ΕΓΟΗ-ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ
ΓΗΠΕΔΟ        ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ    ΩΡΑ 16:00      ΜΙΝΩΙΚΗ-ΑΟΤ

O ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

ΓΙΩΡΓΟΣ-ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ ΚΟΥΤΕΝΤΑΚΗΣ

Κατηγορία Α1 ΕΠΣΗ
Τρίτη, 21 Σεπτεμβρίου 2021 13:57

Μια αγωνιστική στον Λιβάι Γκαρσία

Δεν θα έχει περαιτέρω επιπτώσεις η κόκκινη κάρτα που δέχθηκε ο Λιβάι Γκαρσία στο ματς με τον ΟΦΗ. Στον άσο της ΑΕΚ επιβλήθηκε μια αγωνιστική, κάτι που σημαίνει ότι θα παίξει στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ.

 
sport-fm.gr
Κατηγορία SUPER LEAGUE 1

O Κώστας Μιχελακάκης βρέθηκε στο στόχαστρο αρκετών ομάδων ενώ έφτασε και σε προφορική συμφωνία με την Τριτωνία.

Εντούτοις ο ίδιος σε επικοινωνία με το Prismasport.gr τόνισε:

«Θέλω να ευχαριστήσω όλα τα σωματεία που έδειξαν το ενδιαφέρον τους και ιδιαίτερα την ομάδα της Τριτωνίας, αλλά σοβαροί επαγγελματικοί και προσωπικοί λόγοι με αναγκάζουν να μην μπορώ να ακολουθήσω τις αγωνιστικές υποχρεώσεις.

Γεγονός που θα με αναγκάσει να μην μπορέσω να αγωνιστώ σε καμία ομάδα με τις υπάρχουσες συνθήκες».

Κατηγορία ΤΟΠΙΚΟ
Παρασκευή, 18 Ιουνίου 2021 09:44

Ποινή μιας αγωνιστικής για Βέλιτς

Mε ποινή μιας αγωνιστικής τιμωρήθηκε ο προπονητής της Επισκοπής Γιάσμικο Βέλιτς .

Αναλυτικά η ανακοίνωση

Οι ποινές των δύο προπονητών από τη 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος Football League (Νότιος Όμιλος):

ΑΞΙΩΜΑΤΟΥΧΟΣ ΠΑΕ ΠΟΙΝΗ

JASMINKO VELIC – ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΕΠΙΣΚΟΠΗ 1 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (άρ.10 § 1 α, Ι του Π.Κ./ΕΠΟ)

ΠΑΝΤΕΛΗΣ Ν. – ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ 2020 1 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (άρ.10 § 1 α, Ι του Π.Κ./ΕΠΟ)

Κατηγορία ΕΠΙΣΚΟΠΗ
Σελίδα 1 από 2

 

Στοιχεία Επικοινωνίας

Ειδησεογραφικό Τμήμα  info@prismanews.gr  

Αθλητικό Τμήμα  info@prismasport.gr 

Τμήμα Πωλήσεων  marketing@prismanews.gr