Τρίτη, 14 Ιουλίου 2020

Σκόρπισε τη Νεάπολη στους... πέντε ανέμους ο Γιούχτας!

Παρασκευή, 08 Μαρτίου 2019 15:20 Γράφτηκε από την

Μια ακόμα νίκη σημείωσε ο Γιούχτας, στο ματς που διεξήχθη τη Δευτέρα το μεσημέρι στο Μαρκομιχελάκειο Στάδιο Αρχανών, με αντίπαλο τη Νεάπολη όπου επικράτησε με το ευρύ 5-1, για τη 14η αγωνιστική της Γ' Εθνικής, καλωσορίζοντας έτσι το 2019 με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.
Η ομάδα του Μηνά Πίτσου, από πολύ νωρίς πήρε τα ηνία του παιχνιδιού ενώ ευτύχησε να σκοράρει και στο 8ο λεπτό, ανοίγοντας έτσι το δρόμο γι' αυτό που θα ακολουθούσε.
Έχοντας την κατοχή καθ' όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, οι παίκτες των γηπεδούχων απέδωσαν όμορφο ποδόσφαιρο και με σκόρερ τους Τριανταφύλλου (2), Ηλιόπουλο (2) και Σφυρογιαννάκη πανηγύρισαν την πρώτη νίκη της νέας χρονιάς, επέστρεψαν στην 3η θέση και μείωσαν στο -5 από τον 2ο Εθνικό.

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΑΤΣ:

8' ΓΚΟΛ! Φάουλ για το Γιούχτα λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή. Ο Τριανταφύλλου εκτελεί, η μπαλα στα δίχτυα! 1-0 για τον Γιούχτα.

27' Ο Βαρούχας πάσαρε παράλληλα για τον Ηλιόπουλο στα αριστερά, εκείνος βρέθηκε μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα-σουτ του δεν ήταν καλή.

28' Σέντρα Ρουμπάκη από αριστερά για το κεφάλι του προωθημένου Ραπτάκη, που θα στείλει τη μπάλα εκτός.

33' ΓΚΟΛ! Ο Ηλιόπουλος πήρε τη μπάλα από αριστερά, πέρασε και το Σταυριανουδάκη και έγραψε το 2-0!

40' Κίτρινη κάρτα στον Ταβλαδωράκη για διαμαρτυρία καθώς ζήτησε πέναλτι σε προσπάθειά του εντός περιοχής που δέχθηκε μαρκάρισμα.

45' ΓΚΟΛ! Σέντρα Τριανταφύλλου από δεξιά, προβολή Ηλιόπουλου εντός περιοχής και 3-0!

Αλλαγή για τη Νεάπολη στο ημίχρονο. Έξω ο Νοκάι λογω τραυματισμού (κοιλιακό άλγος), μέσα ο Xhilai

52' Σουτ του Xhilai, διώχνει σε κόρνερ ο Κόλλιας.

55' Κίτρινη κάρτα στο Βαρούχα για μαρκάρισμα.

57' Σουτ του Τσακάνι, λιγο αουτ.

68' Ο Σφυρογιαννάκης έγινε αποδέκτης της μπάλας μέσα στην περιοχή, τη σταμάτησε με το αριστερό και στη συνέχεια με το δεξί σημείωσε ένα πολύ όμορφο τέρμα για το 4-0!

69' ΓΚΟΛ! Μειώνει σε 4-1 ο Ταβλαδωράκης για τη Νεάπολη.

76' Καλό πλασέ του Σφυρογιαννάκη, η μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι!

79' ΓΚΟΛ! 5-1 με ωραίο πλασέ από τον Τάσο Τριανταφύλλου!

80' Τρομερό σουτ του Ηλιόπουλου από δεξιά, δύσκολα σε κόρνερ ο Σταυριανουδάκης!

90' Τέλος παιχνιδιού με το τελικό σκορ να ειναι 5-1 για τον Γιούχτα!

ΓΙΟΥΧΤΑΣ: Κόλλιας, Κασσωτάκης, Ρουμπάκης (78' Βαρδής), Σταθόγλου, Ραπτάκης (73' Λογοθέτης ), Τζανής, Τσάτσος, Μαυρομάτης (82' Χατζάκης), Τριανταφύλλου, Βαρούχας (63' Σφυρογιαννάκης), Ηλιόπουλος
ΝΕΑΠΟΛΗ: Σταυριανουδάκης, Ανυφαντάκης, Κωστάκης, Ζανταλής, Χριστάκης (72' Νάνο), Ταβλαδωράκης, Βολονάκης, Τσακάνι, Νοκαι (46' Xhilai), Περάκης (70' Βλαχάκης), Πεταυράκης (80' Φαϊτάκης)