Δευτέρα, 25 Οκτωβρίου 2021

Δυνατό φιλικό με τέσσερα γκολ στο Γάζι

Τρίτη, 14 Σεπτεμβρίου 2021 21:07 Γράφτηκε από

Ισόπαλο 2-2 έληξε το φιλικό ανάμεσα σε Αλμυρό και ΑΟΤ που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τρίτης στο Γάζι.

Ο Αλμυρός προηγήθηκε δις, ωστόσο ο ΑΟΤ του Μιχάλη Κουτεντάκη κατάφερε να βρει τα πατήματα του και να πάρει την ισοπαλία από τους "Οράνιε" στο φιλικό των δύο στο πλαίσιο της προετοιμασίας τους.

Ο Ρομέα άνοιξε το σκορ για τον Αλμυρό που μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση, με το 1-0 να είναι σκορ ημιχρόνου.

Στιγμές μετά την έναρξης της επανάληψης ο Κουράκης, έγραψε το 2-0, όμως ο ΑΟΤ κατάφερε να βρει αντίδραση και με γκολ των Παπαδάκη Γιώργου και Αλέκου Ζαφείρη, έφερε το ματς στα ίσια για το 2-2 το οποίο ήταν και τελικό σκορ.

Δημήτρης Βολονάκης και Μιχάλης Κουτεντάκης είδαν τις ομάδες τους να παίζουν καλό ποδόσφαιρο ανά διαστήματα και έβγαλαν χρήσιμα συμπεράσματα, ενόψει της έναρξης του εκάστοτε πρωταθλήματος που αγωνίζονται.