Εκτύπωση αυτής της σελίδας

O Μπρίτο στο 90' έστειλε την Επισκοπή στην κορυφή!

Κυριακή, 13 Οκτωβρίου 2019 17:58 Γράφτηκε από τον

Με χρυσό σκόρερ τον Μπρίτο η Επισκοπή πήρε το τρίτο τρίποντο της την εφετινή χρονιά και προπορεύεται στον πίνακα του Κηρτικού ομίλου της Γ' Εθνικής.

Κακό ματς από τις δύο ομάδες με ελάχιστες ευκαιρίες μπροστά στις δύο εστίες, με την Επισκοπή να θέλει περισσότερο το τρίποντο το οποίο και κατέκτησε με την κεφαλιά του Μπρίτο έπειτα από την εκτέλεση κόρνερ του Ξεπαπαδάκη.

Οι συνθέσεις:

Επισκοπή: Χανιωτάκης, Μπρίτο, Καρβουνιάρης, Ανδρικόπουλος, Μυρθιανός (71' Ξεπαπαδάκης), Νίκιτς (84' Γκελοσάνι), Λίμα, Νάνι, Πίσπας 81' Γιούκας), Πολυχρόνης (46' Φουκαράκης), Τσιριγώτης

ΑΟΑΝ: Μπρόκος, Πολίτης, Ζέλιο ,Σγουρός, Κέλλι, Τσανάι, Αλμύρας (83' Τσάνγκα), Πυθαρούλης (40' Καλογιαννίδης), Χατζόπουλος, Μαρκάκης. Μουτζιούρας.

Το φιλμ του αγώνα:

1' Το παιχνίδι ξεκίνησε

10' Aναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού με τους γηπεδούχους να έχουν την κατοχή της μπάλας και με μεγάλες μπαλιές να προσπαθούν να απειλήσουν τον Μπρόκο.

12' Ορθιοι από το πρώτο λεπτό οι δυο προπονητές των ομάδων, δίνουν οδηγίες στους παίκτες τους.

15' Προσπάθεια του Τσιριγώτη ο Μπρόκος διστάζει να πάειι πάνω στην μπάλα και ο Πολίτης απομακρύνει πριν γίνει απειλητικός ο Πίσπας

21' Εξαιρετική προσπάθεια του Πίσπα που έρνει την μπάλα στο αριστερό, σούταρε αλλά ο Μπρόκος πέφτοντας έδιωξε σε κόρνερ

25' Έχει αρχίσει και αποκτά ρυθμό το ματς στα τελευταία λεπτά.

40' O Καλογιαννίδης μπαίνει στο παιχνίδι στη θέση του Πυθαρούλη που δεν μπορεί να συνεχίσει

44' Πρώτη καλή στιγμή για τον ΑΟΑΝ ο Μαρκάκης σουτάρει δυνατά αλλά η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.

Λήξη πρώτου μέρους σε ένα παιχνίδι με πολύ λίγες φάσεις.

Το ματς ξεκίνησε και πάλι στο ΔΑΚ Γάλλου.

48' Δοκάρι για την Επισκοπή σε δυνατό σουτ του Τσιριγώτη. Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τους Ρεθυμνιώτες να ανοίξουν το σκορ.

66' Ανεπανάληπτη ευκαιρία για την Επισκοπή με τον Τσιριγώτη να μην μπορεί να νικήσει τον Μπρόκο από κοντά

73' Πολυ ωραίο γύρισμα από τον Καλογιαννίδη ο Μαρκάκης όμως δεν έπιασε το σουτ όπως ήθελε και ο Χανιωτάκης έδιωξε σε κόρνερ

85' Έχουμε μπει στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού.

90' Γκοοολ για την Επισκοπή. Οι Ρεθυμνιώτες κερδίζουν κόρνερ , ο Ξεπαπαδάκης το εκτελέι και ο Μπρίτο πηδάει ψηλότερα από όλους και με κεφαλιά λύνει το γόρδιο δεσμό για την ομάδα του, 1-0