Σάββατο, 31 Ιουλίου 2021

Γιούχτας-Αναγέννηση Ιεράπετρας 5-3: «Χρυσή» αλλαγή και χατ τρικ σε δέκα λεπτά ο Κουτσογιαννάκης!

Τετάρτη, 26 Μαϊος 2021 18:58 Γράφτηκε από

Με «χρυσή» αλλαγή τον Κουτσογιαννάκη ο Γιούχτας πέτυχε τεράστια ανατροπή και νίκησε με σκορ 5-3 την Αναγέννηση Ιεράπετρας!

Η κίνηση του προπονητή, Άγγελου Κασσωτάκη να τον ρίξει στη μάχη στο 57΄ανέτρεψε τα δεδομένα, καθώς σε δέκα λεπτά με εκπληκτική εμφάνιση πέτυχε χατ-τρικ!

Στη σπουδαία νίκη του Γιούχτα συνέβαλε και ο έμπειρος, Κατσικοκέρης, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ.

Η Αναγέννηση πάλεψε τον αγώνα και κατάφερε να ανατρέψει προσωρινά το σκορ με δύο γκολ του Κωτσοβού και ένα του Λαθούρη, στη συνέχεια όμως δεν κατάφερε να κρατήσει τη νίκη.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Γιούχτας μπήκε δυνατά και κατάφερε νωρίς στο 4΄να αιφνιδιάσει τον αντίπαλο του.

Στη συνέχεια είχε τα ηνία του αγώνα, με την Αναγέννηση να προσπαθεί να ισορροπήσει.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν σε μια στημένη φάση να ισοφαρίσουν και στη συνέχεια το παιχνίδι απέκτησε νέο ενδιαφέρον. Και οι δύο αντίπαλοι είχαν φάσεις για περισσότερα γκολ.

Στην επανάληψη το παιχνίδι απέκτησε άγρια ομορφιά με δύο ανατροπές! Ο Γιούχτας βρέθηκε να χάνει με 1-3, αλλά δεν τα παράτησε και έφυγε στο τέλος νικητής!

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΓΚΟΛ: Στο 4΄, μετά από κόντρες ο Κατσικοκέρης με σουτ άνοιξε το σκορ 1-0.

Στο 5΄σουτ του Κατσικοκέρη, η μπάλα άουτ.

ΓΚΟΛ: Στο 25΄, μετά από φάουλ του Κουτούζου, ο Κωτσοβός με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 28΄σουτ του Κουτούζου, απέκρουσε εντυπωσιακά ο τερματοφύλακας του Γιούχτα.
Στο 33΄σουτ του Β. Πλουσή η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

Στο 40΄μετά από κάθετη πάσα του Μερκούρι στον Λαθούρη, πλασέ του τελευταίου, η μπάλα άουτ.

Στο 44΄οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι σε μαρκάρισμα του Χατζάκη πάνω στον Σφυρογιαννάκη.

Στο 52΄ο Κουτούζος με σουτ δεν κατάφερε να νικήσει τον τερματοφύλακα.

ΓΚΟΛ. Στο 53΄μετά από σέντρα του Μερκούρι ο Κωτσοβός με κεφαλιά ανατρέπει το σκορ! 1-2

Στο 55΄ο Β. Πλουσής εκτέλεσε φάουλ, επικράτησε σύγχυση, σουτ του Σαββίδη, έδιωξαν πάνω στη γραμμή οι αμυντικοί.

Στο 67΄μετά από σουτ του Σφυρογιαννάκη, η μπάλα βρήκε σε σώμα αμυντικού και ο Γιούχτας ζήτησε πέναλτι.
Στο 70΄ο Κόλλιας απέκρουσε σε κόρνερ μετά από εκτέλεση φάουλ του Κουτούζου.
ΓΚΟΛ: Στο 72΄, μετά από μπαλιά του Κωτσοβού, ο Λαθούρης με κεφαλιά γράφει το 1-3! Διαμαρτυρίες για επιθετικό φάουλ από τους γηπεδούχους.

ΓΚΟΛ: Στο 78΄σέντρα Κασσωτάκη, σουτ στην κίνηση ο Κουτσογιαννάκης και 2-3!

ΓΚΟΛ: Στο 83΄ο Παχάκης πασάρει στον Κουτσογιαννάκη και ο τελευταίος με σουτ γράφει το 3-3!
ΓΚΟΛ: Στο 88΄σέντρα σουτ Κουτσογιαννάκη και νέα ανατροπή! 4-3!
ΓΚΟΛ: Στο 90΄! Παράλληλη πάσα του Κουτσογιαννάκη στον Κατσικοκέρη και 5-3!

Η διαιτησία του αγώνα: Αντωνίου (Χανίων), Δασκαλομαρκάκης, Οβάκογλου

Γιούχτας: Κόλλιας, Κασσωτάκης, Ραπτάκης (37΄λ.τ Λογοθέτης), Τζανής, Μαυροειδής, Σαββίδης (57΄λ.τ Παχάκης), Ψαρράς (65΄Γεράκιος), Πλουσής Δ (57΄Μαυρομάτης)., Πλουσής Β (57΄Κουτσογιαννάκης)., Σφυρογιαννάκης, Κατσικοκέρης.
Αναγέννηση Ιεράπετρας: Χαραλαμπάκης, Πιθαρούλης, Χατζάκης, Κορνάρος, Μερκούρι, Κωτσοβός, Μανουσάκης (80΄Γιακουμάκης), Κουτούζος, Καλλιμάνης, Λαθούρης, Τζουανάκης.