Σάββατο, 04 Δεκεμβρίου 2021

Γιούχτας - Πανιώνιος 1-4: Υπέκυψε στην ανωτερότητα του «Ιστορικού»

Κυριακή, 24 Οκτωβρίου 2021 16:59 Γράφτηκε από

Με το αριστερό... ξεκίνησε ο Γιούχτας, που γνώρισε την ήττα με 1-4 από τον Πανιώνιο στις Αρχάνες στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής.

Η ομάδα του Άγγελου Κασσωτάκη αν και προηγήθηκε με το «καλημέρα» στην αναμέτρηση, στη συνέχεια κατέρρευσε με αποτέλεσμα ο Πανιώνιος να πάρει μία εύκολη νίκη στις Αρχάνες.

Το συγκρότημα του Δ. Κοροπούλη, μετά το πρώτο σοκ που υπέστη με το γκολ του Σφυρογιαννάκη κατάφερε να βρει μέσα σε ένα 20λεπτο τρία τέρματα και να πάει μπροστά στο σκορ στα αποδυτήρια με 1-3, κόντρα σε ένα Γιούχτα που δεν ήξερε τι συνέβαινε στην αναμέτρηση, μην μπορώντας να ακολουθήσει το ρυθμό των "κυανέρυθρων".οι οποίοι ξεκίνησαν το δεύτερο ημίχρονο, όπως ακριβώς σταμάτησε στο πρώτο, δηλαδή με ένα τέρμα

Για τον Πανιώνιο σκόραραν από δύο τέρματα, οι Γροντής και Λιούμης.

Το παιχνίδι:

1' Σέντρα στο ματς!

2' Ο Σφυρογιαννάκης θα κάνει μία επικίνδυνη σέντρα όμως ο Ζούλιας θα απομακρύνει σε κόρνερ πριν ο Κατσικοκέρης γίνει απειλητικός.

3'O Mέμμος θα κάνει την σέντρα από αριστερά, ο Σταματόπουλος θα κάνει μία άστοχη έξοδο και ο Σφυρογιαννάκης από κοντά με το κεφάλι θα γράψει το 1-0 για τον Γιούχτα!