Πέμπτη, 27 Φεβρουαρίου 2020

Δεν τα κατάφερε ο ΠΟΑ, ήττα με 2-0 από την Επισκοπή

Κυριακή, 24 Νοεμβρίου 2019 16:50 Γράφτηκε από τον

Δεν τα κατάφερε στο γήπεδο Γάλλου ο ΠΟΑ εκεί όπου ηττήθηκε με 2-0 από την Επισκοπή στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής για την Γ' εθνική κατηγορία.

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα του Ρεθύμνου μετά το 2-2 κόντρα στον Ηρόδοτο, με το σύνολο του Μανώλη Σκύβαλου από την άλλη να κοιτάζουν την συνέχεια.

Καλά μπήκε στον αγωνιστικό χώρου του γηπέδου Γάλλου ο ΠΟΑ έχοντας κάποιες καλές προυποθέσεις για να απειλήσει κυρίως από στημένες μπάλες αλλά και από αντεπιθέσεις.
Η Επισκοπή μετά το νευρικό ξεκίνημα της, ανέβασε την απόδοση της από το 20' λέπτο και έπειτα.

Με την συμπλήρωση 30' λεπτών οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ όταν από εξαιρετική κάθετη πάσα του Σουμπασάκη, ο Τσιριγώτης πλάσαρε σωστά και άνοιξε το σκορ για το 1-0.

Στο 53' ήρθε και το δεύτερο γκολ για την Επισκοπή. Ο Τιάγκο Νάνι έκανε ατομική προσπάθεια και σούταρε, με την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει στα δίχτυα για το 2-0.

Στο 79΄ Ο ΠΟΑ έμεινε με 10 παίκτες. Ο διαιτητής της αναμέτρησης έδωσε την κόκκινη κάρτα στον Σαμουηλίδη. Ο άσσος των πρασίνων είδε την δεύτερη κίτρινη για φάουλ πάνω στον Γκιόκα.

Στα τελευταία λεπτά δεν άλλαξε το παραμικρό με την Επισκοπή να επικρατεί με 2-0.

Η εξέλιξη του αγώνα

1' Σέντρα στον αγώνα

4' Καλή εκτέλεση φάουλ του Χατζηανδρέου, με τον Πετράκη να μην καταφέρνει να πιάνει την κεφαλιά και εκείνη να περνάει άουτ.

15' Φάουλ σε καλό σημείο για την Επισκοπή, με τον Μυρθιανό να σουτάρει πάνω στα σώματα.

17' Σέντρα του Νίκολι, σουτ στην κίνηση από τον Κερμενίδη με την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.

23' Απ' ευθείας φάουλ από τον Χατζηανδρέου η μπάλα βρήκε σε σώματα και πέρασε λίγο κόρνερ.

30' ΓΚΟΟΛ για την Επισκοπή. Εξαιρετική κάθετη πάσα του Σουμπασάκη, ο Τσιριγώτης πλάσαρε σωστά και άνοιξε το σκορ για το 1-0.

Έχει ανεβάσει την απόδοση της η Επισκοπή με τον ΠΟΑ να προσπαθεί μέσα από αντεπιθέσεις να απειλήσει.

Ημίχρονο στο Ρέθυμνο... Επισκοπή - ΠΟΑ 1-0

46' Σέντρα στην επανάληψη

53' ΓΚΟΟΛ για την Επισκοπή. Ο Τιάγκο με σούταρε με την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει στα δίχτυα για το 2-0.

Έχει την κατοχή η Επισκοπή και δύσκολα φαίνεται να αλλάζει κάτι.

74' Κάθετη μπαλιά για την Επισκοπή με τον Ρουμπάκη να ελέγχει.

Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα.

79΄ Ο ΠΟΑ συνεχίζει με 10 παίκτες με τον Σαμουηλίδη να δέχεται την κόκκινη κάρτα. Ο άσσος του ΠΟΑ είδε την δεύτερη κίτρινη για φάουλ πάνω στον Γκιόκα.

89' Σουτ του Τσιριγώτη η μπάλα λίγο άουτ.

90' Σουτ από τον Πολυχρόνη μπλόκαρε ο Ρουμπάκης σταθερά.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ: Χανιωτάκης, Μπρίτο, Καρβουνιάρης, Μυρθιανός, Πολυχρόνης, Μίκιτς, Τιάγκο (88' Λίμα), Πίσπας (70' Γκιόκας), Τσιριγώτης, Σουμπασάκης (89' Ξεπαπαδάκης), Φάμπιο (79' Φουκαράκης)

ΠΟΑ: Ρουμπάκης, Μαρκουλάκης, Πλουσής Β. (67΄Τζουανάκης), Πετράκης, Σαμουηλίδης, Ρωμανάκης, Νίκολλι, Κερμενίδης (85’ Νηστικάκης), Καϊμακαμούδης, Χατζηανδρέου (63’ Ξυλούρης), Βολονάκης (88΄Νάτος)