Παρασκευή, 03 Φεβρουαρίου 2023

Φιλική «τριάρα» για τον ΠΟΑ απέναντι στον Άρη Σούδας

Σάββατο, 20 Αυγούστου 2022 19:53 Γράφτηκε από

Αναμέτρηση με άρωμα... περσινής Γ' Εθνικής διεξήχθη στην Σούδα ανάμεσα σε Άρη Σούδας και ΠΟΑ, με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν με 0-3.

Το πρώτο μέρος ήταν σχετικά ισορροπημένο, με πρώτη καλή στιγμή το σουτ του Σφυρογιαννάκη στο 14' το οποίο απέκρουσε ο Κούλα, με τον Άρη να απαντάει 10 λεπτά μετά με την κεφαλιά του Μανταδάκη, ο οποίος απείλησε και στο 28' με μακρινό σουτ που κατέληξε άουτ.

Στην μεγαλύτερη τους στιγμή στο πρώτο ημιχρόνο, οι «πράσινοι» άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του Λουμπάκη, έπειτα από κόρνερ του Μπέη στο 38ο λεπτό.

Με... φόρα μπήκε ο ΠΟΑ στο δεύτερο μέρος, με τον Ικεότσα να κάνει το 0-2 στο 48' με σουτ έξω από την περιοχή.

Το υπόλοιπο του δεύτερου μέρους κύλησε σε χαμηλότερο τέμπο  πέρα από κάποια σουτ από Παπαθανασίου για τον Άρη και Ικεότσα για τον ΠΟΑ, λόγω και των πολλών αλλαγών που έγιναν, με τον ΠΟΑ να διαμορφώνει το τελικό 0-3 με τον Βοργιά λίγο πριν την λήξη της αναμέτρησης.

Οι συνθέσεις:

Άρης Σούδας (Γ. Κόλτζος): Κούλα, Γιαννικάκης, Μανταδάκκης, Ροκάκης, Πατελάκης, Κοντοράκης, Μάλαμας, Μαυρομμάτης, Προκοπάκης, Βαρδάκης, Τσιμπρικίδης

Έπαιξαν και οι: Βουλγαράκης, Λαδάς, Μπαμπουλής, Κατσαντώνης, Μπίτι, Αθανασόπουλος, Ανδρονικάκης, Πλανάκης, Σελάμι, Παπαθανασίου, Σπανάκης

ΠΟΑ (Μ. Πίτσος): Αμπατζής, Χαρίτος, Λουμπάκης, Δαμιανάκης, Κασσωτάκης, Παπασπύρος, Ικεότσα, Μπέης, Χατζηανδρέου, Σφυρογιαννάκης, Γιακουμάκης

Έπαιξαν και οι: Ρουμπάκης, Νάτος, Βασιλάκης, Κοντός, Βοργιάς, Σκουλάς