Κυριακή, 19 Σεπτεμβρίου 2021

Δύσκολο αλλά σπουδαίο διπλό ο ΑΟΑΝ 2-1 τον Πλατανιά

Κυριακή, 09 Μαϊος 2021 19:26 Γράφτηκε από

Σπουδαίο διπλό για τον ΑΟΑΝ, μέσα στο Μάλεμε επί του Πλατανιά με σκορ 2-1.

Η ομάδα του Αγίου Νικολάου βρίσκεται στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα και παραμένει μέσα στον στόχο της.

Ο Πλατανιάς θα αναζητήσει αλλού τους χαμένους βαθμούς που χρειάζεται για να σωθεί.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

7’ Ο Μαρκάκης εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας και από θέση μέσα αριστερά σούταρε όμως ο Λαζαρίδης μπλόκαρε την μπάλα η πρώτη τελική στο ματς για τον ΑΟΑΝ

14΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά με τον Μπερντίο να βγαίνει απέναντι στον Μπένκο ο οποίος με τα πόδια απομάκρυνε τον κίνδυνο.

19’ Κάθετη πάσα του Γελαδάρη για τον Μπερντίο το σουτ όμως πέρασε πάνω από τα δοκάρια χωρίς να ανησυχήσει τον Μπένκο

27’ Σέντρα σουτ από τον Παπαδόπουλο ο Λαζαρίδης θα διώξει με δυσκολία

31’ Σέντρα απο δεξιά κεφαλιά από τον Μαρκάκη ο οποίος δεν βρήκε την μπάλα όπως ήθελε και αυτή πέρασε άουτ

32’ Εκτέλεση φάουλ από πλάγια θέση του Κατσαρού ο Μπένκο διώχνει με γροθιές σε κόρνερ και από το κόρνερ ο Πλατανιάς χάνει μεγάλη ευκαιρία με προβολή του Ταγιάρι με την μπάλα να περνάει άουτ

38’ ΓΚΟΛ για τον ΑΟΑΝ 0-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Παπάδοπουλου στο οποίο υπέπεσε ο Γιαννικάκης

40’ Σουτ από τον Διάκο για τον ΑΟΑΝ η μπάλα βρίσκει σε πλάτη αμυντικού παίρνει ύψος και καταλήγει στην αγκαλιά του Λαζαρίδη

50′ Λάθος διώξιμο του Μπένκο ο Μαρκουλάκης δεν βρίσκει την μπάλα όπως θα ήθελε και η μπάλα καταλήγει ξανά στον τερματοφύλακα του ΑΟΑΝ

52′ ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά Κόρνερ του Μαρτίνεθ από αριστερά ο Γελαδάρης με κεφαλιά ισοφαρίζει σε 1-1

59΄Καλό σουτ από τον Μπερντίο ο Μπένκο έδιωξε σε κόρνερ.

64′ Κάθετη Γελαδάρη, ο Κένγκα από θέση μέσα δεξιά δυνατό σουτ πάνω από τα δοκάρια όμως

76′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Πλατανιά με τον Μπερντίο να χάνει τετ-α-τετ καθώς ο Μπένκο αρχικά απέκρουσε και στην συνέχεια μπλόκαρε την μπάλα

79′ Τεράστια ευκαιρία για τον ΑΟΑΝ, ο Παπαδόπουλος με σουτ έστειλε την μπαλα στο “παραθυράκι” όμως ο Λαζαρίδης με εντυπωσιακή επέμβαση έστειλε την μπάλα σε κόρνερ

83′ 1-2 Σε μια φάση που υπάρχουν διαμαρτυρίες από πλευράς Πλατανιά ότι η μπάλα ήταν άουτ και όχι κόρνερ ξεκίνησε η φάση του 2ου τέρματος για τον Άγιο Νικόλαο. Σουτ από τον Μακρυδάκη ο Λαζαρίδης διώχνει και απο κοντά ο Μαρκάκης κάνει το 2-1 για τον ΑΟΑΝ

Πλατανιάς(Κόλτζος): Λαζαρίδης, Γκολόσι, Κατσαρός, Ταγιάρι, Γιαννικάκης, Πατρικάκης(85’ Μαλαμας), Μαρτίνεθ (62’ Γιακουμάκης) , Γελαδάρης, Τζαμπάζοφ (46’ Κένγκα), Μπερντίος(85’ Μαθιουλάκης), Μαρκουλάκης.

ΑΟΑΝ (Σουργιάς): Μπένκο, Δολαψάκης, Μακρυδάκης, Πυθαρούλης, Τσανάι, Μαυρής(67’ Τζιλάι), Διάκος, Χρυσοφάκης(81 Τσαγκάς), Φουκαράκης, Παπαδόπουλος, Μαρκάκης.

Πηγή: sports-factory.gr