Πέμπτη, 27 Ιανουαρίου 2022

ΠΟΑ: Το πάθημα δεν φαίνεται να έχει γίνει μάθημα

Τρίτη, 07 Δεκεμβρίου 2021 17:29 Γράφτηκε από

Για τρίτο παιχνίδι την φετινή χρονιά ο ΠΟΑ δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί το εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, με αποτέλεσμα να χάσει τη νίκη μέσα από τα χέρια του.

Ο ΠΟΑ αναδείχθηκε ισόπαλος 3-3 με τον Πόρο στο Ατσαλένιο το μεσημέρι της Κυριακής, παρότι με την λήξη του πρώτου μέρους προηγούνταν με 2-0 χάρη στα γκολ των Νίκολι και Καϊμακαμούδη.

Η ομάδα του Ανέστη Αναστασιάδη αν και βρήκε ένα τρίτο τέρμα μετά την ισοφάριση σε 2-2 από τον Πόρο με τον Αννιτσάκη, είδε τον Καστελλιανάκη με γκολ στο 92' να φεύγουν οι τρεις βαθμοί από τα χέρια της και να μένει με τον έναν.

Ξανά στο ίδιο έργο θεατές μπορεί να πει κανείς, καθώς κάτι τέτοιο συνέβη και με την Ηλιούπολη στον θεσμό του Κυπέλλου Ελλάδος, όπου προηγούταν με 3-1 στα πρώτα 45' και δέχθηκε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις με αυτογκόλ του Αννιτσάκη και εν τέλει αποκλείστηκε από την συνέχεια στη διαδικασία των πέναλτι.

Το ίδιο συνέβη και στις 14 Νοεμβρίου και την 4η αγωνιστική του 7ου Ομίλου, όπου ο ΠΟΑ βρέθηκε μπροστά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο με  2-1, ωστόσο υπέστη την ανατροπή με 2-3 από τον ΠΑΟ Ρουφ στο Ατσαλένιο και παρότι είχε χρονικά περιθώρια να αντιδράσει δεν τα κατάφερε σε καμία στιγμή από το 65' και έπειτα.

Το δεύτερο ημίχρονο φαίνεται να εξελίσσεται ο "κακός δαίμονας" της ομάδας του Ατσαλένιου, η οποία θα πρέπει να ψάξει ώστε να βρει το αντίδοτο και να εμφανιστεί καλύτερη στα επόμενα παιχνίδια, προκειμένου να παρουσιάσει ένα πιο πειστικό πρόσωπο στην επανάληψη και να παίρνει τα αποτελέσματα που δικαιούται βάσει της απόδοσης της, στο πρώτο ημίχρονο.

Θυμίζουμε ότι ο ΠΟΑ ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις κι από τον Αλμυρό, ωστόσο στάθηκε τυχερός και με τον Κερμενίδη πήρε το τρίποντο στιγμές αργότερα.