Παρασκευή, 03 Δεκεμβρίου 2021

«Λευκή» ισοπαλία για Άρη και Πόρο στη Σούδα

Κυριακή, 24 Οκτωβρίου 2021 17:12 Γράφτηκε από
Πηγή φωτογραφίας; athlitiko.gr Πηγή φωτογραφίας; athlitiko.gr

Με το "λευκό" 0-0 ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στον 7ο όμιλο Αρης Σούδας και Πόρος.

Έπειτα από ένα αρκετά δυνατό παιχνίδι καμιά ομάδα δεν μπόρεσε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα. Η χανιώτικη ομάδα είχε τη σημαντική απουσία του Νικόλτση, ενώ και ο Παπαθανασίου “έσφιξε τα δόντια” για να αγωνιστεί τελικά για 65′.

Ο Πόρος έφτασε σε γκολ στο 32′ με τον Πήλιο το οποίο όμως ακυρώθηκε για οφσάιντ. Στο τέλος του ημιχρόνου ο Αρης είχε την ευκαιρία να σκοράρει με τον Ροκάκη αλλά το σουτ του ήταν αδύναμο και κατέληξε πάνω στον Ζαφείρη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πόρος απείλησε σε αρκετές περιπτώσεις με πιο καλή ευκαιρία αυτή με τον Αζίζi στο 86′.

Οι φάσεις του αγώνα

2′ Σουτ του Βαρδάκη άουτ.

26′ Ωραία προσπάθεια του Παπαδάκη και επικίνδυνο γύρισμα στην περιοχή διώχνει σωτήρια για τον Πόρο ο Λούσι.

32′ Ακυρώνεται ως οφσάιντ γκολ του Πήλιου που σκόραρε με πλασέ έπειτα από εξαιρετική προσπάθεια και πάσα του Αζίζη.

36′ Κόρνερ του Ροκάκη κεφαλιά του Σοφούλη αρκετά έξω από την εστία η μπάλα.

45′ Από γέμισμα του Στεφανίδη ο Ροκάκης βγαίνει στην πλάτη της άμυνας αλλά το σουτ του δεν είναι δυνατό και μπλοκάρει ο Ζαφείρης.

45+1′ Σουτ του Αρώνη ψηλά άουτ.

54′ Σουτ του Μπάμπη και εντυπωσιακή απόκρουση του Κοκκαλά σε κόρνερ.

57′ Σουτ του Καλαμιώτη μπλόκαρε ο Κοκκαλάς.

58′ Σουτ του Μαθιουδάκη άουτ.

66′ Φάουλ του Ράπτη μπλόκαρε σταθερά ο Κοκκαλάς.

75′ Ατομική ενέργεια του Ράπτη και πάσα στον Πήλιο ο Σοφούλης σωτήρια διώχνει για τον Αρη.

83′ Διαμαρτυρίες Σκέντζου για πέσιμο του Πήλιου στην περιοχή και κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή Μόσχου.

86′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πόρο από σέντρα του Πανάγου ο Αρώνης παίρνει την κεφαλιά και ο Αζίζης από κοντά με τον ίδιο τρόπο δεν μπορεί να σκοράρει με τον Κοκκαλά να μπλοκάρει.

90+1′ Σουτ του Τσίτα ψηλά άουτ η μπάλα.

90+5′ Φάουλ του Φέζγκα κεφαλιά του Κυτράκη μπλόκαρε ο Ζαφείρης.

Διαιτητής: Μόσχου (Λασιθίου)
Βοηθοί: Καφεσάκης – Κοκοτάκης (Λασιθίου)

Αρης Σούδας (Νίκος Μαναρώλης): Κοκκαλάς, Κοκκινάκης (88′ Μπακογιάννης), Σοφούλης, Στεφανίδης, Βαρδάκης, Μαθιουδάκης, Κυτράκης, Ροκάκης (82′ Σελάμης), Παπαδάκης (65′ Τσίγκας), Παπαθανασίου (65′ Φέζγκα), Τσίτας.

Πόρος (Ανδρέας Σκέντζος): Ζαφείρης, Λούσι, Πανάγου, Παγώνης, Παπαδομιχελάκης, Αρώνης, Πήλιος, Καλαμιώτης, Αζίζης (88′ λ.τρ. Σηφάκης), Μπάμπης, Ράπτης (78′ λ.τρ. Καστελιαννάκης).

Πηγή: athlitiko.gr