Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Μεγάλη νίκη στην εκπνοή για Πλατανιά, 1-0 τον Καραϊσκάκη

Παρασκευή, 06 Μαρτίου 2020 17:13 Γράφτηκε από τον
Πλατανιάς - Καραϊσκάκης (Λουκίνας) 1-0 Πλατανιάς - Καραϊσκάκης (Λουκίνας) 1-0

Μία πολύ σπουδαία νίκη πέτυχε ο Πλατανιάς στη μάχη που δίνει για παραμονή στην Super League 2 όπου επικράτησε με 1-0 του Καραϊσκάκη στην εκπνοή του αγώνα.

Το γκολ της νίκης για την Χανιώτικη ομάδα πέτυχε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Λουκίνας στο 87' (το κέρδισε ο ίδιος), ενώ ο Καππίας που ανέτρεψε τον επιθετικό του Πλατανιά αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Αυτή ήταν η δεύτερη σερί νίκη του Πλατανιά ο οποίος αποκτά ξανά ψυχολογία!

Οι φάσεις του αγώνα

3‘ Σέντρα του Παναγιώτου, ο Τσούτσης ανενόχλητος πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα περνά παράλληλα από την εστία του Σούλη.
11’ Ο Τσούτσης μετά από κόντρες επωφελείται μέσα στην περιοχή θα βρεθεί απέναντι από τον Σούλη αλλά η μπάλα αποκρούεται από τον Κόρτσταμ λίγο πριν περάσει τη γραμμή.
12’ Σουτ του Ψιάνου άουτ.
30’ Ο Κωστίκος βρίσκει μέσα στην περιοχή τον Γιούση, ο οποίος απέναντι από τον Μπουργάνη καθυστερεί και κλείνεται και ο τερματοφύλακας του Καραϊσκάκη μαζεύει.
37’ Εκτέλεση κόρνερ του Ψιάνου, η κεφαλιά του Τσούτση περνά άουτ.
44’ Ωραία προσποίηση του Γιούση που γυρίζει για τον Λουκίνα ο οποίος κόβεται και η φάση τελειώνει.
50’ Σέντρα του Γιούση, καρφωτή κεφαλιά του Κωστίκου, η μπάλα πάνω στον Μπουργάνη.
53’ Σουτ του Κωστίκου από τα όρια της περιοχής, άουτ.
64’ Εντυπωσιακή εκτέλεση φάουλ από τον Τσούτση, η μπάλα περνά δίπλα από τα δοκάρια της εστίας του Σούλη.
65’ Μεγάλη φάση για τον Καραϊσκάκη. Ο Αλμπάνης γυρίζει για τον Τσούτση που πλασάρει, σε ετοιμότητα ο Σούλης μαζεύει.
80' Λάθος στην άμυνα του Πλατανιά, ο Τσούτσης επωφελείται και σουτάρει με δύναμη πάνω στο Σούλη, που αποκρούει.
86’ Ο Καπίας ανατρέπει τον Λουκίνα και υποδεικνύεται πέναλτι για τον Πλατανιά. Αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Καπίας.
87’ (1-0) Ο Λουκίνας ευστοχεί από τα 11 βήματα.
90’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Καραϊσκάκη. Ο Γυφτοκώστας σουτάρει από τη μικρή περιοχή με εξουδετερωμένο τον Σούλη, η μπάλα κοντράρει στον Τσαμούρη, ακολουθεί η κεφαλιά από τον Κούτσα, άουτ.

Διαιτητής: Μπακογιάννης (Αθηνών). Βοηθοί: Σταυρόγλου (Αθηνών) - Δέτση (Αθηνών). 4ος διαιτητής: Γκάμαρης (Αθηνών)

Κίτρινες κάρτες: Κωστίκος (73'), Ψιάνος (75'), Τσαμούρης (90+2'). Κόκκινη κάρτα: Καπίας (86')

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Σούλης, Παπαδόπουλος, Κόρτσταμ, Τσαμούρης, Σαάντο, Κατσαρός (46’ Καραγκούνης), Οικονόμου (55’ Λεϊρία), Μπάμπης, Κωστίκος (77' Βουκελάτος), Γιούσης, Λουκίνας.

Καραϊσκάκης (Γιώργος Πετράκης): Μπουργάνης, Μασούρας (88' Κούστα), Βλάχος, Καπίας, Μέτσε (67’ Γυφτοκώστας), Ψιάνος, Καψάλης, Παναγιώτου, Χατζηστραβός, Τσούτσης, Κυβελίδης (56’ Αλμπάνης).