Κυριακή, 16 Ιανουαρίου 2022

ΠΟΑ - ΠΑΟ Ρουφ 2-3: Δεν βγήκε στο δεύτερο μέρος και υπέστη την ανατροπή

Κυριακή, 14 Νοεμβρίου 2021 17:00 Γράφτηκε από

Ο ΠΟΑ αν και προηγήθηκε στα πρώτα δευτερόλεπτα της αναμέτρησης, υπέστη την ήττα με ανατροπή από τον ΠΑΟ Ρουφ στο Ατσαλένιο για την 4η αγωνιστική του 7ου Ομίλου Γ' Εθνικής.

Η ομάδα του Ανέστη Αναστασιάδη ευτύχησε να πάρει προβάδισμα στο σκορ μόλις στο 16ο δευτερόλεπτο του αγώνα, δέχθηκε την ισοφάρισε με τον Μάντζιο στο 20', στιγμές αργότερα πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ με τον Ολιβέιρα, όμως το δεύτερο ημίχρονο ήταν απογοητευτικό και χωρίς να εκδηλώσει ευκαιρία στα καρέ του ΠΑΟ Ρουφ, είδε να έρχονται τα πάνω κάτω στην αναμέτρηση, με τους Νατσιόπουλιο και Βενάρδο να σκοράρουν για τους φιλοξενούμενους μέσα σε ένα 6λεπτο.

Να σημειωθεί πως ο ΠΟΑ διαμαρτύρεται για κόκκινη κάρτα στον Γκιοατά που δεν βγήκε στα πρώτα 45 λεπτά, μετά από χτύπημα στον Καϊμακαμούδη, ενώ "φώναξε" και για οφσάιντ στην φάση του τρίτου γκολ του Ρουφ, όταν ο δεξιός οπισθοφύλακας, Βενάρδος βγήκε στην πλάτη της άμυνας του και πλάσαρε τον Γιαγκιόζη για το 2-3, με την σημαία να παραμένει κάτω.