Σάββατο, 14 Δεκεμβρίου 2019

Πόρος: Το εκπληκτικό εντός έδρας ρεκόρ που θυμίζει... Λίβερπουλ!

Σάββατο, 11 Μαΐου 2019 15:00 Γράφτηκε από τον

Ο Πόρος έχει πραγματοποιήσει εξαιρετικές εμφανίσεις στις δύο πρώτες αγωνιστικές των πλέι-οφ, αλλά έχασε τα τρίποντα για λεπτομέριες και στα τελευταία λεπτά.

Για να συνεχίσει να ελπίζει για κατάληψη της πρώτης θέσης που οδηγεί σε άνοδο θα πρέπει να εκμεταλλευτεί το απίστευτο εντός έδρας ρεκόρ που έχει το οποίο θυμίζει την θρυλική Λίβερπουλ και το Άνφιλντ.

Πιο συγκεκρίμένα το συγκρότημα του Λεωνίδα Τιτομιχελάκη έχει ένα εξωπραγματικό ρεκόρ εντός έδρας. Από τις 20/11/2016 όταν και αγωνιζόταν στην Β1 ΕΠΣΗ ο Πόρος έχει γνωρίσει μόλις μία εντός έδρας ήττα! Μοιάζει αδιανόητο και όμως είναι αλήθεια. Στα τελευταία 45 εντός έδρας ματς του ο Πόρος γνώρισε την ήττα μόνο στις 29/9/2018 από τον Ζαρό. Όλα τα υπόλοιπα είναι είτε νίκες (κυρίως) ή ισοπαλίες.

Δηλαδη ουσιαστικά ο Πόρος τα τελευταία τρία χρόνια έχει ηττηθεί μόλις μία φορά όντας γηπεδούχος!

Αυτό το απίστευτο νούμερο το συναγωνίζεται μόνο η Λίβερπουλ που μετρά 43 παιχνίδια αήττητη στο Άνφιλντ.

Αυτό το ρεκόρ δείχνεί πως ο Πόρος έχει μετατρέψει το Μαρτινέγκο σε ένα πραγματικό κάστρο, από το οποίο πρέπει να πάρει το μάξιμουμ των βαθμών στην προσπάθεια του στα πλέι-οφ.

Πρώτης τάξεως ευκαιρία αποτελεί το κυριακάτικο (12/5, 18:00) παιχνίδι οπού υποδέχεται τον ΠΑΟΚρουσώνα για την τρίτη αγωνιστική των πλέι-οφ της Α1 ΕΠΣΗ.