Παρασκευή, 21 Ιανουαρίου 2022

Το τελευταίο τέταρτο... «πληγώνει» την Αναγέννηση Ιεράπετρας

Τρίτη, 09 Νοεμβρίου 2021 10:56 Γράφτηκε από τον

Η Αναγέννηση Ιεράπετρας ψάχνει το «φάρμακο» για να θεραπεύσει τον τρόπο με τον οποίο έχει ηττηθεί μέχρι σήμερα καθώς όλα τα γκολ που έχει δεχθεί ήρθαν στο τελευταίο τέταρτο.

Στο ματς της πρεμιέρας στο Ατσαλένιο, άντεξε για ολόκληρα 76 λεπτά όπου κρατούσε το «μηδέν» αλλά ήρθαν δυο γκολ μέσα σε δυο λεπτά από τον Καϊμακαμούδη του ΠΟΑ και ανάγκασαν την Αναγέννηση να φύγει με άδεια χέρια από το Ηράκλειο.

Στο ματς με τον Πανιώνιο έγινε ακριβώς το ίδιο πράγμα καθώς στο 78' και στο 81' μπήκαν τα γκολ των «κυανέρυθρων».

Την περασμένη Κυριακή κόντρα στον Πόρο το ματς ήταν διαφορετικό καθώς τα «λιοντάρια» βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 2-0 και έδειχναν ότι βρίσκονται πολύ κοντά σε μία μεγάλη νίκη... ωστόσο στο 73' ο Πόρος μείωσε σε 2-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αζίζι και ακολούθησαν τα γκολ του Καστελλιανάκη στο 88' και στο 90+3 για να αφήσουν την Αναγέννηση χωρίς βαθμό στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Το σίγουρο είναι ότι η ομάδα του Κώστα Δεδελετάκη πρέπει να ψάξει να βρει την λύση σε αυτό το πρόβλημα για να μπορέσει να αρχίσει να κερδίζει βαθμούς, διότι όπως έχει δείξει και φέτος είναι σκληρό «καρύδι» και μπορεί να κάνει ζημιές σε όλους τους αντιπάλους της!