Σάββατο, 16 Οκτωβρίου 2021

Με πέντε διαφορετικούς σκόρερ, 5-0 ο Αλμυρός την Κ19 του ΟΦΗ

Σάββατο, 11 Σεπτεμβρίου 2021 18:00 Γράφτηκε από

Με το ευρύ 5-0 ο Αλμυρός επικράτησε της Κ19 του ΟΦΗ σε φιλικό που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα του Σαββάτου στην έδρα των "Οράνιε".

Η ομάδα του Δημήτρη Βολονάκη ήταν εξαιρετική απέναντι στο συγκρότημα του Μανώλη Πατεμτζή και έχοντας πέντε διαφορετικούς σκόρερ, πήρε τη νίκη με 5-0.

Με το πόδι πατημένο στο γκάζι ξεκίνησε ο Αλμυρός, ο οποίος προηγήθηκε με δύο τέρματα στο πρώτο κιόλας 20λεπτο.

Στις αρχές του αγώνα ο Λεόν με σουτ άνοιξε το σκορ με πλασέ, ενώ με τον ίδιο τρόπο ο Δαμιανάκης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 20ο λεπτό.

Ο Κουράκης με ένα τρίτο γκολ προς το τέλους του πρώτους μέρους έγραψε το 3-0 για το συγκρότημα του Βολονάκη, το οποίο δεν σταμάτησε εκεί και με τον Τσαμάρες στις αρχές του δευτέρου μέρους, ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0.

Λίγο αργότερα ήταν η σειρά του αρχηγού της ομάδας, Ηρακλή Απλαδά να σκοράρει και να διαμορφώσει το τελικό 5-0 για τον Αλμυρό.

Να σημειωθεί πως τόσο ο Λέον όσο και ο Κουράκης είχαν ευκαιρίες να σκοράρουν, ενώ από την πλευρά του ΟΦΗ έφτασαν κοντά στο γκολ οι Θεοδωσουλάκης και Σωμαράκης, χωρίς όμως το επιθυμητό αποτέλεσμα.