Κυριακή, 08 Δεκεμβρίου 2019

Θετικό το πρώτο δείγμα για τα Χανιά, 1-0 τον Αγροτικό Αστέρα

Πέμπτη, 08 Αυγούστου 2019 20:10 Γράφτηκε από τον

Στην πρώτη τους φιλική αναμέτρηση τα Χανιά άφησαν θετικές εντυπώσεις και επικράτησαν του Αγροτικού Αστέρα με 1-0.

Ο Αλέκος Βοσνιάδης χρησιμοποίησε όλους τους διαθέσιμους παίκτες του και έβγαλε αρκετά σημαντικά συμπεράσματα ενόψει της νέας σεζόν.

Η εικόνα ίσως περιέχει: 2 άτομα, άτομα κάνουν σπορ και υπαίθριες δραστηριότητες

Το γκολ που έκανε την διαφορά πέτυχε στο 79 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Τζιώρας. Την εσχάτη των ποινών κέρδισε ο Παναγιωτούδης.

Η εικόνα ίσως περιέχει: 2 άτομα, άτομα κάνουν σπορ, γρασίδι και υπαίθριες δραστηριότητες

Η εικόνα ίσως περιέχει: ένα ή περισσότερα άτομα, άτομα στέκονται, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

Σε γενικές γραμμές η ομάδα των Χανίων είχε το πάνω χέρι στην αναμέτρηση και ήταν αυτή που είχε τις καλύτερες στιγμές, όπως το δοκάρι του Κουσκουνά στο 22΄ και η μεγάλη διπλή ευκαιρία με τον Μπερντίο απέκρουσαν στη γραμμή και τις δύο φορές οι αμυνόμενοι στοο 59ο λεπτό.

Το φιλμ του αγώνα:

Οι φάσεις του αγώνα
3' Σουτ του Κεχαγιά άουτ.
5' Σουτ του Φούσκα αποκρούει ο Λαζαρίδης.
16' Σέντρα Αρναρέλλη από τον Δημητριάδη περνάει η μπάλα για τον Κουσκουνά, το πλασέ του οποίου μπλόκαρε ο Καρακώστας.
22' Ο Κουσκουνάς με πλασέ στέλνει την μπάλα στο δοκάρι.
24' Κόρνερ του Δημητριάδη απομακρύνουν οι αμυνόμενοι και το σουτ του Αρναρέλλη φεύγει δίπλα από την εστία.
38' Ο Φαν Λόεν στέλνει με κεφαλιά την μπάλα άουτ.
50' Ευκαιρία με τον Μπερντίο το σουτ του αποκρούει ο Καρακώστας.
51' Σουτ του Τζιώρα άουτ.
58' Ευκαιρία με τον Τόλι από αδράνεια στην άμυνα, το πλασέ του απέκρουσε ο Καρακώστας.
59' Μεγάλη διπλή ευκαιρία με τον Μπερντίο απέκρουσαν στη γραμμή και τις δύο φορές οι αμυνόμενοι.
62' Γύρισμα του Τόλι σουτ του Μπερντίου άουτ.
63' Ατομική προσπάθεια και σουτ του Βρεττού η μπάλα λίγο έξω από την εστία.
72' Σουτ του Σωτηράκου μπλόκαρε ο Καρακώστας.
79' ΓΚΟΛ: Ο Τζιώρας με πέναλτι που κέρδισε ο Παναγιωτούδης σκοράρει για το 1-0.

Διαιτητής: Κελεσίδης (Ημαθίας)
Βοηθοί: Χριστοδούλου - Μπογιατζόγλου (Ημαθίας)

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Λαζαρίδης (30' Λαμπίρης, 60' Κουτζαβασίλης), Τόλι (80' Καραγεώργης), Καραγεώργης (46' Ανδρέου), Ζιαμπάρης (46' Σελινιωτάκης), Κεχαγιάς (46' Σωτηράκης), Παπαχρήστος (46' Ουνγιαλίδης), Μουμίν (46' Παναγιωτούδης), Καρτσαμπάς (46' Τριανταφυλλάκος), Δημητριάδης (46' Βρεττός), Αρναρέλλης (46' Μπερντίος) , Κουσκουνάς (46' Τζιώρας)

Αγροτικός Αστέρας (Γιώργος Τσουκαλίδης): Καρακώστας, Κολώνης, Φουτσιτζής, Ζουλούμης, Ουρδούδης, Χρήστου, Τουλής, Αποστολίδης, Φούσκας, Ράπτης, Φαν Λόεν.
Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Τσεκερίδης, Παναγουλόπουλος, Μουλίσι, Ξένος, Παπαοικονόμου, Μερτζάνης, Ιωαννίδης, Παπακωνσταντίνου, Κατσιάκης, Μηνάς