Πέμπτη, 19 Μαϊος 2022

Σημαντικός βαθμός για τον Πόρο που μπορούσε και τη νίκη - Έντονα παράπονα για το γκολ του ΠΑΟ Ρουφ!

Κυριακή, 16 Ιανουαρίου 2022 17:06 Γράφτηκε από

Πήρε ένα πολύ σημαντικό εκτός έδρας βαθμό αλλά μπορούσε και τη νίκη ο Πόρος - Έντονες διαμαρτυρίες για το 1-1

Ο Πόρος κοίταξε τα μάτια τον ΠΑΟ Ρουφ προηγήθηκε με τον Παπαδομιχελάκη αλλά τελικά δέχθηκε την ισοφάριση από τον Οικονομόπουλο και δεν κατάφερε να πάρει το τρίποντο.

Έντονες οι διαμαρτυρίες των ανθρώπων του Πόρου για επιθετικό φάουλ και χέρι του σκόρερ στην φάση της ισοφάρισης του ΠΑΟ Ρουφ!

Με καλή αμυντική λειτουργία και έχοντας απειληθεί ελάχιστα με κλασικές φάσεις ο Πόρος κράτησε το... μηδέν στο πρώτο μέρος στο Ρουφ.

Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία ήταν για τον ΠΑΟ Ρουφ με την βαθιά μπαλιά που έγινε στην πλάτη της άμυνας του Πόρου στον αμαρκάριστο Νιτσάκη, με το σουτ του τελευταίου από κοντά μέσα στην περιοχή να αποκρούεται από τον Ζαφείρη στην δεξιά του γωνία σε κόρνερ.

Στο 7' ο Νατσιόπουλος έκανε την πάσα στον Μάντζιο που πλάσαρε στα δίχτυα, όμως υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.

Δέκα λεπτά αργότερα έγινε ένα αδύναμο σουτ του Μάντζιου από το ύψος της περιοχής, έπεσε εύκολα και μπλόκαρε ο Ζαφείρης.

Στο 38' είδαμε ένα μακρινό δυνατό σουτ του Καλλέργη από δεξιά, με την μπάλα να καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Ζαφείρη.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό ένα ακόμη μακρινό σουτ και πάλι του Καλλέργη, η μπάλα παρ' ότι έσκασε στην περιοχή την μπλόκαρε εύκολα ο Ζαφείρης.

Αυτή ήταν και η τελευταία άξια αναφοράς φάση του πρώτου μέρους με το 0-0 να είναι το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Πόρος μπήκε δυνατά καθώς κατάφερε να βρει το γκολ στο 53' μετά από σέντρα του Ράπτη από κόρνερ και κεφαλιά του Παπαδομιχελάκη!

Στο 72' ο ΠΑΟ Ρουφ έφερε το ματς στα ίσα σε μία φάση που θα συζητηθεί!

Η πρώτη κεφαλιά έγινε από τον Μάντζιο, η δεύτερη από τον Οικονομόπουλο, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα και τον Πόρο να διαμαρτύρεται για επιθετικό φάουλ πάνω στον Ζαφείρη αλλά και για χέρι του Οικονομόπουλου την ώρα που έπιασε την κεφαλιά!

Σε αυτή την φάση αποβλήθηκε και ο τεχνικός του Πόρου, Ανδρέας Σκέντζος καθώς διαμαρτυρήθηκε έντονα για το γκολ των γηπεδούχων!

Στην συνέχεια δεν άλλαξε κάτι με το 1-1 να μένει μέχρι το τέλος τον Πόρο να παίρνει ένα σημαντικό εκτός έδρας βαθμό αλλά να μένει με την πικρία της αδικίας για την φάση του 1-1!

ΠΑΟ Ρουφ: Παχατούρας, Βενάρδος, Κατσούλης, Οικονομόπουλος, Quihoata, Αλεξίου, Νιτσάκης, Μπουντόπουλος, Μάντζιος, Καλλέργης, Νατσιόπουλος

Πόρος: Ζαφείρης, Νάκας (20’ λ.τρ. Αριστεινίδης), Μπάμπης, Παπαδομιχελάκης, Παγώνης, Πλαϊτάκης, Αζίζης, Στεφανάκης, Καστελλιανάκης, Ράπτης, Λούσι