Τρίτη, 14 Ιουλίου 2020

Διπλό και στην Πάτρα για την Κ19 του Εργοτέλη (0-3)

Σάββατο, 29 Φεβρουαρίου 2020 20:51 Γράφτηκε από τον
Η Κ19 του Εργοτέλη συνέχισε την νικηφόρα πορεία της. Η Κ19 του Εργοτέλη συνέχισε την νικηφόρα πορεία της.

Μια ακόμα νίκη αυτή την φορά στην Πάτρα απέσπασε η Κ19 του Εργοτέλη. Οι "κιτρινόμαυροι" επιβλήθηκαν του αντίστοιχου συγκροτήματος της Παναχαϊκής με 3-0. Οι "κιτρινόμαυροι" ήταν κυρίαρχοι σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού με πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας και αρκετές φάσεις.

Το σκορ άνοιξε με το «καλημέρα» όταν ο Πατρινός στο ντεμπούτο του με την φανέλα του Εργοτέλη κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Αζίζι γράφοντας το 0-1.

Οι παίκτες του κ. Κορνάρου συνέχισαν με αέρα το παιχνίδι δημιουργώντας σημαντικές ευκαιρίες για ν ανεβάσουν το δείχτη του σκορ.Στο 26’ μετά από κάθετη πάσα του Αλεξάκη ο Κόλα βγήκε σε θέση βολής με τον τερματοφύλακα της Παναχαϊκής να διώχνει την μπάλα. Δυο λεπτά αργότερα σε πάσα του Αζιζι ο Κόλα αυτή την φορά βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα σουτάροντας πάνω από το δοκάρια.

Στο 31' σουτ του Αλεξάκη και στο 34’ σουτ του Πατρινού αντίστοιχα απέκρουσε ο γκολκίπερ των γηπεδούχων.

Στην επανάληψη του παιχνιδιού και το 52’ η ομάδα μας διπλασίασε τα τέρματα της όταν ο Αλεξάκης εκτέλεσε κόρνερ και ο Λουσι με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Το τελικό 0-3 σημείωσε ο Αζίζι στο 68’ μετά από κάθετη πάσα του Αλεξάκη.

Παναχαϊκή: Τορνιβούλας, Τάρναρης, Θεοφάνης, Μικές, Βασιλόπουλος (40 λ.τ. Καραπιπέρης), Γασπαρινάτος, Θωμάς, Τάχος, Νέος, Παπαδόπουλος, Θεοφανόπουλος,

Εργοτέλης Κ19: Βλαχάκης, Λούσι(83’ Μπλουσάι), Κόλα, Πλαίτάκης, Θεοδωράκης(80’ Βενεράκης), Δασκαλάκης(83’ Αρχοντάκης), Μπερνίκου(72’ Χαϊνίνι), Κουτάντος, Αζίζι, Αλεξάκης (72’ Πάγια), Πατρινός.