Δευτέρα, 17 Φεβρουαρίου 2020

Θέλει να δείξει τις δυνάμεις του κόντρα στον πρωτοπόρο ΠΑΣ ο Εργοτέλης

Κυριακή, 26 Ιανουαρίου 2020 11:33 Γράφτηκε από τον
Φάση από το πρώτο ματς μεταξύ των δύο ομάδων που έγινε στους Ζωσιμάδες Φάση από το πρώτο ματς μεταξύ των δύο ομάδων που έγινε στους Ζωσιμάδες

Με στόχο να δείξει τις δυνάμεις του και να πετύχει μια νίκη που μπορεί υπό προυποθέσεις να τον φέρει ακόμη και στη 2η θέση του πρωταθλήματος ο Εργοτέλης αντιμετωπίζει σήμερα (26/1) στις 5μ.μ στο Παγκρήτιο Στάδιο τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 14η αγωνιστική της Super League 2. 

Οι "κιτρινόμαυροι" πάνε με πολύ καλή ψυχολογία σε αυτό το ματς μετά το σημαντικό διπλό της προηγούμενης αγωνιστικής επί του Πλατανιά, σε αντίθεση με τον ΠΑΣ Γιάννινα που και με πολλές απουσίες έχει έρθει στο Ηράκλειο αλλά και από την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα και μάλιστα εντός έδρας από τον Λεβαδειακό με 0-1. 

Το θετικό είναι ότι ο Γ. Ταουσιάνης δεν αντιμετωπίζει κανένα αγωνιστικό πρόβλημα και λίγο πριν την έναρξη της αναμέτρησης θα επιλέξει την τελική 18αδα από τους 20 παίκτες που πήρε στην αποστολή. 

Οι αποστολές των δύο ομάδων 

Εργοτέλης: Καλογεράκης, Κατσιμήτρος, Μποτέ, Κοιλιάρας, Οικονόμου, Μπάτζιος, Πέιος, Σπίριακ, Μπρούς, Προβυδάκης, Κατσούρι, Τσελιος, Μπουρσέλης, Μπουτσάκης, Μανουσάκης, Σταθόπουλος, Ροβίθης, Έφορντ, Μπαράτα, Μπούσης.

ΠΑΣ Γιάννινα: Χουτεσιώτης, Γιαννίκογλου, Περιστερίδης, Αποστολόπουλος, Σκόνδρας, Παντελάκης, Γώγος, Μπουκουβάλας, Πήλιος, Λιάσος, Νικολιάς, Λώλης, Νάουμετς, Ξύδας, Καρτάλης, Ελευθεριάδης, Λέο, Παμλίδης, Κρίζμαν.

Το πρόγραμμα 

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές για τα παιχνίδια της Κυριακής για την 14η αγωνιστική της Super League 2: 

Κυριακή (26/1)

15:00 Απόλλων Λάρισας – Δόξα Δράμας

Διαιτητής: Βουρνέλης (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Φράγιος (Μακεδονίας), Τυριακίδης (Μακεδονίας)

4ος: Μέγας (Πιερίας)

15:00 Απόλλων Πόντου – Απόλλων Σμύρνης

Διαιτητής: Ωραιόπουλος (Δωδεκανήσου)

Βοηθοί: Στάικος (Λάρισας), Κοττορός (Δωδεκανήσου)

4ος: Τζουμαλάκης (Σερρών)

17:00 Εργοτέλης – ΠΑΣ Γιάννινα (ΕΡΤ 3) 

Διαιτητής: Αγγελάκης (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας), Τοροσιάδης (Μακεδονίας)

4ος: Μαρόπουλος (Μακεδονίας)

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)