Παρασκευή, 06 Δεκεμβρίου 2019

Ο Πυθαρούλης έδωσε το πρώτο διπλό στον ΑΟΑΝ, 0-1 τον Πόρο

Σάββατο, 16 Νοεμβρίου 2019 16:58 Γράφτηκε από τον

Σε ένα ματς με πολλές εκατέρωθεν φάσεις ο ΑΟΑΝ έφυγε με σπουδαίο διπλό από το Μαρτινέγκο επικρατώντας με 0-1 του Πόρου χάρις στο γκολ του Πυθαρούλη στο 82ο λεπτό,

Εξαιρετικό ποδόσφαιρο από τις δύο ομάδες με το σκορ στο τέλος να φαίνεται "φτωχικό" βάσει των ευκαιρίων που δημιούργησαν αμφότερες οι ομάδες.

Η ομάδα του Αγ. Νικολάου βρήκε το γκολ προς το τέλος της αναμέτρησης και πήρε τη νίκη κόντρα σε ένα καλό ανά διαστήματα Πόρο που πλήρωσε για ακόμη μία φορά τα αμυντικά λάθη του και δεν μπόρεσε να πάρει την πρώτη του εφετινή νίκη.

Πόρος: Παπαδόπουλος, Λουμπάκης, Σκουλάς, Μαυροειδής, Δαμιανάκης, Τριανταφυλλίδης (85' Ποκόνγκ), Τορομανίδης (77' Μαγάκης), Χρηστάκης (65' Μεταξάκης), Μαραθιανός (65' Πήλιος), Γιορντάν, Σένκα.

ΑΟΑΝ: Αραμπατζής, Πολίτης, Μουτσάι (83' Κουρίνος), Κέλλι, Μαρκάκης (90+3 Πλούκας), Τσανάι, Θεοδωρίδης, Πυθαρούλης, Τσάνγκα (72' Καλογιαννίδης), Ζέλιος, Χατζόπουλος

Δείτε πως κατέγραψε το prismasport.gr την αναμέτρηση του Μαρτινέγκο:

1' Η αναμέτρηση ξεκίνησε.

3 Δοκάρι του Χατζόπουλου, αλλά είναι σε θέση οφσάιντ ως μη γενόμενη η φάση.

6' Επικίνδυνο σουτ του Τορμομανίδη, η μπάλα λίγο άουτ

10' Δυνατό παιχνίδι μέχρι στιγμής, με πολλές μονομαχίες και ρυθμό.

14 Διπλή προσπάθεια του Σένκα που δεν μπορεί να νικήσει τον Αραμπατζή.

17' Καλή στιγμή για τον ΑΟΑΝ. Ο Μαρκάκης σουτάρει αλλά ο Παπαδόπουλος πέφτει στην δεξιά του γωνία και απομακρύνει σε κόρνερ

34' Καλύτερος ο Πόρος μέχρι στιγμής που προσπαθεί κυρίως από τα πλάγια να απειλήσει την ομάδα του Αγ. Νικολάου.

36' Καλή προσπάθεια από τον Λεονάρντο Σένκα που μπαίνει μέσα στην περιοχή αλλά το σουτ του μπλοκάρει εύκολα ο Αραμπατζής

40' Mπαίνουμε σιγά-σιγά στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους.

42' Ο Θεοδωρίδης μπαίνει μέσα στην περιοχή και σουτάρει με το αριστερό αλλά ο Παπαδόπουλος είναι σε ετοιμότητα.

Ημίχρονο στο Μαρτινέγκο. Πόρος - ΑΟΑΝ 0-0

46' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος του παιχνιδιού.

54' Διαμαρτυρίες του ΑΟΑΝ για φάουλ που δεν έδωσε ο διαιτητής του αγώνα κ. Κουκουράκης εις βάρος του Μαρκάκη

55' Μετά από μάχη ο Μαρκάκης μπαίνει μέσα στην περιοχή αλλά το πλασέ με το αριστερό καταλήγει άουτ

63' Μεγάλη ευκαιρία χάνει ο Πόρος με τον Μαραθιανό,

65' Δύο μαζεμένες αλλαγές για τον Πόρο, Μεταξάκης και Πήλιος στις θέσεις Χρηστάκη και Μαραθιανού.

67' Σουτ του Χατζόπουλου κόντραρε η μπάλα και κατέληξε κόρνερ

72' Πρώτη αλλαγή για τον ΑΟΑΝ. Ο Καλογιαννίδης στην θέση του Τσάνγκα

74' Ξαφνικό σουτ του Καλογιαννίδη μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Παπαδόπουλος

76' Κεφαλιά του Λουμπάκη και σουτ του Δαμιανάκη, αρκετά άουτ η μπάλα.

77 Τρίτη αλλαγή για τον Πόρο, Μαγάκης αντί Τορομανίδη.

82' Γκοολ για τον ΑΟΑΝ με τον Πυθαρούλη, Ο έμπειρος μέσος εκμεταλλεύεται την αδράνεια της άμυνας του Πόρου και με πλασέ νικά τον Παπαδόπουλο για το 0-1.

85' Ο Πόρος πλέον είναι υποχρεωμένος να ανοικτεί προκειμένου να βρει το γκολ της ισοφάρισης.

87' Ωραία προσπάθεια και σουτ του Μεταξάκη η μπάλα κοντράρει και χάνει την δύναμη με τον Αραμπατζή να μπλοκάρει.

88' Τέταρτη αλλαγή για τον Πόρο, Τριανταφυλλίδης έξω, Ποκόνγκ μέσα.

89' Χάνει τις αισθήσεις του ο Τσανάι, με τον Πλούκα να παίρνει την θέση του. Μικρή διακοπή στο ματς.

Τέλος στην αναμέτρηση. Ο ΑΟΑΝ παίρνει το πρώτο του διπλό στο πρωτάθλημα στην εκπνοή του πρώτου γύρου του 8ου ομίλου.