Παρασκευή, 22 Οκτωβρίου 2021

Ισοπαλία στην Σητεία για Νίκη και Γιούχτα

Κυριακή, 19 Σεπτεμβρίου 2021 18:19 Γράφτηκε από

Σε ένα από τα τελευταία φιλικά πριν από την επίσημη έναρξη των πρωταθλήμάτων τους, Νίκη Σητείας και Γιούχτας ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 1-1.

Η ομάδα του νομού Λασιθίου κοίταξε στα μάτια τον Γιούχτα της Γ΄ Εθνικής δίνοντας ιδιαίτερο ενδιαφέρον στο παιχνίδι χωρίς όμως να καταφέρνει να κάνει κάτι στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο έληξε χωρίς σκορ με τον Γιούχτα να μην έχει κάποια σημαντική φάση.

Στο δεύτερο ημίχρνο το παιχνίδι άνοιξε και η Νίκη Σητείας πήρε το προβάδισμα στο σκορ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πετάση στο 65ο λεπτό.

Η απάντηση της ομάδας του Άγγελου Κασσωτάκη ήταν άμεση, με την κεφαλιά του Σφυρογιαννάκη στο 66ο λεπτό να βρίσκει δίχτυα κάνοντας το 1-1, με τον ίδιο ποδοσφαιριστή να έχει δοκάρι στιγμές αργότερα.

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι την λήξη του παιχνιδιού, με τους δύο προπονητές να παραμένουν σχετικά ευχαριστημένοι από την εικόνα των ομάδων τους.