Παρασκευή, 28 Φεβρουαρίου 2020

Ηρόδοτος - ΑΟΑΝ 1-1: Ισοφάρισε, άξιζε το κάτι παραπάνω ο Ηρόδοτος, στο ντεμπούτο Ανδρουλάκη

Κυριακή, 01 Δεκεμβρίου 2019 16:57 Γράφτηκε από τον

Ο Ηρόδοτος παρά τις πολλές και καλές ευκαιρίες στο δεύτερο μέρος το μόνο που κατάφερε ήταν να ισοφαρίσει σε 1-1, τον ΑΟΑΝ με πανέμορφο γκολ του Γκίνη στο 75.

Ο ΑΟΑΝ είχε προηγηθεί με τον Ζέλιο στο 34' όταν εκείνος επιχείρησε την σέντρα και ο Παναγιώτου δεν υπολογιζε σωστά την μπάλα η οποία κατέληξε στα δίχτυα.

Αισθητά καλύτερος ο Ηρόδοτος στο δεύτερο μέρος, ισοφάρισε για το 1-1 με τον Γκίνη στο 75' παίρνοντας τον βαθμό στο πρώτο παιχνιδι του Αντώνη Ανδρουλάκη με την  ομάδα της Ν. Αλικαρνασσού.

Το LIVE:

Ηρόδοτος - ΑΟΑΝ (γηπ. Ν. Αλικαρνασσού) Κουκουράκης, Κομισοπούλου, Μαυρεδάκης (Χανίων)

Hρόδοτος: Παναγιώτου, Μπαλάφας, Κατσαρός, Κανδηλάκης, Αννιτσάκης, Κοντογιάννης, Τσακάνι, Αμαραντίδης (57' Γκίνη), Koυσίδης (75' Κουτσογιαννάκης), Βακράκος, Γαρεφαλάκης (87' Μουντράκης)

ΑΟΑΝ: Αραμπατζής, Πολίτης, Ζέλιος, Τσανάϊ. Χατζόπουλος, Μπλούκας, Πιθαρούλης, Θεοδωρίδης, Μουτσαϊ (80' Καλογιαννίδης), Αλμυράς (61' Τσάνγκας), Μαρκάκης

Δείτε εδώ πως το Prismasport.gr κατέγραψε καρέ-καρέ όλες τις φάσεις του παιχνιδιού.

Οι δύο ομάδες μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο του γηπέδου της Ν. Αλικαρνασσού και το παιχνίδι είναι έτοιμο να ξεκινήσει!

1' Σέντρα στην Ν. Αλικαρνασσό.

4' Μεγάλη ευκαιρία χάνει ο Αλμύρας, ο οποίος βγαίνε σε θέση τετ α τετ αλλά το πλασέ του πάει ακριβώς στο σημείο που είναι ο Παναγιώτου. Τέραστια ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους.

6' Δεν μπορεί να επωφεληθεί από τις κόντρες ο Βακράκος.

10' Mπήκαμε στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης, με το 0-0 να παραμένει και τον ΑΟΑΝ να έχει την μαγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα, με τον Αλμυρά, να αποτυγχάνει να νικήσει από κοντά τον Παναγιώτου.

14' Πρωτη καλή στιγμή για τον Ηρόδοτο. Ο Κατσαρός εκτελεί το κόρνερ και ο Κανδηλάκης απειλει με κεφαλιά για πρώτη φορά την εστία του Αραμπατζή.

20' Στο 20ο λεπτό βρισκόμαστε πλέον το 0-0 παραμάνει στη Ν. Αλικαρνασσό,

22' Σέντρα Μπαλάφα, κεφαλιά Βακράκου η μπάλα ψηλά άουτ

26' Γκοολ για τον ΑΟΑΝ. Ο Ζέλιος επιχειρεί μία σέντρα, ο Παναγιώτου δεν υπολογίζει καλά και το 0-1 για τον ΑΟΑΝ, είναι γεγονός.

31' Τεράστια διπλή ευκαιρία χάνει ο Βακράκος για τον Ηρόδοτος. Ο στράικερ των γηπεδούχων βγήκε σε θέση τετ α τετ ο Αραμπατζής στην πρώτη τον σταμάτησε και στη δεύτερη έστειλε ψηλά άουτ η μπάλα. Η καλύτερη φάση για την ομάδα της Ν. Αλικαρνασσού.

38' O AOAN πετυχαίνει και δεύτερο γκολ, το οποίο όμως ακυρώνεται καθώς ο Κοκουράκης θεωρεί ότι ο Μυτσάι έστειλε την μπάλα με το χέρι στα δίχτυα.

40' Ωραία συνεργασία, Κουσίδη και Γαρεφαλάκη το σου του τελευταίου μπλοκάρει σταθερά ο Αραμπατζής

45' Ημίχρονο στη Ν. Αλικαρνασσό. Ηρόδοτος - ΑΟΑΝ 0-1

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

46' Σουτ του Βακράκου εντός περιοχής από τον Βακράκο, πέφτει και αποκρούει ο Αραμπατζής

55' Σέντρα του Κατσαρού, κεφαλιά του Βακράκου, λίγο άουτ.

57' Πρώτη αλλαγή για Ηρόδοτο. Γκίνη αντί Αμαραντίδη.

61' Πρώτη αλλαγή και για τον ΑΟΑΝ. Τσάνγκας αντί Αλμύρα

62' Σουτ του Βακράκου μετά από κάθετη του Κουσίδη αποκρούει ο Αραμπατζής.

75'' Γκοοολ για τον Ηρόδοτο. Ο Γκίνη με πανέμορφο σουτ εκτός περιοχής με το αριστερό νίκησε τον Αραμπατζή και έφερε το ματς στα ίσα.

76' Αλλαγή για τον Ηρόδοτο. Κουτσογιαννάκης αντί Κουσίδη.

80' Δεύτερη αλλαγή και για τον ΑΟΑΝ. Καλογιαννίδης αντί Μουτσάι.

81' Εκτελεί το φάουλ ο Βακράκος η μπάλα λίγο άουτ,

89' Σουτ του Βακράκου η μπάλα... πλάγιο.

90' Τέλος στην αναμέτρηση. Ηρόδοτος - ΑΟΑΝ 1-1