Πέμπτη, 27 Ιανουαρίου 2022

Με υπογραφή Μηνά πέρασε και από τη Σούδα ο ΑΟΑΝ

Κυριακή, 05 Δεκεμβρίου 2021 17:05 Γράφτηκε από

Ο ΑΟΑΝ επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και με σκόρερ τον συνήθη ύποπτο Περικλή Μηνά πέρασε από την Σούδα επικρατώντας του Άρη με 1-0 για την 6η αγωνιστική του 7ου Ομίλου της Γ' Εθνικής.

Η ομάδα του Νίκου Σουργιά ξεπέρασε την ήττα στο Κύπελλο από την Αναγέννηση Καρδίτσας νικώντας με 1-0 τον Άρη Σούδας χάρη στο γκολ του Περικλή Μηνά στο 42'.

Ο μεσοεπιθετικός του ΑΟΑΝ πήρε για ένα ακόμα παιχνίδι την ομάδα του από το χέρι και την οδήγησε στη νίκη, σκοράροντας από δεξιά της περιοχής με ωραίο τελείωμα στο 42'.

Σκληρό παιχνίδι από την αρχή έως το τέλος, με αποτέλεσμα ουκ ολίγες φορές να ανάψουν τα αίματα και τον Ηρακλειώτη διαιτητή, Βασάκη να βγάζει πολλάκις την κίτρινη κάρτα από τσεπάκι.

Οι γηπεδούχοι απώλεσαν μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσουν με την συμπλήρωση των πρώτων 45' όταν ο Βαρδάκης βρέθηκε μόνος του, αλλά η κεφαλιά του εξ επαφής ήταν άστοχη.

Η εικόνα του αγώνα

3' Kόψιμο Παπαδάκη ο Πυθαρούλης απομακρύνει σε κόρνερ.
8' Ο Αναστασόπουλος, παίρνει την πάσα από τον Νικόλτση όμως το πλασέ του είναι εντελώς άστοχο.
15' Ο Παπαδόπουλος εκτελεί συρτά το φάουλ από δεξιά της περιοχής, φάση δουλεμένη στην προπόνηση, με τον Κίτο να σουτάρει δυνατά και τον Βροντάκη να σώζει και να απομακρύνει σε κόρνερ.
18' Νέα εκτέλεση φάουλ από τον Παπαδόπουλο στο πρώτο δοκάρι, με τον Τσανάι να κινείται στην πορεία της μπάλας και κεφαλιά να στέλνει την μπάλα ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Βροντάκη.
22' Κίτρινη κάρτα στον Νικόλτση για μαρκάρισμα στον Μαυρή.
25' Ωραίο γύρισμα και σουτ του Νικόλτση, ο Μπένκο είναι στο κατάλληλο σημείο για να αποσοβήσει τον κίνδυνο.
29' Κίτρινη στον Παπαδάκη για μαρκάρισμα στον Παπαδόπουλο.
32' Κίτρινη κάρτα στον Πυθαρούλη, για τράβηγμα της φανέλας του Τσίτα.
37' Ο Μηνάς μπαίνει από δεξιά μέσα στην περιοχή, κρατά στην κατοχή του τη μπάλα, επιχειρεί ένα σουτ το οποίο κοντράρει στο σώμα του Σοφούλη.
42' Ο Μηνάς παίρνει την μπάλα από τον Κίτο από δεξιά, και με ένα συρτό σουτ νικά τον Βροντάκη για το 1-0. Διαμαρτυρίες από τον Άρη Σούδας και φάουλ που δεν δόθηκε στη μεσαία γραμμή.
45' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Άρη Σούδας με τον Βαρδάκη να αστοχεί εξ επαφής με κεφαλιά.
59' Αλλαγή για τον ΑΟΑΝ. Φουκαράκης αντί Πάγια στην αναμέτρηση.
60' Σουτ του νεοεισελθόντα Φουκαράκη, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Βροντάκης.
64' Διπλή αλλαγή για τον Άρη Σούδας. Κοκκινάκης και Αναστασόπουλος εκτός, μέσα οι Βασιλάκης και Τσίγκας.
72' Αλλαγή για τον ΑΟΑΝ. Τζιλάι αντί Νοκάι στην αναμέτρηση.
76' Άστοχο το σουτ του Παπαδάκη.
Τελευταίο σφύριγμα Βασάκη με τον ΑΟΑΝ να παίρνει το τρίποντο χάρη στο γκολ του Μηνά στο 42ο λεπτό.

Άρης Σούδας: Βροντάκης, Στεφανίδης, Σοφούλης, Ροκάκης, Παπαδάκης, Βαρδάκης (55' Τσίγκας), Κοκκινάκης (55' Βασιλάκης), Τσίτας, Μαθιουδάκης, Αναστασόπουλος, Νικόλτσης

ΑΟΑΝ: Μπένκο, Δολαψάκης, Κατσαρός, Μαυρής, Πάγια Μ. (59' Φουκαράκης), Παπαδόπουλος, Μηνάς, Τσανάι, Πυθαρούλης, Νοκάι (75' Τζιλάι), Κίτος