Κυριακή, 28 Φεβρουαρίου 2021

Πρεμιέρα με ισοπαλία στη Λιβαδειά για τα Χανιά

Τετάρτη, 20 Ιανουαρίου 2021 17:31 Γράφτηκε από τον

Πρεμιέρα με ισοπαλία για τα Χανιά 1-1 στη Λιβαδειά καθώς το συγκρότημα του Αλέκου Βοσνιάδη αν και προηγήθηκε έχασε και πέναλτι για το 0-2 με τον Διαμαντόπουλο τελικά δέχτηκε την ισοφάριση στο 77′ και παράλληλα την ευκαιρία να φύγει με τους 3 βαθμούς της νίκης

Ο Λεβαδειακός είναι αυτός που απείλησε πρώτος στο ματς όταν στο 20’ ο Συμελίδης πλάσαρε τον Κουτζαβασίλη ο οποίος έπεσε στην δεξιά του γωνία κάνοντας μεγάλη απόκρουση.

Η απάντηση ήρθε με γκολ (0-1) από τα Χανιά καθώς ο Μπραμπίγια στο ντεμπούτο του με τη φανέλα των Χανίων πλάσαρε εύστοχα στο 27΄μετά από κόντρα αμυντικού με τον Μασένα ο οποίος εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας του Λεβαδειακού

Στο 31’ ο Μυτίδης από αριστερά έβγαλε συρτή σέντρα για τον Νίλι ο οποίος από το ύψος του πέναλτι δεν βρήκε την μπάλα όπως θα ήθελε.

Στο 34’ ευκαιρία για τα Χανιά από σέντρα του Σωτηράκου ο Λιάγκας διώχνει σε κόρνερ προ του Διαμαντόπουλου.

Χαμένο πέναλτι στο 35’ για τα Χανιά με τον Διαμαντόπουλο ο οποίος έκανε κακή εκτέλεση στέλνοντας την μπάλα ψηλά άουτ. Το πέναλτι κέρδισε ο Μπραμπίγια από τον Κονέ.

Ο Λεβαδειακός στο 42′ βρέθηκε σε θέση βολής το σουτ του Βήχου από το ύψος της περιοχής μπλόκαρε σταθερά ο Κουτζαβασίλης

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο αρκετά δραστήριος Μασένα σούταρε η μπάλα κόντραρε στον Λιάγκα και κατέληξε κόρνερ.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα Χανιά έχοντας κοντά τις “γραμμές” περίμεναν να δημιουργηθούν οι χώροι για τους ταχύτατους Μασένα και Βρεττό έτσι ώστε να πετύχει η ομάδα ένα ακόμη γκολ. Επιθετικά στο πρώτο 15λεπτο καμία ομάδα δεν φάνηκε επικίνδυνη κάτι που έφερε και τις πρώτες κινήσεις από τον πάγκο των Βοιωτών με τον Τζιώρα να περνάει στη θέση του Νίλι.

Λεβαδειακός (Σωτήρης Αντωνίου): Γκέκας, Μύγας, Λιάγκας, Βήχος, Καραχάλιος, Μεχία, Κονέ, Πολέτο, Συμελίδης(69’Μαρίνος), Νίλι(60′ Τζιώρας), Μυτίδης

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Ρέντζας, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Σωτηράκος, Πλέγας, Κάρλος(63′ Τριανταφυλλάκος), Μπραμπίγια(63’Παναγιωτούδης), Βρεττός, Μασένα, Διαμαντόπουλος

Πηγή: sports-factory.gr