Τρίτη, 31 Ιανουαρίου 2023

Χορταστική ισοπαλία ανάμεσα σε ΠΟΑ και ΟΦΗ Κ19

Σάββατο, 13 Αυγούστου 2022 20:29 Γράφτηκε από

Τρίτο φιλικό και για τον ΠΟΑ και για την Κ19 του ΟΦΗ στα πλαίσια της προετοιμασίας τους, με την ομάδα του Ατσαλένιου να υποδέχεται την ομάδα υποδομής του «Ομίλου» στο Ατσαλένιο, με το 2-2 να είναι το τελικό σκορ!

Στο πρώτο μέρος, η ομάδα του ΟΦΗ εκμεταλλεύτηκε την ευκαιρία που της παρουσιάστηκε και έκανε το 0-1, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Με την έναρξη της επανάληψης, ο ΠΟΑ μπήκε πιο δυνατά και έχασε πέναλτι στο 7ο λεπτό του δευτέρου, ενώ εν τέλει ισοφάρισε τέσσερα λεπτά αργότερα με τον Σφυρογιαννάκη.

Οι «μικροί» του Πατεμτζή όμως είχαν ξανά απάντηση και έπειτα από λάθος της άμυνας έκαναν το 1-2 στο 60ο λεπτό, με τον Σφυρογιαννάκη να διαμορφώνει το τελικό 2-2 μερικά λεπτά αργότερα.

Οι συνθέσεις:

ΠΟΑ (Μ. Πίτσος): Ρουμπάκης Ι., Σκουλάς, Βασιλάκης, Νηστικάκης, Λουμπάκης, Ικεότσα, Νάτος, Βοργιάς, Σφυρογιαννάκης, Μπέης, Καϊμακαμούδης

Αγωνίστηκαν και οι: Αμπατζής, Κασσωτάκης, Ρουμπάκης Μ., Κερμενίδης, Χατζηανδρέου, Δαμιανάκης, Χαρίτος, Γιακουμάκης, Γωνιανάκης

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Καλαφάτης, Καραντινός, Χότζα, Σαλούστρος, Χνάρης, Σημαντηράκης, Φαϊτάκης, Ζαχαριουδάκης, Μάρα, Φανουράκης, Θεοδοσουλάκης

Αγωνίστηκαν και οι: Μακράκης, Ρολάκης, Γεωργαλής, Σωμαράκης, Αδαμάκης, Μιράσι