Τετάρτη, 19 Ιανουαρίου 2022

Τα «λιοντάρια» της Ιεράπετρας έδειξαν ότι μπορούν να κάνουν «ζημιές»

Τρίτη, 26 Οκτωβρίου 2021 11:31 Γράφτηκε από τον

Η Αναγέννηση Ιεράπετρας μπορεί να γνώρισε την περασμένη Κυριακή την ήττα στο Ατσαλένιο από τον ΠΟΑ με 2-0 στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής, ωστόσο έδειξε ότι θα είναι και φέτος σκληρό «καρύδι»!

Οι παίκτες του Κώστα Δεδελετάκη άντεξαν για 77 λεπτά όπου κρατούσαν το 0-0 στην αναμέτρηση και έδειξαν ικανοί για να μπορέσουν να κάνουν την «ζημιά» στους Ατσαλενιώτες.

Τα «λιοντάρια» της Ιεράπετρας είχαν δυναμισμό και πάθος στο παιχνίδι τους, είχαν υπομονή και περίμεναν την κατάλληλη στιγμή για να «χτυπήσουν» στην κόντρα επίθεση. Είχαν την ευκαιρία με τον Ουατάρα στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου για να σκοράρουν αλλά δεν το κατάφεραν. Σίγουρα ο ΠΟΑ σε εκείνο το ματς ήταν άτυχος καθώς θα μπορούσε να είχε προηγηθεί τόσο στο πρώτο μέρος όσο και στα πρώτα λεπτά του δευτέρου, αλλά όσο παρέμενε το 0-0 ήταν υπέρ της Αναγέννησης η οποία έψαχνε αυτή την μία φάση!

Το σίγουρο είναι ότι η Αναγέννηση θα παλέψει κόντρα σε όλους τους αντιπάλους και φυσικά από την έδρα της δεν θα περάσουν πολλές ομάδες!