Δευτέρα, 25 Οκτωβρίου 2021

Ματσάρα στο Τυμπάκι... με νικητή τον ΑΟΤ!

Κυριακή, 19 Σεπτεμβρίου 2021 18:56 Γράφτηκε από
Συναρπαστικό παιχνίδι εκτυλίχθηκε στο Τυμπάκι, με τον ΑΟΤ να κερδίζει τελικά με 2-1 τον ΠΟΑ!

Η ομάδα του Ανέστη Αναστασιάδη μπήκε καλύτερα στο ματς, έχοντας την κατοχή της μπάλας εξαρχής και κατάφερε να προηγηθει με πλασέ του μόνιμου σκόρερ της Φώτη Καϊμακαμούδη στο 13ο λεπτό, εκμεταλλευόμενος την ασίστ του Μιγκέλ Ολιβέιρα.

Οι "Τυμπακιανοί" έπειτα από την αρχική ψυχρολουσία προσπάθησαν να ισορροπήσουν και να βρουν το γκολ της ισοφάρισης το οποίο τελικά πέτυχε ο Μεταξάκης στο 30ο λεπτό με πολύ όμορφο σουτ και λίγο έλειψε να πάρουν και το προβάδισμα με τον Ζαφείρη, κάτι το οποίο απέτρεψε ο νεαρός κίπερ Αμπατζής.

Ο ΠΟΑ ξανακέρδισε μέτρα στο ματς και απείλησε με τους Ρουμπάκη και Αννιτσάκη, των οποίων όμως τις προσπάθειες αποσόβησε ο Δημαράκης οδηγώντας τις δύο ομάδες ισόπαλες στην ανάπαυλα.

Στην επανάληψη, ο Άλεκος Ζαφείρης ανέλαβε δράση καθώς κουβάλησε την μπάλα, έφτασε μέχρι την περιοχή και πλάσαρε κάνοντας την ολική ανατροπή για την ομάδα του Μιχάλη Κουτεντάκη.

Οι Ατσαλενιώτες πίεσαν για την ισοφάριση, έχασαν μεγάλη ευκαιρίαμε τον δραστήριο Ολιβέιρα αλλά δεν κατάφεραν κάτι παραπάνω.

ΑΟ Τυμπακίου: Δημαράκης, Γιαννακάκης, Κουρουθιανάκης, Βρεττός, Δουλγεράκης, Φραγκιαδουλάκης, Τριάντης, Παραθύρας, Φουντουλάκης, Μεταξάκης, Ζαφείρης
Αγωνίστηκαν και οι: Παπανδρέου, Κουτεντάκης, Γερακιός, Παπαδάκης Γ., Σκαντζάκης
Π.Ο.Α: Αμπατζής, Αννιτσάκης, Μασουέρο, Πατινιώτης, Σαβουϊδάκης, Σαμουηλίδης, Χατζηανδρέου, Σένκα, Ολιβέιρα, Ρουμπάκης, Καϊμακαμούδης
Αγωνίστηκαν και οι: Χωματάς, Ένο,Νίκολι, Κερμενίδης, Λίλος, Βοργιάς, Μεϊρέλες