Παρασκευή, 13 Δεκεμβρίου 2019

Έκανε τα εύκολα να μοιάζουν δύσκολα ο Εργοτέλης... αλλά δεν το πλήρωσε, 4-2 τον Καραϊσκάκη

Κυριακή, 17 Νοεμβρίου 2019 16:50 Γράφτηκε από τον

Αγχώθηκε αλλά κατάφερε να κερδίσει με 4-2 τον Καραϊσκάκη ο Εργοτέλης - Δεύτερη σερί εντός έδρας νίκη για τους "κιτρινόμαυρους".

Πραγματοποιώντας ένα καταπληκτικό πρώτο ημίχρονο όπου θα μπορούσε να είχε πετύχει περισσότερα από 5 τέρματα, ο Εργοτέλης τελικά "ζορίστηκε" απέναντι στην ΑΕ Καραϊσκάκης και λίγο έλειψε να χάσει μία σίγουρη νίκη μέσα από τα χέρια του.

Πολλές χαμένες τελικές προσπάθειες από την ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη με το τελικό 4-2 να τον αδικεί για την συνολική του παρουσία, ενώ έδωσε στο δεύτερο ημίχρονο αρκετά δικαιώματα στον αντίπαλο του και θα μπορούσε να το είχε "πληρώσει".

Τα γκολ του αγώνα:

Στο 13' ο Έφορντ από αριστερά μπήκε στην περιοχή και έκοψε την μπάλα προς το σημείο του πέναλτι όπου ο Ροβίθης δεν την βρήκε καλά και στρώθηκε στον Μπουτσάκη ο οποίος με κοντινό πλασέ θα την στείλει στα δίχτυα!

Στο 21' απευθείας εκτέλεση φάουλ του Προβιδάκη, από αρκετά μεγάλη απόσταση η μπάλα θα καταλήξει στα δίχτυα του Μέλκα, 2-0

Στο 24' τρομερό γκολ από τον Κουατένγκ, με σουτ έξω από την περιοχή, δεν μπορούσε να κάνει κάτι ο πορτιέρο των φιλοξενούμενων, 3-0.

32' ΓΚΟΛ για την ομάδα του Καραϊσκάκη. Ο Χατζηστραβός με ένα καταπληκτικό σουτ λίγο έξω από την περιοχή, θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα, 3-1

75' ΓΚΟΛ για τους φιλοξενούμενους με τον Ψιανό να κερδίζει τις κόντρες και σούταρε μέσα από την περιοχή, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Κατσιμήτρου, 3-2.

90+4 Ο Έφορντ βγήκε στην κόντρα επίθεση και βρέθηκε τετ α τετ με τον Μέλκα γράφοντας το τελικό 4-2.

Οι συνθέσεις:

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Κατσιμήτρος, Προβιδάκης, Μπούσης, Μπάτζιος, Πέιος, Μπρους, Μπουτσάκης (63' Γροντής), Τσέλιος (70' Μπουρσέλης), Κουατένγκ, Ροβίθης (78' Μπαράτα), Έφορντ.

ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ: Μέλκας, Καπιάς, Βλάχος, Παναγιώτου, Παπανίκου, Μέτσε, Ψιάνος, Γυφτοκώστας (46' Τσούτσης), Χατζηστράβος, Αλμπάνης (33' Κυβελίδης), Κούστα (71' Τερεζίου)